Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Salomon X Wave 9. Przerost ambicji? - sami oceńcie


mglum

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu chciałem zmienić swoje buty narciarskie na coś z wyższej półki, o lepszym trzymaniu, i większej twardości. Kupiłem więc sobie Salomony X Wave 9 (twardość 100). Jeżdżę całkiem nieźle, co prawda amatorsko, dość agresywnie, ale bez przesady. Ważę 70kg.

Buty trzymają świetnie, ale w swoim dążeniu do ideału trochę się chyba zagalopowałem - mam wrażenie, że buty są za twarde, szczególnie przy niższych temperaturach (świadczą o tym nie tylko moje odczucia, ale też otarcia na piszczelach).

Czy jest to wynikiem mojej niskiej wagi czy też braków w technice jazdy?Czy Waszym zdaniem powinienem zmienić buty na bardziej miękkie.

Będę wdzięczny za przemyślenia i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salomon X Wave 9. Przerost ambicji? - sami oceńcie

Jeżeli będzie to dla Ciebie pocieszenie , przerabiałem temat w ubiegłym sezonie . Kupiłem w styczniu X wave 7 lub 8 nie pamiętam i niestety po kilku zjazdach miałem wrażenie że upi.....ą ni nogi (piszczele na wysokości końca skorupy, tak jakby język buta nie istniał). Pod koniec lutego miałem dość i poszedłem do sklepu gdzie je kupiłem (handlują również używką ) aby wymienić na coś innego . Po 2 godzinach prób wziąłem X wave 9 (tylko takie były ) z tym że 1 rozmiar mniejsze, niż te które im sprzedałem . I to był koniec moich problemów z butami . Najprawdopodobniej masz źle dobrany rozmiar buta ( nic nie daje wtedy formowanie - wygrzewanie , jest tylko gorzej), a nie jego twardość. Spróbuj założyć mniejszego i dobrze się w nim spiąć ( ale bez przesady) , stój w nich , chodź, naciskaj na języki (poświęć na to trochę czasu , pośpiech jest wskazany przy biegunce - jak sama nazwa wskazuje , a nie przy zakupie butów), jeżeli nie będą uwierały to masz powód, jeżeli dalej będzie lipa spróbuj całkiem innych butów. (nie koniecznie Salomona , aczkolwiek ja je sobie chwalę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość to ja

Salomon X Wave 9. Przerost ambicji? - sami oceńcie

Moim skromnym zdaniem, jeśli chodzi o sam rodzaj buta to się absolutnie nie zagalopowałeś. Twardość nie ma tutaj większego znaczenia, a między bajki można włożyć twierdzenia, że jak but twardy to but nie wygodny, w którym nie można długo wytrzymać. Co do otarć na piszczelach to otarcie powstaje od tarcia, czyli może coś nie tak z warstwą między butem, a nogą. Sam osobiście kiedyś coś takiego przerabiałem w Austrii. W pierwszy dzień otarłem piszczele, raz jeden w życiu i do dziś nie wiem dlaczego. Problem by był wtedy, gdyby but ogniatał, bo wtedy to już kaplica. Coś mi się jednak wydaje, że jeśli ociera na języku to sobie z tym poradzisz przy pomocy siły dopięcia góry, czego Ci życzę. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salomon X Wave 9. Przerost ambicji? - sami oceńcie

Zapnij buty by noga Ci sie w nich nie ruszala! (tylko krew musi doplywac) albo zloz wlasciwe skarpety.

Nawet w twardszych butach powinienes wytrzymac bez problemu kilka godzin bez otarc - jedyny problem to bardzo chuda noga (przy tej wadze to pewnie musial byc miec z 190cm)- wtedy jezyk sie lamie, w razie czego na innym forum polecaja metode podpaskowa. Ale to musisz popytac specow - tutaj tez pisuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salomon X Wave 9. Przerost ambicji? - sami oceńcie

Serdeczne dzięki za wszystkie rady i podzielenie się cennym doświadczeniem.

Właściwie otarcia, to pikuś, mnie bardziej chodzi o to, że moja waga lub technika albo i jedno i drugie nie pozwalają mi na taką kontrolę nart, jakiej bym sobie życzył. Nie zawsze jestem w stanie docisnąć przody nart. Tak mi się przynajmniej wydaje. Stąd moje wątpliwości co do słuszności wyboru twardości butów.

Raz jescze dziękuję za odzew.

Oczywiście chętnie usłyszę coś jeszcze, jeśli jest ochota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość to ja

Salomon X Wave 9. Przerost ambicji? - sami oceńcie

No tak, trudno cóś powiedzieć przy korespondencyjnej wymianie informacji o technice, natomiast przyszła mi do głowy myśl (hehe), czy przypadkiem nie ciśniesz za mocno na przody. Bardzo na wodzie pisząc może to być błąd ustawienia ciała, który to jest obecny u większości osób poruszających się na krótkich nartach, co nie jest żadnym wstydem, bo bez obserwatora z zewnątrz (który jeszcze wie o co chodzi) bardzo trudno poprawić błędy sylwetki. Twoja waga nie ma tu znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salomon X Wave 9. Przerost ambicji? - sami oceńcie

O, to już jest jakiś trop! Być może tu jest problem. Bo nie jest tak, że mam ten problem cały czas (chodzi o wrażenie, że nie jestem w stanie docisnąć języków, bo są za twarde, przez co tracę kontrolę nad przodami nart). Raz jest super, a raz gorzej.

Od dawna chodzi mi po głowie jakiś dobry wyjazd szkoleniowy. Może masz w zanadrzu jakiegoś, jak to napisałeś, "... dobrego obserwatora, który wie o cochodzi ...", albo szkółkę narciarską?

Raz jeszcze dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...