Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Proszę o pomoc - jaka długość ???


Kicker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, że pytanie nie jest oryginalne ale proszę o pomoc ponieważ zdecydowałem się na kupno GS 9.21 i do końca nie jestem pewien jaką długość wybrać; 170 czy 180 cm ? Lubię jeżdzić szybko i tak jeżdżę (dlatego takie narty wybrałem :) ), mam 173 cm i 78 kg.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc - jaka długość ???

Wg mnie 180cm.

Ja mam Voelkle P50 RC o długości 183 (a sam mam 174cm/68kg) i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony.

Gigantówki powinny być dłuższe niż wzrost, tym bardziej, że sporo ważysz, mam nadzieję, że to mięśnie a nie tłuszczyk - bez urazy.

Pozatym zawsze można 1-2 dni pojeździć np. na Radarcach 150cm. WARTO!

Pozdrawiam

slasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc - jaka długość ???

Hej

Ja przy swoich 177/65kg kupiłem GS9 170cm. Przy szybkiej jeździe i długich skrętach są świetne, choć w tej konfiguracji dodatkowe 10cm pewnie by nie zaszkodziło. Przy swojej wadze mógłbyś pomysleć o GS11 (171 lub 176), nie jestem takim znowu super-narciarzem;) ale uważam że GS9 są mimo wszystko dosyć `łatwymi` nartami (tzn jeśli juz cośtam potrafisz). Jeśli obstawiasz jednak 9-tki i jestes demonem szybkosci a masz jeszcze w zanadżu jakieś `slalomy` to bierz 180.

pozdraviam

tymą_GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc - jaka długość ???

Również polecam 180. Oczywiście jeśli nie idziesz na kompromis (nartka do wszystkiego) - wg mnie takiego nie ma. Albo rybka, albo pipka. Jak lubisz jeździć szybko, to te 10 cm ci się przyda. Tym bardziej, że to race carver, a nie gigantówka (GS 11). Ja, przy 177 cm i 65 kg jeżdżę na Velklach P40 F1 183 cm. Na 9.20 180 cm też jechałem i wydawała mi się łatwiejsza od P40. No i skrętniejsza (zauważalna różnica w radiusie).

Pozdro

Niwin

PS

I witam w klubie "długiego skrętu" :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc - jaka długość ???

Dziękuję za wszystkie opinie i rady ale niestety ze względów finansowych jestem zmuszony kupić nartę w miarę możliwości uniwersalną (chciaż zdaję sobie sprawę z powiedzenia "albo rybka albo pipka) i na drugą parę nart np. "slalomów" mnie nie stać. Nie mam niestety możliwości wypróbowania obydwu długości. W poprzednim poście napisałem, że jeżdżę szybko i tak jest ale wiadomo, że w polskich warunkach czasami się tak nie da (ostatnio przerzuciłem się na narciarstwo wieczorowe, po pracy bo wtedy jest mniej ludzi i można szybciej pojechać). Więc sądzę, że bardziej uniwersalne chyba będą 170.

Jeśli moja opinia jest w rażący sposób odstaje od sztuki dobierania długości to proszę mnie jeszcze powstrzymać bo jutro wybieram się na zakupy.....

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc - jaka długość ???

GS9-tka to taki `Cadillac wśród minivanów`;)) Niby twarda gigantka dla zaawansowanych (jeszcze jak w wakacje stały u mnie w pakamerze to się ich bałem...) a poleciłbym ją niemal kazdemu - dobra do `herminatorowania`, można bawić sie w slalom (no tak umownie;), dzięki temu że nie jest obłędnie sztywna nadaje się też jako `alraund` dla tych co lubia mieć topowy sprzęt ale niekoniecznie wykorzystywać w pełni jego mozliwosci. A jesli w wyniku np. przedawkowania grzańca nastąpi czasowy zanik formy to można się na niej swobodnie powozić. Jak już wspomniałem, moje są 7cm krótsze i wzorowo spisują się jako jedyne narty (do Rąblowa mam swoje stare Toony;) Dlatego sądzę że Twój wybór nie zasługuje na szczególne potępienie;) Tymbardziej, że wogóle nie wyobrażam sobie `ostrego` giganta na polskich stokach (chyba że na Kasprowym skoro świt) - długie narty mogłyby trochę `pzreszkadzać`

Jak już kupisz to zdaj relację z jazdy;)

pozdraviam

tymą_universalGS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc - jaka długość ???

Cześć:-)

Ja też mam narty 170 ale 9.20. Dodam nieskromnie że po części dzięki mnie Tymonek pieje teraz z zachwytu, bo to ja go namówiłam na jego Wężowe Narty:-)) Pierwotnie oszalał na punkcie SL 9.12 ale teraz by się pewnie do tego faktu nie przyznał, co TM??;-)))

Nie wiem za wiele na temat ulepszeń w GS 9.21 w stosunku do 9.20, niemniej jednak polecam Ci te narty gorąco i właśnie 170. Raz że krótsze znaczy w wielu wypadkach wygodniejsze. Dwa nie startujesz też chyba w zawodach;-)więc nie jestem przekonana czy zasady dopasowania długości obowiązujące dla zawodników można imputować do narciarstwa amatorskiego. I uważam też, że są wystarczająco twarde i nie ma potrzeby kupować GS 11.21, a poza tym to jest pewnie narta do ścigania się a nie jazdy rekreacyjnej.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc - jaka długość ???

Tak, jestem z Nowego Sącza.

Przyznam się, że od bardzo dawna przeglądam forum bo jestem, jak chyba wszyscy tu piszący "ski - zofrenikiem". Jednak dopiero teraz zdecydowałem się coś napisać bo poniekąd sytuacja mnie do tego "zmusiła".

Mam nadzieję, że dzisiaj dokonam zakupu ( 170 :))) i po pierwszych testach coś napiszę. Niestety będę mógł jechać dopiero w niedzielę wieczór, tak że wybór pewnie padnie na Wierchomlę. Nie jest to najlepszy stok (raczej płaska łąka :))) do testowania race carverów, no ale lepszy rydz....... Zostaje jeszcze Jaworzyna, ale jest drożej niż w Dolomitach........:)))

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie rady !!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc - jaka długość ???

Drugi sezon jeżdżę często na ojcowych ARC 9.20 170 cm, radius 15. Super nartki, stabilne przy szybkiej jeździe długim skrętem, dobre też do krótkiego skrętu (przy tym radiusie to oczywiste), szybkie i dość wymagające tzn nie dla początkującego. Bardzo dobrze sprawują się też na świerzym (może nie kopnym) śniegu. Naprawdę uniwersalne, choć wielu bardziej ortodoksyjnych się tutaj skrzywi. Dla dobrze jeżdżącego mogą robić za jedyne. Ja mam swoje Rosi Cobry T Power też 170 cm (mam 179 cm i jestem chudy) są o wiele łatwiejsze, nie trzymają tak na twardym, za to w kopnym -miodzio.

Bierz 170 cm!

Pozdro

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc - jaka długość ???

Errata do poprzedniej mojej wypowiedzi - napisałem, że sprawują się "bardzo dobrze" na świeżym śniegu a powinno być, że "dobrze" - na pewno gorzej niż moje Cobry. Natomiast spokojnie można podwyższyć na "bardzo dobrze" ocenę krótkiego skrętu!

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc - jaka długość ???

Śmialo mozesz kupic 170 cm bo beda ci sluzyly zarowno do szybszej jazdy gigantowej a dzieki promieniowi 15 takze do bardziej slalomowej. Mialem bardzo podobny dylemat (187 cm i 85 kg wagi) i nawet zdecydowalem sie na 180, ale koles przez pomylke przywiozl mi wlasnie 170. Troszke sie wahalem, ale w koncu kupilem i jestem oczarowany (wczesniej jezdzilem na klasycznych atc3 198 cm). Narta trzyma pieknie, jak przycisniesz smialo mozesz wycisnac bardzo szybki i ciasny skret na krawedzi. Jedyna wada to to, ze nie mozna na niej, zreszta jak na kazdym carvingu, jechac przy duzej predkosci na wprost. Przy okolo 70-80 km/h narta wpada w bardzo nieprzyjemne wibracje i latwo skonczyc w siatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc - jaka długość ???

Nic bardziej błędnego - nowe narty wymagają podejsćia do nich jak do jeża, szczególnie jeśli poprzednie od obecnych dzieli epoka albo dwie (nie mówię o `expertach` bo oni na wszystkim ze wszystkiego potną aż miło). Ja swoje zabrałem najpierw na w miarę szeroką, pustą górkę o nieduzym nachyleniu zanim zabrałem się za szaleństwa. Wierchomla zresztą chyba nie jest taka płaska. Trzeba się przedewszystkim przyzwyczaić do konsumowania ogromnej mocy jaką te narty przekazują podczas jazdy i - mimo że to gatunek `długi skręt` - do niedużego promienia. Zresztą co ja ci będę truł - sam zobaczysz że można się od nich uzależnić:)

pozdraviam

tymą

ps. `węzowe narty` - dobre! ;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...