Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wróciłem z Austrii ...


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie godziny temu wróciłem z Austrii. Byłem w Karyntii, a dokładnie w miejscowości Innerkrems ok. 800 km od Cieszyna.

Jak pisałem wcześniej na wyjazd zabrałem kilka, a dokładnie 8, par nart i ...

chyba sobie zasłużyłem :) na to, co zastałem na miejscu!

W ciągu 7 dni miałem następujące warunki do jazdy:

- zmrożony, przygotowany stok

- 50 cm puchu

- mokry wiosenny śnieg

- trasy bez ludzi

- stok o nachyleniu 55% - 10 m od drzwi hotelu

- czołówkę PŚ Szwedów, Szwajcarów, Niemców, Amerykanów z Bode Millerem na czele ... do podglądania w trakcie treningów

Innerkrems - jak na warunki alpejskie to mały ośrodek, zaledwie 40 km tras, ale ... większość z nich to trasy czerwone i czarne, na których non stop trenują zawodnicy. Tak sie złożyło, że w trakcie mojego pobytu zjechała się tu czołówka PŚ trenować przez zawodami w Kranskiej Gorze!

Przez przypadek okazało się, że zawitała tu nasza kadra alpejek i nasi juniorzy trenujący przez MŚJ we Flachau!

Co do wrażeń z testu nart to opisy znajdą się na stronie.

... ale Nomady + 50 cm świeżego śniegu ... hmmmm ... że też tak wcześnie muszą zamykać wyciągi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Austrii ...

...czy to są "szczere odczucia" czy Atomic przygotował najlepszy pakiet na wyjazd? W zasadzie trzeba było pochwalić wszystkich kto tylko dał sprzęt do testów... : ) Podobno takie są zasady,a kto daje to tego trzeba chwalić,czy narty czy samochody(bo tez testują , a kto testuje to nigdy złego słowa nie napisał).... moze się mylę...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atomic jest najlepszy

witaj jc 16-tego jadę do livigno zabieram już sprawdzonego na sobie

atomica metrona 9 ale tego nomada bym terz wypróbował ale nie ma tej narty na rynku.....

ile one kosztują ? jeżdziłeś pewno na metronach więc powiedz jak się ona ma do nomada ?

z opisów nomadów zamysł producenta jest podobny jak do metronów ..... jazda po trasach i poza nimi ogólnie narty wszechstronne...

ale napisz coś więcej o nomadzie troche nas tu " podnieć" !!! bo ogulnie na forum nudy...

wiadomo marzec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atomic jest najlepszy

..na dyskusję nie liczyłem. a cel "dzieki uprzejmosci dystrybutorów" juz został osiągniety... i jak ktoś "pieje z zachwytu" nad jedną marka lub modelem to stąd takie skojarzenia. ale jak powiedziałes dyskusja została skonczona. Pozdrawiam "obrazonego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atomic jest najlepszy

p.s a zdecydowana większosc to dopiero za rok odpowie sobie na pytanie "ciekawe jakie będą?" i jesli Nomady okażą sie takie "cudowne" to publicznie tu "odszczekam" to co napisałem na temat "uprzejości i bezinteresowności dystrybutorów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atomic jest najlepszy

wojtek_

Moim zdaniem Nomadów nie można porównać do Metronów. Mimo, że narty podobne w geometrii to inna konstrukcja sprawia, że Nomady dużo lepiej sprawdzają się po za trasami oraz na trasach, które "puściły".

Narty mają bardzo miękkie dzioby, co sprawia, że nie dają się zakopać w głębokim śniegu, a w skrętach dość duży promień skrętu 17-18 m znacznie się zacieśnia. W Metronach (nowych) promienie oscylują w granicach 11-14 m.

Więcej o konstrukcji Nomadów możesz przeczytać w relacji z ispo (zakładka ispo):

Co do ceny to nie znam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atomic jest najlepszy

e tam nie szastaj tak pieniędzmi :P zrób jak ja...

za 2-3 sezony kupisz nomady za 800-900zl... a nie za 2500-3000 :-P

oszczędność gwarantowana :-P

( szczęśliwy posiadacz M B5 z sezonu 2005 :-P ) no co mi nie jest wstyd :-P i tak za dobre narty kupiłem :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atomic jest najlepszy

Spokojnie!

Jak pisałem powyżej Nomady to narty z innej grupy niż Metrony. I oprócz podobnego wyglądu za wiele wspólnego nie mają! Inne przeznaczenie, inna sztywność, inna geometria.

Co do kupowania narty za 2, 3 sezonu, to jest w tym "kupę" racji, ale ... za 2, 3 sezony znowu będzie coś nowego :) ... i tak w kółko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomady super .....

Nijak ...

to całkiem inne narty. Fischer RX Cold Heat to narta o geometrii podobnej do Nomadów, ale ... innej konstrukcji.

- Fischery są zbliżone konstrukcyjnie do nart z grupy race są twarde, szybko tłumiące drgania, bardzo dobrze "trzymają" na twardym stoku.

- Nomady to narty "miękkie" (szczególnie od środka narty do dziobu), poddające się w trakcie jazdy po miękkim śniegu, ale gorzej sprawdzające się na twardym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomady super .....

hej Jacek,

dobrze cie widziec/slyszec po powrocie calo i zdrowo; prosba za Pitterem od Piotra - moglbys rzucic 2-3 zdania w temacie Atomic SL 10 ?

Mysle o SL albo GS 12 na nastepny sezon i kilka uwag na pewno by sie przydalo od Ciebie;

z gory dzieki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...