Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gąsieniczka w wiązaniach Tyrolia


Moby

Rekomendowane odpowiedzi

W przedniej części wiązania jest gąsieniczka ułatwiająca wysunięcie się buta przy wypięciu wiązania. Od pewnego czasu ciężko ją poruszyć palcem (na drugiej narcie chodzi b. lekko). Jak przywrócić jej sprawność? W serwisie czymś mi ją przesmarowali ale nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Japońskiego

1. Jeśli już to: skąd jesteś? albo gdzie mieszkasz?

2. Dlaczego zwracasz się do mnie "chłopczyku"? Fakt, że udzieliłeś kilku sensownych odpowiedzi na moje pytania nie upoważnia cię chyba do używania pod moim adresem określeń o pejoratywnym zabawierwieniu i silenia się na zbyt daleko idącą poufałość.

3. Miejsce mojego zamieszkania nie jest żadną tajemnicą. Wspominałem o nim kiedyś w jednej z wypowiedzi. Jeśli cię to interesuje poszukaj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Japońskiego

1. Sposób w jaki się zwróciłem miał być raczej pozytywnie-sympatyczny. Jeśli nie był - przepraszam.

2. Zwrot skąd Ty mieszkasz był zamierzony.

3. Jeszcze niedawno firma Sport & Freizeit w której pracuję była przedstawicielem tyrolii na polskę i po prostu gdybyś do mnie przyjechał to bym Ci pomógł z tym wiązaniem.

No, chyba że wolisz się na mnie obrażać za niewinne żarty

:))

A co do Twojego miejsca zamieszkania - to raczej Tobie powinno zależeć nie mi więc szukał raczej nie będę..

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsieniczka w wiązaniach Tyrolia

Witam

może spróbuj psiknąć wd-40 (jest głęboko penetrujący, wypiera wodę i różne zanieczyszczenia ) rurka która jest w zestawie powinna ci pomóc dotrzeć do każdego zakamarku- pamiętaj jednak że samo popsikanie sprawy niezałatwi - musisz następnie rozruszać tą gąsienice- jeżeli pomoże to następnie warto by było posmarować ową gąsieniczke ( pamiętaj wszak że wd-40 niejest smarem lecz preparetem czyszcząco-konserwującym ) najlepiej smarem teflonowym (dobry będzie np. "teflon plus" lub "finish line" ).

Jeżeli to niepomoże to trzeba będze wymienić tę gąsienice.

pozdrawiam hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsieniczka w wiązaniach Tyrolia

No ewentualnie można spróbować usunąć ten piach za pomocą WD-40 i walnąć tam smaru teflonowego ( niewiem czy takowy kiedykolwiek widziałeś- po nałożeniu rozpuszczalnik odparowuje i zostaje tylko cienki filtr teflonowy -swoją drogę to właśnie teflon jest materiałem z najmniejszym wsółczynnikem tarcia) więc może warto spróbować -a może pomoże a jak nie to trudno, ale zawsze warto próbować.

ps. nietrzeba kupować smaru do tego celu- wystarczy skoczyć do najbliższego serwisu rowerowego ( smar teflonowy jest bardzo często uzywany do smarowania golini w amorkach ) i poprośić żeby kapnęli kilka kropel na ową gąsieniczke , przypuszczam że nic za to niewezmą ( bikerzy to ludzie z dobrym sercem ) a może też zaczną śmigać na nartach:-)

pps. swoją drogą ta gońsieniczka w tyroliach to strasznie kapowate rozwiązanie.

z narciarsko-rowerowym pozdrowieniem hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Japońskiego

hej to znowu ja- jeszcze ci trochę potruje dupę-hehehe

ale tak poważnie widze że jesteś chyba tu jedyny który naprawde dużo wie na temat serwisu nart- i w związku z tym mam do ciebie pytanko

- gdzie w sosnowcu, katowicach jest jakiś serwis z autoryzacją Markera, taki naprawdę godny polecenia.

pozdrawiam hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Japońskiego

wielkie dzięki-poprostu chcę mieć pewność że serwis zrobi coś dobrze - dotychczasowe moje spotkania z serwisami kończyły się nienajlepiej - zawsze coś zjebali. A że teraz szykuje się mała rewolucja w moim sprzęcie to chciałbym żeby zrobili to naprawde profesjonalnie.

pozdrawiam hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Turima

Witam.

Mam pytanko bo pamietam że masz HCX z markerami. Ja też Mam HCX ale chce kupić tyrolie (w barwach ELANA) ELD12XP. Jak juz wszyscy dobrze wiemy występuje tam gosieniczka pędzona teflonem. Czy twoje pytanie do Japońskiego o srevis Markera jest związany z problemem z wiązaniem ??. Pytam bo rozważam jeszcze zakup takich wiązań jak Ty posiadasz.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...