Narty - skionline.pl
Jump to content

Dobór odpowiednich wiązań do nart Head i.race pro

ccysio
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

planuję wymianę nart na najbliższy sezon. Wpadły mi w oko tytułowe Heady, ponadto mogę je kupić w całkiem niezłej cenie. Wyposażone są w podstawowe wiązania Freeflex Evo 11. I tutaj pojawia się pytania- nie lepiej doinwestować i wybrać ciut lepsze wiązania do tak wymagającej narty (Freeflexy 14 albo nawet 16)? Dziękuję za pomoc.

22 minuty temu, ccysio napisał:

Dzień dobry,

planuję wymianę nart na najbliższy sezon. Wpadły mi w oko tytułowe Heady, ponadto mogę je kupić w całkiem niezłej cenie. Wyposażone są w podstawowe wiązania Freeflex Evo 11. I tutaj pojawia się pytania- nie lepiej doinwestować i wybrać ciut lepsze wiązania do tak wymagającej narty (Freeflexy 14 albo nawet 16)? Dziękuję za pomoc.

a jeździłeś już kiedyś na nartach ?

jeśli masz już narty (stare)  to jaka siła wypięcia DIN jest tam ustawiona ?

Cytat
7 minut temu, Jeeb napisał:

a jeździłeś już kiedyś na nartach ?

jeśli masz już narty (stare)  to jaka siła wypięcia DIN jest tam ustawiona ?

Jeżdżę na nartach od kilkunastu lat, z czego ostatnich kilka stosunkowo sporo dni spędzam w butach. W zeszłym sezonie miałem okazję między innymi testować przez 1 dzień te Heady.

W obecnych nartach ustawiam siłę wypięcia w okolicach 7,5-8.

5 minut temu, pasazer85 napisał:

Wiązań nie dobiera się wg. własnego ,,widzi misie,, i stanu portfela :P  Zależy jak jeździsz, ile ważysz, ile masz wzrostu... ?  

Myślałem że parametry nart też mają jakieś znaczenie, przynajmniej z taką opinią się ostatnio spotkałem.

W jeździe raczej szukam prędkości, ale lubię od czasu do czasu zacieśniać szybkie łuki. Ważę 68kg, wzrost 170cm. Obecne narty mam bliskie swojego wzrostu- 169cm.

2 minuty temu, ccysio napisał:

W jeździe raczej szukam prędkości, ale lubię od czasu do czasu zacieśniać szybkie łuki. Ważę 68kg, wzrost 170cm. Obecne narty mam bliskie swojego wzrostu- 169cm

Wydaje mi się że te freeflex 11 są z zapasem ;) z tego co widzę to nawet w evo 16 skala zaczyna się od 5, ale czy warto tyle dopłacać w amatorskiej jeździe...? raczej nie :) Tam masz tylko mocniejsza sprężynę i metalową obudowę wiązania.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By valdi1974
      Witam wszystkich, inetersuje mnie zakup nowego modelu Head Raptor RS 140  Liquid Fit , czy ktos testowal ten gadzet ,  czy warto  czy sa jakies plusy czy minusy.
      prosze o opinie uzytkownikow ,chodzi mi o ten zel czy cos daje czy przeszkadza 
    • By Małgorzata
      Hej, które wybralibyście, proszę o pomoc, cena podobna :
      HEAD WORLDCUP REBELS I.SL 2020 
      VOLKL RACETIGER SL + RMOTION2 12 GW RACE 2020
      ???🤗

• By tryhp3
      Rozważałem zakup nart Atomic Redster X5 które miałem okazje testować, ale trochę poczytałem i raczej lepszym rozwiązaniem na cały dzień będzie X7 WB która jest nieco szersza i twardsza więc na miękkim śniegu czy lodzie powinna być mniej nerwowa.
      Szukam jeszcze alternatyw.
      Narta ta bywa porównywana np. z droższymi i chyba nieco bardziej zaawansowanymi Head SUPERSHAPE E-MAGNUM, wydaje mi się, że podobną ale tańszą nartą może być Rossignol REACT R8 HP. Ta z kolei będzie chyba trochę mniej zaawansowana. W tabeli parametry nart które na chwilę obecną rozważam:
        Długość [cm] Dziób [mm] Środek [mm] Piętka [mm] Promień [m] Head SUPERSHAPE E-MAGNUM 177 129 72 111 14,3 Rossignol REACT R8 HP 177 127 74 110 14 Atomic REDSTER X7 WB 176 128 75 112 14,2 W recenzji REACT R8 z poprzedniego sezonu pada takie stwierdzenie:
      Co zdaje się potwierdzają ostatnie testy Jacka z Wisły - SNOW EXPO 2021.
      No i teraz się zastanawiam, czy brać najtańsze, najładniejsze czy może ktoś dorzuci jeszcze jakieś do worka?
      Ps. W skali forum oceniam swoje umiejętności na 7+.  Mam 190 cm wzrostu i 94 kg wagi. Jeżdżę 100% po przygotowanych trasach, ale i rano i wieczorem i głównie w weekendy gdzie warunki na polskich czy słowackich stokach bardzo szybko ulegają pogorszeniu.
    • By tomcik
      Kupię tanio (bardzo tanio) jak w tytule Head WC Rebels iRace dł 160 cm. Nowe  lub w idealnym stanie.
      tel. 601333267
    • By PioTREKs
      Witam. 
      Czy ktoś może mi podpowiedzieć w jaki sposób sprawdzić ustawienie i wyregulować siłę docisku w wiazaniach ???
      Że ta śruba dodatkowa z tyłu (ponoć nie we wszystkich wiązaniach) jest to wiem, ale co dalej?
      Z góry dzięki. 
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...