Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - prośba o pomoc


PKC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zastanawiam się nad kupieniem nowych/używanych nart w tym sezonie.  Potrzebuje porady co może się nadać 

1. Płeć - męska 

2. Wiek - 25

3. Waga - 70

4. Wzrost - 177

5. Na nartach jeżdżę od 15 sezonów, ( 10 dni w sezonie zależy czy jest śnieg :) )

6. Moje umiejętności określam na 6-7

7. Moje buty to - Salomon XWave 100 (możliwe że zostaną zmienione ponieważ mają juz swoje lata) 

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Atomic gs race 12

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - długim skrętem, choć miałem ostatnio okazje testować różne  slalomki na Wisła Ski Expo 2021 i skręcanie też nie jest złe ;)

10. Upatrzyłem sobie narty - tu właśnie jest problem. Ze slalomek najbardziej przypadły mi do gustu volkl racetiger sl 165cm (model z 2020). Nie miałem okazji testować żadnych GSek z ostatnich lat :/

11. Mój budżet na narty to około - zależy, jesli nowe to do 2000. Używane do 1200-1500. Chciałbym uniknąć zakupu bajerów typu jakies pręty na narcie (każdy wie o co chodzi :) ). 

Jestem stosunkowo lekki ale trochę siły w nogach mam po latach kopania w piłę. Zastanawiam sie czy znacie jakies ciekawe propozycje zarówno wśród GS jak i SL. Jazda głównie po stokach w Polsce, więc rozważam również zmianę na coś pomiędzy SLalomka a GSka (z promieniem skrętu pomiędzy). 

Dzięki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PKC napisał:

Cześć!

Zastanawiam się nad kupieniem nowych/używanych nart w tym sezonie.  Potrzebuje porady co może się nadać 

1. Płeć - męska 

2. Wiek - 25

3. Waga - 70

4. Wzrost - 177

5. Na nartach jeżdżę od 15 sezonów, ( 10 dni w sezonie zależy czy jest śnieg :) )

6. Moje umiejętności określam na 6-7

7. Moje buty to - Salomon XWave 100 (możliwe że zostaną zmienione ponieważ mają juz swoje lata) 

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Atomic gs race 12

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - długim skrętem, choć miałem ostatnio okazje testować różne  slalomki na Wisła Ski Expo 2021 i skręcanie też nie jest złe ;)

10. Upatrzyłem sobie narty - tu właśnie jest problem. Ze slalomek najbardziej przypadły mi do gustu volkl racetiger sl 165cm (model z 2020). Nie miałem okazji testować żadnych GSek z ostatnich lat :/

11. Mój budżet na narty to około - zależy, jesli nowe to do 2000. Używane do 1200-1500. Chciałbym uniknąć zakupu bajerów typu jakies pręty na narcie (każdy wie o co chodzi :) ). 

Jestem stosunkowo lekki ale trochę siły w nogach mam po latach kopania w piłę. Zastanawiam sie czy znacie jakies ciekawe propozycje zarówno wśród GS jak i SL. Jazda głównie po stokach w Polsce, więc rozważam również zmianę na coś pomiędzy Slalomka a GSka (z promieniem skrętu pomiędzy). 

Dzięki za pomoc!

 

Hej,

Ja bym celował w dowolny sklepowy GS lub SL. 

GS:

Head e.Speed

Nordica Dobermann GS - genialna narta, której bliżej do komórki niż sklep 

Fischer The Curv

Volkl Racetiger GS itp .

SL:

Head e.SL

Nordica SL

Volkl SL itp. 

Ewentualnie w ostatnim czasie pojawia się dużo hybryd; coś pomiędzy sklepowym GS a SL. 

Niektóre z nich:

Fischer The Curv 

Volkl Deacon (zerknij na 72 PRO) 

Head i.Race 

Nordica Dobermann Spitfire 70 - zakupiłem takie na obecny sezon i wydają się idealnym uzupełnieniem GS'a. 

https://www.xspo.com/nordica-dobermann-spitfire-70-pro-piston-2020/21#def8fae4f2ebd57141f95aed84cf2cd6

Jedynym kryterium jakim kierowałbym się przy wyborze hybryd to pełny Camber i zawodnicza płyta. 

 

 

Edytowane przez FerraEnzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sstar napisał:

Mastery damskie mi się trafiły te gs, wiec może prawdziwe fis sl będzie na lata a nie zabija przeciez

https://ski24.pl/narty-meskie/24054-17493-narty-komorkowe-dynastar-speed-world-cup-fis-sl-look-spx-15-rockerace.html#/434-dlugosc_cm-165

choc nie wiem jak z twardością, mi osobiście w rossi trochę przeszkadza w porównaniu ze stockli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sstar napisał:

Mastery damskie mi się trafiły te gs, wiec może prawdziwe fis sl będzie na lata a nie zabija przeciez

https://ski24.pl/narty-meskie/24054-17493-narty-komorkowe-dynastar-speed-world-cup-fis-sl-look-spx-15-rockerace.html#/434-dlugosc_cm-165

choc nie wiem jak z twardością, mi osobiście w rossi trochę przeszkadza w porównaniu ze stockli

Kolega zbyt dużo nie waży, choć z drugiej strony ja zaledwie kilka kilo cięższy, parę lat temu wsiadłem na SL FIS i było ok. Obecnie całkowicie zrezygnowałem z SL'ek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FerraEnzo napisał:

Kolega zbyt dużo nie waży, choć z drugiej strony ja zaledwie kilka kilo cięższy, parę lat temu wsiadłem na SL FIS i było ok. Obecnie całkowicie zrezygnowałem z SL'ek :D

Ja odwrotnie, dopiero teraz ponownie je odkryłem. Choć nie ukrywam, ze trasa mnie już tak nie ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sstar napisał:

Ja odwrotnie, dopiero teraz ponownie je odkryłem. Choć nie ukrywam, ze trasa mnie już tak nie ciągnie.

Ja do zestawu chyba dorzucę Kendo albo Enforcer 88...ciągnie mnie ostatnio w tego typu deski jako uzupełnienie sportowych. 

@PKC Jeśli jeździsz krótkim, ciętym skrętem na relatywnie krótkich trasach to SL. Jeśli wolisz dłuższy skręt cięty to GS sklep lub dobra (sandwich, płyta, camber) hybryda i będziesz więcej niż zadowolony. 

Jeśli jesteś nastawiony na doskonalenie techniki to bardziej skłaniałbym się ku GS. GS trochę mocniej niż SL weryfikuje braki w technice, z drugiej strony na SL jest łatwiej. 

Ja jeździłem kolejno na AR, GS sklep, później FIS SL, obecnie FIS GS i hybryda (race carver) a za chwilę pewnie coś z grupy AM. 

 

Edytowane przez FerraEnzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FerraEnzo napisał:

Ja do zestawu chyba dorzucę Kendo albo Enforcer 88...ciągnie mnie ostatnio w tego typu deski jako uzupełnienie sportowych. 

@PKC Jeśli jeździsz krótkim, ciętym skrętem na relatywnie krótkich trasach to SL. Jeśli wolisz dłuższy skręt cięty to GS sklep lub dobra (sandwich, płyta, camber) hybryda i będziesz więcej niż zadowolony. 

Jeśli jesteś nastawiony na doskonalenie techniki to bardziej skłaniałbym się ku GS. GS trochę mocniej niż SL weryfikuje braki w technice, z drugiej strony na SL jest łatwiej. 

Ja jeździłem kolejno na AR, GS sklep, później FIS SL, obecnie FIS GS i hybryda (race carver) a za chwilę pewnie coś z grupy AM. 

 

Ta Nordica testowana razem z Kastle rozważ proszę ja mam takie 88 pod butem. Scotty tez warto mam 90. To naturalny kierunek przy trasie lub po zamkniętej jak ostatnio Szklarska i Karpacz miodzio. Dobry kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PKC napisał:

88 pod butem? 😮 To by była spora przesiadka z aktualnych 70 😀 będą musiał sie przyjrzeć na żywo tym łopatom, choć wolałbym pewnie najpierw sie przejechać :)

Nie nie :) Ty się skup na wcześniejszy propozycjach. 

Te 88'ki to taka luźna wrzutka w rozmowie z sstar. 

Ja bym nie brał takich nart na pierwsze i jedyne deski. Jedynie jako uzupełnienie nart o charakterze sportowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PKC napisał:

To mnie teraz zagiąłeś bo nie pamiętam :) musze się przejść na strych ale 170 lub 171 cm

Aktywnie angażujesz się w dyskusję więc postaram ci się pomóc. Twoje narty są dla twoich parametrów co najmniej o 15 cm. za krótkie aby mówić o nartach GS, nie dziwi mnie więc twoja opinia o SL (moje SL mają tyle samo co twoje GS). W tym kontekście przesiadka na np 2 GS-y lub mastery a nawet krosy może być dla ciebie przykrą niespodzianką, z kolei SL może skończyć się krótką euforią i męczarnią. Myślę tak - na tym co masz udaj się do instruktora który w sposób realny oceni twój poziom wyszkolenia a w zasadzie jak mocno nie pomagały ci te kolanówki GS - sądzę że finalnie sprawa zakończy się na wysokim modelu ON piste max 70 pod butem w okolicach 170-175 i uśrednionym do 16 m promieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...