Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomóżcie w sprawie wyboru butów;-)


Alex_Gda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich;-) mam prośbę o pomoc w doborze butów, nie jestem jeszcze zbyt wielkim ekspertem ale za to ogromnym entuzjastą nart i potrzebuje Waszej pomocy... Kupiłem narty Atomic Supercross SX10 B5 i jestem po pierwszych jazdach na tych nartach na Stubai ale użyłem do nich butów Lange z flexem 60 i trochę dała mi ta kombinacja "w kość". Chce kupić nowe buty ale waham się z wyborem. Wiem że Atomic proponuje buty X80 ale z tego co już się dowiadywałem buty Atomica nie mają najlepszych opinii. Wiele osób poleca mi Salomony. Co o tym sądzicie? jaki flex najlepiej wybrać? Jeśli chodzi o moją jazdę to preferuje zarówno muldy i trudne trasy jak i jazdę po lodzie. Czy np flex 90 nie będzie za twardy? AJki flex byłby najbardziej optymalny? Z góry wielkie dzięki za pomoc;-))) pozdrawiam wszystkich fanów bialego szaleństwa;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość to ja

Pomóżcie w sprawie wyboru butów;-)

Witaj Alex. Z zasady nie podłączam się do doradztwa sprzętowego, ale tym razem złamię zasadę. Oświadczam uroczyście, że NIKT nie jest Ci w stanie niczego mądrego poradzić. But powinien być wygodny, max dobrze trzymać i nie gnieść oraz nie ocierać nogi z naciskiem na nie gnieść bo wtedy po zawodach. Nie ma tu znaczenia czy to jest fiszer, rosiniol czy inny atomik, lub Bóg wie co jeszcze. Jedynym, aczkolwiek bardzo prymitywnym sposobem w polskich warunkach jest ubrać buty i max długo w nich pobyć. Zakup butów jest najwredniejszym z zakupów, bo nie ma gwarancji, że buty okażą się nie do użytku po paru dniach jazdy, ale to już raczej extremum. Podobnie zresztą jest z siodełkami rowerowymi, albo spasują do dupy, albo bedzie masakra. Podziwiam również doradzających jakie narty kupić, ale złe narty przynajmniej nie gniotą. Aha, jeszcze jedno sobie przypomniałem: kolega kupował buty w San Anton. Najpierw było bardzo dokładne dopasowywanie, potem na śnieg. Po nartach spowrotem do sklepu i opowiadanie jak się jeździło, czy coś było nie tak. Fachowcy popoprawiali co trzeba i na następny dzień znowu na narty. W rezultacie kupił buty, a nie musiał, bo była opcja zwrotu z opłatą jak za wypożyczenie. Życzę dobrego zakupu i uważaj na doradców, bo to nie oni będą płacić za buty i w nich jeździć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie w sprawie wyboru butów;-)

Ja napisał poprzednik dobór butów to sprawa bardzo indywidualna i chyba najważniejsza. W większości przypadków pisze się o nartach, a mało o butach.

Buty po pierwsze muszą być wygodne, a po drugie wygodne. można zmienić kolejność punktów :). Co do marki, to trudna sprawa. Miałem kilka par Atomików i ... kupiłem Nordiki. Flex 100, jak na mnie miękkie, ale o takie chodziło. Powtórzę za poprzednikiem, że buty musisz mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć. To co wydaje się w sklepie dobre później może okazać się niewygodne. Częściowym rozwiązaniem może być but z wkładką termoformowalną (nie mylić z ftryskiem).

Co do flexu dla osoby radzącej sobie na nartach polecam wartości 90-110. Należy tu także wziąć pod uwagę masę narciarza, oraz konstrukcję buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Pomóżcie w sprawie wyboru butów;-)

na koniec mała nutka optymizmu

Edytowane przez Robalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Pomóżcie w sprawie wyboru butów;-)

dobrze by pasował.

Edytowane przez Robalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie w sprawie wyboru butów;-)

Czemu "wszyscy"? Jak napisałem ja po korekcie skorupy cenię sobie Race-y Atomika. Tu wciąłem, tam naciągnąłem, gdzie indziej dodałem i już nie uwierają. Drugie Atomiki kupiłem "miększe" i co ... przy przymierzaniu było cacy ale po kilku wyjazdach znowu moje stopy wyglądały jak Gołota po walce. Więc poszukałem czegoś innego.

Mam znajomego który po za Atomikami świata nie widzi, przepraszam nie widział ... bo zmienił na Dolomiti. Ale nie dlatego, że go uwierały czy były złe.

... i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie w sprawie wyboru butów;-)

Witam ponownie wszystkich po krótkiej przerwie;-) Dzięki Wam serdeczne za odpowiedzi.... w sumie wniosek nasuwa się jeden - trzeba mierzyć i wierzyć że będzie dobrze;-))) tak jak napisałem jak narazie jestem wielkim entuzjastą ale jeszcze nie ekspertem w dziedzinie nart i wszelkie uwagi od Was jako osób bardziej doświadczonych są dla mnie niezwykle cenne. Coż mi pozostaje - udać się do sklepu, wybrać buty i być w nich jak najdłużej (ciekawe tylko co na to obsluga sklepu, haha)

Niestety szkoda że u Nas nie ma takiej możliwości aby wziąć buty i potsetować je na stoku bo to chyba byłby rzeczywiście najlepszy sposób. W ten sposób właśnie wybrałem narty będąc w Zillertal gdzie wystawiał się Atomic i miałem możliwość cały dzień testowania róznych modeli nart.

OK w takim razie gnam do sklepu, wybieram buty i będe w nich wyczyniał na such rózne akrobacje aby przynajmniej w ten sposób sprawdzić wygodę;-))

Jeszcze raz serdeczne dzięki za podpowiedzi, porady i informacje. Fajnie że jest takie forum i tak astrona na której można zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych osób;-)

Alex z Gdańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Pomóżcie w sprawie wyboru butów;-)

trafionego wyboru :))))

Edytowane przez Robalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie w sprawie wyboru butów;-)

Mam pytanie do Ciebie Alex. bo tak jak Ty nie jestem ekspertem ale wielkim entuzjastą i preferuje taką jazdę jak Ty. Na jesień chce kupiś jakieś narty dla siebie. Myślałem o Atomic Supercross ale jeszcze nie wiem który. Jakie masz wrażenia jeśli chodzi o 10 B5?? Ja sugerując się opisem producenta dla siebie wybrałbym SX9.Moje miejętności oceniam na 5 w skali 1-10. Najlepiej to bym sobie porównał wszystkie modele na stoku.Co roku wychodzą nowe modele i na przykład nie wiem czy lepiej kupić przeceniony model z sezonu 2006/2007 czy nowy jaki będzie na 2007/2008 i czy warto płacić za nowy model i o ile on się różni (oprócz oczywiście grafiki). Atomic już pokazał nowe modele. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie w sprawie wyboru butów;-)

Witaj Alphecca... powiem Ci tak ( a raczej napisze;-) ) - ja z tych nart jestem BARDZO zadowolony. Biorąc pod uwagę skale, teorie itp to też mi wychodził model SX7 lub SX9 i na taki już się prawie zdecydowałem. Ale miałem to szczęście i tą okazje że trafiłem w grudniu do Zillertal gdzie była możliwość pojeżdzenia na wszystkich modelach Atomica i dopiero wtedy odczucia wrażeń z jazdy. Ja zjeżdzałem kilka razy na modelu SX7, SX9 i SX 10 B5 i ostatecznie zdecydowałem że biore model SX10. Jak dla mnie narta jest super. Z tym że to bywa tak jak inni pisali w sprawie butów - teoria jedno, praktyka drugie - jak nie spróbujesz i nie wypróbujesz to sie nie przekonasz. Zresztą ja lubie stawiać sobie wyzwania i zawsze sięgać szczebelek wyżej. Może rzeczywiście na dzis powinienem mieć SX7 lub SX9 tak jak mówiły "tabelki i wykresy";-) ale po przejechaniu się na SX10 stwierdziłem że ta i tylko ta narta. I dziś po wypadzie na lodowiec Stubai w maju jestem jeszcze bardziej zadowolony. Narta świetnie "idzie" zarówno po muldach, miękkim jak i lodzie. Rewelacyjnie sie prowadzi i czasem wiele wybacza i koryguje za "jeźdźca";-))))

Próbowałme też SX 12 ale ta narta mimo moich ambicji i niezłomności w dążeniu do celu zdecydowanie mnie przerosła co widać było na stoku podczas testu - powiem krótko: narty wiozły mnie w dół;-)))))

Ja mam model 2006/2007 ten z systemem B5 i Aero, wczesniejsze modele o ile kojarze tego nie miały. No i do tego wiązania Neox310.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie w sprawie wyboru butów;-)

Jeszcze wracając do butów. Uważam że mierzenie w sklepie,aczkolwiek pomocne, może dać tylko orientafcję. Ja robię tak, że po wstępnym doborze w sklepie zostawiam kaucję w wysokości ceny butów, umawiając sie na ewentualny zwrot i zabieram buty do domu. Tam dopiero następuje część głowna przymiarki. Zapinam buty i siadam przed telewizorem. Jeśli po godzinie jest OK, to zaczynam się w nich nieco poruszać -decyzję podejmuję po co najmniej trzech godzinach prób. Przy ostatnim zakupie (przed dwoma laty) zdecydowałem sie dopiero na piąty mierzony model. Ale od samego początku wszystko grało i nie miałem żadnych problemów. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Pomóżcie w sprawie wyboru butów;-)

czesc

to jeszcze zależy ile chcesz wydać na te buty. Niedawno kupiłem ROSSIGNOL INTENSE I 10 z flexem 60/50

( http://www.teko.istore.pl/sklep,1550,,,03,,pl-pln,344801,0.html )

bo były w cenie dla mnie przystępnej i muszę powiedzieć że są bardzo wygodne ale jak rozmawiałem z handlowcem to zachalał bardzo salomony X-WAVE 8

( http://www.teko.istore.pl/sklep,1550,,,03,,pl-pln,350321,0.html )

ale cenowo prawie 2 razy droższe i one mają flex 90 ale z tego co mówił są bardzo komfortowe buty i z tego co czytałem to wszyscy sobie chwalą i tak myślę że jest to najlepszy zakup dla Ciebie.

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...