Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty Elan z serii speedwave


atomec

Rekomendowane odpowiedzi

witam, poważnie myślę nad kupnem nart elan speedwave 14. Zobaczyłem, że deski są zakwalifikowane jako allround, zawsze jeździłem na dość twardych slalomkach (np. salomon equipe sc), zastanawiam się więc, czy może speedwavy nie będą nieco zbyt elastyczne. Poza tym od czasu do czasu (dość rzadko) lubię wyskoczyć poza trasę (tu też miętka narta się nie nadaje), a tu piszą że to deski głównie na trasę. Salomonami dawałem radę i w ponad metrowym śniegu, ale twarde były. Na pewno przetestuję narty zanim je kupię, ale najpierw chciałbym poznać opinie użytkowników i profesjonalistów. Mam 185 cm, narty chciałbym mieć w granicach 160-165 cm, promień ok 12-13. wydaje mi się że jeżdżę dość dobrze, niemal wyłącznie na krawędziach. Bardzo proszę o opinie i radę. Z góry dziękuję, pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty Elan z serii speedwave

Jeździłem dużo na 14-tkach i potwierdzam, że są to narty z przeznaczeniem na trasę. Najlepiej się sprawują na przygotowanym stoku o średnim nachyleniu, ale ... właśnie. To są moje odczucia. Kilku moich znajomych jeździło na tych nartach i wszyscy sobie bardzo chwalili.

Moim zdaniem narta nie nadaj się do tzw. ostrej jazdy co nie znaczy, że nie da się na niej tak pojechać. Może spróbuj przetestować sobie nartę przed zakupem.

Co do stwierdzenia, że Salomony dobre były w kopnym śniegu i twarde były to ... polemizowałbym ... nie co do Salomonów, ale co do używania nart twardych w pychu. Ale to już temat do dyskusji w innym wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty Elan z serii speedwave

Hmm, no nie wiem, jak dobrze sobie przypominam, kiedy poważnie zastanawiałem się nad deskami typowo freeride'owymi to były naprawdę twarde no i oczywiście dość długie. No ale to już chyba trochę inna bajka, w każdym razie jeśli na bardziej miękkich też można, to tym lepiej;) pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...