Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Z plyta, czy bez


marcin-jasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Z plyta, czy bez

Koniecznie z płytą... te płyty to podobno bardzo wygodne ustrojstwo.

Pomagają skęcać i sie tak nierówności podłoża nie czuje.

Właściwie to tak naprawdę to chyba nikt nie wie do czego to komu potrzebne, ale bajerancko wygląda.... ja sobie chyba kupie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plyta, czy bez

Cze,

teraz każdy prawdziwy narciarz ma płyty w nartach. Płyty mogą być niskie i wysokie. Im wyższe, tym bardziej nadają sie do funa. Generalnie chodzi o to, że dzięki płycie nie zahaczasz kolanami o stok w skręcie, bo masz to wszystko wyżej nad śniegiem.

A sprężynami się nie przejmuj. Jeżeli byłeś u fachowca, to na pewno ustawił ci zapięcia prawidłowo.

Życzę dobrej jazdy

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plyta, czy bez

kolanami ??? czy my napewno uprawiamy ten sam sport ? :)

jesli jezdzisz klasycznie, plyta niepotrzebna; w carvingu wszelkiej masci - mus. nie po to zeby kolanami, tylko skorupa buta nie orac sniegu jak jedziesz mocno wychylony...

jesli chodzi o chybotliwosc to nie zauwazylem nic takiego (jezdzilem na maks 6 cm plycie), wrecz przeciwnie - plyta poprawia sterownosc narty

pzdr

wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plyta, czy bez

No to jak to jest ? na normalnych nartach te płyty nic nie dadzą ?? Też zwiekszą sterowność. Te powycinane narty sa krótsze i na naich daje efekty, to do dłuższych też się nadadzą.... tym bardziej.

Może sobie kupie narty powycinane - póki co zamontuje płyty do normalnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plyta, czy bez

nie ma plyty, nie ma prawdziwego carvingu... Tylko plyta zapewnia lepszy nacisk na krawedzie, jednoszesnie podwyszszenie pozwala na lepsze wychylenie sie do srodka skretu i co za tym idzie umozliwia jazde fun i inne odmiany carvingu.

Jesli chcecie zobaczyc jakie cuda ludzie laduja pod wiazanie to zobaczcie zawody fis-carvin cup albo jakies fotki z zawodow karwingowych.... Polecam

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plyta, czy bez

Marcin-Jasiu, nie musisz sie obawiać o chybotliwość nart. To nie wystepuje, a nawet jest odwrotnie, jak zauważył Ski-maniac. Czujesz się dużo pewniej.

Heli, możesz se przykręcić płyty gdzie chcesz. Na długich też będziesz miał efekty, ale mniejsze. A narty "powycinane", jak je amatorsko nazywasz, to se kup, bo teraz jest taki trynd. Aha i płytę staraj się kupić jak największą.

Miłej jazdy

pozdro-kangurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rtgpsn

Z plyta, czy bez

NOOOO. Masz rację z ta chybotliwością a biorąc pod uwagę że na śniegu czsami jest bardzo ślisko to aż strach mysleć co to za piekielny wymysł te płyty. NIgdy nie używaj wyższych niż 8cm bo sie mozna wyp....... jak nic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plyta, czy bez

No wlasnie tego sie boje, pamietam ze na lyzwach na lodzie to strasznie nogi mi lataly bo bylem wysoko nad tafla, pozniej jak sobie wszedlem na lod w normalnych butach to sie czulem pewniej i nogi mi nie lataly.

Sprezyny widzialem w plytach nie w wiazaniach, chyba w dynastarach, chodzilo mi o amortyzacje nierownosci, zeby tak na stoku mna nie rzucalo.

Cholerka karwing, fan, normalnie szalenstwo, ja tylko chcialem normalnie pojezdzic, z gory na dol, tylko tak bezpiecznie.

Poz m-j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plyta, czy bez

To przecież oczywiste, że im więcej człowiek wazy tym się płyta bardziej ugniecie.POd ciężarem wszystko się bardziej zgniata... więc chyba im więcej ważysz tym wyższą płytę musisz kupić, bo i tak się ugniecie.

Nie sprawdzałem jeszcze na jaką wagę są płyty przewidziane i jaka maja dopuszczalną obciążalność... ale chyba to powinno być napisane na pudełku... jak sprawdzisz daj znać bo i mnie to interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plyta, czy bez

ja to sie potrafie wyjeb*c z plyta i bez wiec rob jak kcesz - pomysl sobie ze nawet jak tam zorientujesz sie ze z plyta bezpieczniej (lub na odwrot) to i tak wjedzie w ciebie jakis narciarz z (lub bez) plyta. nie ma sensu myslec w ten sposob, kumpel zlama sobie na nartach noge, ale nie przez jakies szalenstwo tylko wszedl na zmorzona wode kolo armatki i glebe taka zaliczyl ze go musieli na noszach zbierac. 2 tygodnie wyciagalem to od niego, ale sie skurczybyk nie przyznawal tylko mowiz ze na zakrecie go wyrzucilo bo za duza predkosc :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plyta, czy bez

Moze mial plyty przypiete i nie utrzymal rownowagi. Do tego sie tez moze nie chciec przyznac. Wlasnie a jak jest przy zderzeniach, bo na przyklad jak sie zderzy osobowy samochod (niski, jakby bez plyty) z ciezarowka (wysoka jakby na plycie) to zawsze ciezarowce sa male zniszczenie, a osobowy wsuwa sie pod ciezarowke. Moze powinno sie robic boczne testy zderzeniowe narty z plyta i bez plyty, to by wyszlo ktore sa bezpieczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plyta, czy bez

Oj koledzy sobie już żartują na maxa. A poważanie to sprężyny nie mają znaczenia jeśli chodzi o wagę. Jedynym celem dobrej płyty jest nie blkowanie narty w okolicach buta czyli w skrócie płyta pozwala na piękne wygięcie się narty w skręcie. Drugą rzeczą jest to, że jak jest płyta to łatwiej jest wejść na krawędź a więc przydaje się w nowoczesnej jeździe. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plyta, czy bez

Brak wyobraźni BobasEB cie ogarnął. Montazu można dokonać przewiercając nartę od strony słizgu z nieco szerszym , stożkowym otworem. Śruba chowa sie pod ślizgiem a jego poprostu reperujesz takim materiałem do reperacji( renowacji) ślizgów. Myslisz, że dlaczego w niektórych nartach są od razu płyty ? po to by taki zabieg zrobić w fabryce i była juz gotowa narta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...