Narty - skionline.pl
Jump to content

FerraEnzo

Members
 • Posts

  733
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by FerraEnzo

 1. Uprzedzony do kogo ? I co ugram ? Może masz rację, nie śledziłem Twoich wpisów. Wrzuciłem Cię do jednego worka z KOMITETEM OBRONY SMR/TMR. Bo inaczej pisanie relacji mija się z celem. Stąd ta dygresja dotycząca wieczornych rozmów przez telefon, albo jak wolicie z wizją to przez Skype. W każdym innym wypadku osoba pisząca na forum powinna brać na siebie ciężar obiektywizacji relacji. Ale na PW dostanę ? Chłopie źle to wygląda. Przeinaczaniu litości ? Przecinek robi różnicę, jak w tym dowcipie. Twoja stara piła, leży w piwnicy. Twoja stara piła leży w piwnicy Ja tylko na GS jadę. A mogą być relacje z innych miejsc ? I tu leży problem, że pisząc relację liczysz/liczycie na jakąkolwiek gratyfikację. Skąd ? Przecież nieodpłatne dzielenie się wiedzą, jest ideą każdego forum. Byłeś kiedyś na forum moto ? Tam ludzie potrafią zrelacjonować "zrób to sam" wymiany silnika lub kompletnego zawieszenia. Fora by nie istniały, gdyby każdy miał takie podejście jak Ty. I tu się zgadzamy. Dziwi bierność @JC, tym bardziej że widać inne pozytywne zmiany.
 2. Na wstępie. Takie osobistości jak Jasiek i jego "funfle" sprawiają, że ludzie opuszczają to, skądinąd fajne forum. Już dawno pojawiały się głosy za zaostrzeniem moderacji, niestety bez echa. Ad personam. Jasiek jest znany z niewyparzonego języka. Miałem z tym indywiduum parę spięć ale doszedłem do wniosku, że nie warto. Do tego stopnia, że opuściłem szanowne grono forumowiczów. Ostatni jego ban tylko potwierdza powyższe (tak JaŚko muzykant, obserwuję Cię i poziom Twoich "dokonań"...jest źle). @shuger Masz rację! Nie daj zrobić z siebie debila. Forum, a w szczególności wątki dotyczące relacji to miejsca, w których powinny się znaleźć OBIEKTYWNE opinie, a nie SUBIEKTYWNE odczucia jednostki. Za to zostałeś zaatakowany. Za to, że śmiałeś skrytykować kupę kamieni i błota. Rozumiem sentyment do miejsc/ośrodków, sam jestem zakochany w Krynicy ale każda moja relacja była OBIEKTYWNA, opisująca rzeczywisty stan na stokach. Tego oczekują użytkownicy skionline.pl. Kim są ludzie tacy jak Jasiek, Przemo czy Kolec, Stolec, Bolec (sorry to z filmu, nie mogłem się powstrzymać), żeby narzucać swój punkt widzenia i czarne nazywać białym ? To są jakieś autorytety ? Wybitni narciarze ? Nie! To są ludzie, których głównym celem jest przeinaczanie rzeczywistości; vide post Przemo, który wprost pisze, że o pewnych rzeczach nie wspomina się na forum...bo ? Bo inni narciarze zjedzą im trasy nad którymi oni się wieczorami brandzlują...i będą kolejki chlip chlip... Ja się pytam, to są użytkownicy forum do cholery ? Nie chcesz pisać to nie pisz! Po co przeinaczać fakty ? Jak małym trzeba być..? Nie lepiej zdzwonić się wieczorem i piać do słuchawki z zachwytu jak to było zajebiście? NIE TRZEBA WTEDY ROBIĆ LUDZI W CH*** ? Łatwiej dla Was. JaŚko muzykant (heh spodobało mi się), rzuciłeś rękawicę. Jakiś gigancik? Mam teraz trochę wolnego czasu, mogę nas umówić na GS na Jaworzynie.
 3. No tak, to o czym pisałem wcześniej. Może źle ubrałem w słowa. Chodzi o to, że aktywna praca narty wewnętrznej, pociąga za sobą szereg zdarzeń które wpływają na jazdę. Zagranicą coraz częściej mówi się o roli górnej (wewnętrznej) narty. Czemu na biodrach ?
 4. Fajna maszyna! Jak się spisuje w lesie ? Widziałeś ten ? http://testy.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,bqm15799ki Jak sprzedam nerkę albo obydwie to kupię taki... Chodziło o kadencję ?
 5. Oczywiście tutaj miało być "nodze zewnętrznej" Nie mogę już edytowac.
 6. Mogę zgadywać bez testowania ? Ciągnie do środka skrętu jak cholera ? To samo wrażenie występuje w momencie, gdy zaczynamy aktywnie używać wewnętrznej narty, niekoniecznie z różnymi promieniami. Ma bardzo duży wpływ na promień skrętu. Co więcej jej odpowiednie zakrawędziowanie pozwala nodze wewnętrznej zejść bardziej do środka skrętu i śćiąga ją za sobą...phantom turn ? Tutaj uwaga, wielokrotnie z Mitkiem dyskutowaliśmy czy wkładać kolano czy nie...trener też twierdzi, żeby to olać ale...nie wkładamy kolana bo to zawias i w płaszczyźnie horyzontalnej nie pracuje (można uszkodzić), ale zaczynamy od kostek, na krawędź małego palca (LTE). Reszta (kolano, biodro) idzie sama. PS. Polecam inny eksperyment @Jeeb nie trzeba śniegu Stań wyprostowany, podnieś jedna nogę na kilka centymetrów nad ziemie, stopę podniesionej nogi połóż (w powietrzu) na mały palec...daj znać co się stało
 7. Zgadzam się! Na dobrą sprawę wewnętrzna jest lekka przez niemal całą fazę skrętu, ale też nie jest tak że górna nic nie robi. Na pewno nie służy do podparcia, ale od stopnia jej zakrawędziowania i właściwego ułożenia (bez wysuwania) zależy czystość skrętu. W USA już dochodzą do wniosków, że wewnętrzna narta jest tak samo istotna jak zewnętrzna...a powoli pojawiają się głosy, że nawet istotniejsza (downhill rides, uphill drives). Jedna uwaga dotycząca jazdy na zewnętrznej, zmiana z nogi na nogę powinna dziać się najwcześniej jak się da, tak żeby inicjalizację skrętu robić już na nowej zewnętrznej narcie. Tylko wtedy to ćwiczenie ma sens. Plan na następny sezon jest! PMTS
 8. Wygląda jak skręt kompensacyjny, ale szczególną uwagę zwróciłem na to co robi z nartą wewnętrzną. Mam problem z "nową górną nartą" i szukam rozwiązania. Muszę spróbować w praktyce technik których uczą związki CSIA i PSIA. Wiadomość wyślę Ci wieczorem.
 9. Ted zdecydowanie nie tasuje. http://www.effectiveskiing.com/wiki/carving-blog/Ted_and_the_Inside_Ski Zobacz sobie na 15 i 16 sekundę filmu, (to samo w 17 i później jeszcze kilka razy) co robi z nową wewnętrzną nogą. W fazie przejścia następuje całkowite odciążenie narty wewnętrznej, retrakcja (cofnięcie pod siebie) i położenie na krawędzi. Ciężar oczywiście na zewnętrznej. Zauważ też jak odbywa się u niego przejście. Nie wychodzi do góry (nie robi się wysoki), narty przerzuca pod tułowiem, odciążenie następuje przez zgięcie nóg (retraction release). Takie przejście zamiast typowego wyjścia w górę ma wiele plusów. Jak chcesz mogę Ci wysłać PW z kilkoma informacjami uzyskanymi na zagranicznym forum. Dla mnie temat górnej narty jest zamknięty. Gadałeś z Adreasem ? Chciałbym zobaczyć jego jazdę na żywo. M.
 10. Jeśli Twoją intencją było to aby mi dogryźć to Ci się udało. Brawo! Bolą takie słowa, tym bardziej że wypowiedziane zostały przez kompletnego ignoranta, który oprócz piania nad rally nic innego nie robi. Zacząłeś coś trenować ? Interesujesz się poprawą własnych braków, odbyłeś jakieś lekcje, skoro śmiesz zarzucać mi teoretyzowanie ? Moją zdecydowaną przewagą jest to, że w przeciwieństwie do Ciebie słucham mądrzejszych i wprowadzam tę wiedzę w życie. Ty tym czasem zajmij się pisaniem privów oczerniających innych użytkowników. Wychodzi Ci to nawet lepiej niż moje teoretyzowanie. Bez odbioru!
 11. Mario gratuluję! Szacun tym większy, że wiem czym pachnie jazda na tykach w takich warunkach. W sobotę na Jaworzynie było bardzo podobnie. Pozostaje pytanie czy ma to jeszcze coś wspólnego ze sportową rywalizacją ? Jak masz więcej zdjęć albo jakiś filmik to poproszę
 12. Oczywiście, że Ci wierzę! Może uda mi się spróbować nowej komórki head'a w Austrii, a jak nie to na pewno w następnym sezonie. Słyszałem to podczas któryś zawodów, ciekawe czy ES poniósł jakieś konsekwencje.
 13. W który z trzech kolorów się wpisują ? Fajny, pedalski czy chu**wy ? A tak poważnie, to trochę złe podejście. Z filmu powyżej dowiedziałeś się, że dobrze dobrany but jest ważniejszy od narty. Odżałuj te 200-300zł i kup porządne buty. W zestawie z Magnum będziesz miał sprzęt na kilka ładnych lat. Pamiętaj, że flex nie jest zunifikowany. 100 w rossi nie jest równe 100 w head. Przymierzaj i wybierz te, które będą Ci najbardziej pasować. Ps. Osobiście nie zmieniałbym 80 na 95. Dołożysz te 200 / 300 zł i kupisz buta twardszego, który będzie lepiej współpracował z nartą.
 14. Tutaj się zgubiłem. Komórki kobiece obecnie mają r30 (fisowskie), nie chciało mi się sprawdzać, ale zgaduję że te 6-7 lat temu było to nie więcej niż 25m. Obecne złagodzone heady mają promień w granicy 25-27m. Skąd więc ta łatwość skręcania ? @Mc22 Dobry wybór! Powodzenia!
 15. Ja już powoli zaczynam przebierać nogami Dziś na 99% zakończyłem sezon w Polsce i czekam tylko na ten wyjazd. Co by OT nie robić to artykuł jak to @idealist ujęła..."z du*y". Takie dywagacje niczym niepoparte. Równie dobrze obecna cywilizacja może zmierzyć się z globalną katastrofą / wojną i zamiast myśleć o kolejnym wypadzie w zaśnieżone Alpy będziemy walczyć o przetrwanie. Nie martwy się tym, na co nie mamy wpływu. Polecam każdemu, łatwiej się żyje
 16. Sprawdzę za tydzień początek końca Alp
 17. Ciekawe jest to co piszesz. Rozmawiałem dzisiaj z gościem, który całe życie jeździł na serwisówce blizzarda i po przesiadce na i.gs rd miał dokładnie takie same odczucia jak Ty. Hmm czyżby to był powód ogromnej popularności head'a ? Ps. Nie masz może katalogu race head'a na sezon 17/18 ? Wkrótce powinien ukazać się na polpunkty.pl.
 18. No właśnie, a jeździsz z tego co pamiętam dwa sezony
 19. Paolo ale ja miałem na myśli szerokość pod butem a nie długość narty. Głównym problem w powyższych postach jest to czy 76 czy 80 będzie lepsze dla autora. Ładnie opisał to @Gregaż podskoczyłem z zachwytu.
 20. W końcu!! Piwa mu dać dobrze chłop gada! Czy wy naprawdę wierzycie, że kilka mm w jedną bądź drugą stronę robi różnice ?
 21. A co sądzicie o Ski Welt ? Nassfeld ? Zwłaszcza Nassfeld mi się podoba, taki kameralny jak na alpejskie standardy ośrodek ale jakoś mnie tam ciągnie.
 22. Podobnie jak MB i Idealist polecam Zillertal. W zeszłym sezonie zaliczyłem swój pierwszy raz w Alpach (jak to brzmi :D) właśnie w dolinie ZIllertal! Jest mega! Nieprzebrana ilość tras o różnych poziomach trudności. Na początek polecam Hochzillertal, mega szerokie, delikatne trasy. Np. takie Możesz poczytać. http://www.skionline.pl/forum/topic/20654-dolina-zillertal-1203-1903/ Podobnych wątków na forum jest dużo, ale ten jest wyjątkowy bo pisany przez alpejskiego świeżaka (podobnie jak Ty)
 23. Cześć i czołem! Buty sobie kupiłeś dobre a to połowa sukcesu. Narty, które wymieniłeś wszystkie pochodzą z grupy AM. Każda, którą weźmiesz będzie Ci odpowiadać. Fischery i Nomady są bardzo chwalone na forum. Ja od siebie jak i wielu użytkowników polecam Head Supershape - Rally, Titan, Magnum, Speed. Nie ważysz za dużo, ale radziłbym rozważyć 170cm.
 24. Co Ty gadasz ? W Mayrhofen i ogólne w całej dolinie Ziller spadło 20-30 cm śniegu wczoraj. W następnym tygodniu znowu ma sypać. Chyba, że patrzysz ma Mayrhofen jako miasto (dolinę) to wiadomo, że tam wiosna. http://www.yr.no/sted/Østerrike/Tirol/Zillertal_Arena/langtidsvarsel.html
 25. Fajny filmik i fajna technika. Takie wysunięcie nie powoduje blokowania. U mnie wysunięcie następuje przez złamanie w miednicy i to muszę wyeliminować. Oczywiście, że dolna. Rozkład ciężaru również widać po wygięciu narty. Dolna jest wygięta w łuk. Wygląda na to, że intensyfikacja nacisku następuje w momencie kiedy środek ciężkości (CoM) przeleciał już nad nartami. Gregre0 to co widzimy się na Tuxie ?
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...