Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gigantki


Homar

Rekomendowane odpowiedzi

Gigantki

Dziękuje :) w zeszłym roku podczas oglądania jednej z transmisji alpejskiego PŚ usłyszałem o tym pomysle i sie tym zainteresowałem, poszukałem na necie i okazało sie ze w FISie jest jakis kolo wg ktorego to ma wrocic narciarstwo do klasyki i uczynic je bardziej atrakcyjne i bezpieczne... . Osobiscie uwazam ze to idiotyzm i nie tedy droga :/. Atrakcyjne ? wg mnie wiekszy promien spowoduje to ze zawodnicy beda bardziej zeslizgiwac sie niz jechac na krawedziach i bedzie to wyglądac mniej atrakcyjnie, Bezpieczne moze troche bo beda zwalniac przy bramkach no ale za to przy wypuszczeniu beda sie bardziej napędzac, mysle ze ustawianie bardziej podkręconych gigantów i na troche innej konfiguracji tras było by lepsze niz robienie z nart rakiet.

pzdr.

Homar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigantki

zawodnik klasy FIS potrafi wygiac narte w skrecie na tyle zeby jechac czysto na kawedzi nawet na narcie gigantowej o duzym promieniu, poza tym serwisowe narty gigantowe mialy juz od dawna wieksze promienie niz 21m przy dlugosciach narty ponad 190 cm

paradoksalnie w slalomie jest czesto wiecej zeslizgu niz w gigancie a w slalomie przeciez nie ma ograniczen co do promienia narty :) co wiecej slalomki serwisowe maja czeso wieksze promienie niz ich kolekcyjne odpowiedniki

nie promien zakreca tylko narciarz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigantki

:) dzieki wielkie dzieki Jareczku !! Dopiero dzis sie o tym dowiedziałem ze nie promien skręca :) gdzie mieszkasz to Ci jakies gifty przysle :>?

Paradoksalnie jak to okresliłes to moze sie poscigamy i pokazesz mi jak to sie robi te skręty?? Na podkręconym ? i nie mowie o chłopakach z PS Wg ciebie promien 27 nic nie zmieni ?? Larson i Kostelic powiedzieli co innego. A wogole wiesz co to promien i z kad to sie bierze ?? A do twojej wiadomosci gigantki maja taki sam promien przy dlugosci 181 a 196 :] przyjajmniej serwisowe Blizzardy i Rosoły, Heady miały 26 przy 181 i to był największy :)

Co do slalomek to tez Ameryka normalnie :) wiec zaskocze Cie jest perzepis mowiacy o promieniu :) w slalomie co wiecej narty serwisowe nie maja nic wspolnego z ich sklepowymi odpowiednikami

przepraszam ze jestem nie miły ale podeptałes moją ambicje tym tekstem :)

pzdr.

homar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigantki

Wprowadzili promien 27 m aby zjazdowcy mieli wieksze szanse w gigancie, choc i tak to duzo nie zmieni, bo rzeczywiscie zawodnicy PŚ jeżdżą na nartach 190 cm z promieniem ok. 27-28 m. Jedynie beda musieli bardziej sie meczyc na podkreconych gigantach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigantki

Co rozumiesz przez stwierdzenie "wieksze szanse" nie wiem nie widzialem zawodów PS w gigancie na rl wiec nie widziałem ich nart ale wydaje mi sie ze wiekszosc ładuje na 21m :) aczkolwiek uwazam jak juz napisałem ze zawodnikom bedzie ciężej a dla nas widzow nic sie nie zmieni, ja troche nad tym ubolewam bo w tym sezonie bede miał Fischery Wc Gs wiec 27m na zawodach regionalnych itd wg mnie to bedzie za dużo :)

Bobic ty bedziesz wiedział w tym sezonie wszysktkie długosci komorkowych Fischerów do giganta miały taki sam promień ?? wyddaje mi sie ze tak, noo i na jakich jechał w tym roku np: Kale ?

pzdr.

homar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigantki

Dlaczego ?? Bo ja napisałem o tym co chca oni zrobic a ty mi wytłumaczyłes to co dobrze wiem :) własnie dlatego. A co do aktywnosci to to ze Ci napisałem odpowiedz na twojego posta nie ma nic do tego czy ktos odwiedza to forum i cos na nim pisze.

wracając do gigantek to czy jezdził ktos na Nordice Dobermann Gs ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...