Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Włochy - Alta Valtellina 4.0 (Bormio, Santa Caterina, San Colombano)


Rekomendowane odpowiedzi

Marcowa Italia to ważny punkt moich ostatnich kilku sezonów narciarskich. 
W tym sezonie ponownie ulubione Bormio, bo bez Bormio sezon jakiś taki niepełny. 
Byłem tu miesiąc temu na Igrzyskach Olimpijskich lecz wtedy pojeździć w samym Bormio się nie dało, teraz czas to nadrobić.

Wczoraj w niedzielę po 20 godzinach trasy z Sącza (łącznie z przerwami) przyjechałem razem z kumplem do Valtelliny.
Świeży śnieg od Scuol w Szwajcarii, w Livigno zimowa kraina, są jeszcze poolimpijskie instalacje do konkurencji freestyle.
W Bormio wiosennie, choć dwa dni temu też było lekko biało. Wyżej na trasach świeży śnieg.

Dzisiaj pierwszy dzień szusowania na wyjeździe. Pogoda w najbliższych dniach zapowiada się dobrze. Śniegu nie brakuje i trasa Stelvio również ładnie naśnieżona do miasteczka, solidnie śnieżyli na Igrzyska więc warunki powinny być do dołu nawet i w kwietniu.

Zernez, Szwajcaria
IMG_20260315_111059131_HDR.thumb.jpg.67709a5961f1e7bf5931a3de31d847d4.jpg

IMG_20260315_111614471_HDR.thumb.jpg.7ce12ca4dcc3e82f66d1b45567fa273c.jpg

IMG_20260315_112124231_HDR.thumb.jpg.7dfbc5a8f9a793ed37f33ec22b11fcc6.jpg

Lago di Livigno (którego praktycznie nie ma)
IMG_20260315_121047434_HDR.thumb.jpg.fb84c03906a0a538e441f11b256e74e0.jpg

IMG_20260315_121102099.thumb.jpg.eed943e3ed3339a342da3495566dbdef.jpg

Livigno
IMG_20260315_123145967_HDR.thumb.jpg.e0f0f50196f2b936e712c76c57541c3d.jpg

IMG_20260315_123230285_HDR.thumb.jpg.384763478e1241b948157273cc2935bb.jpg

Bormio
IMG_20260315_132129879_HDR.thumb.jpg.7702289ebb7ac0ecf470e459ca996ed0.jpg

IMG_20260315_133500323_HDR.thumb.jpg.a344f3916b503d80e0389770fe665e48.jpg

Zrzutekranu2026-03-16002446.thumb.png.0d167aace18c577ecb19736421ff530e.png

  • Like 8
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jeeb napisał:

To musi być więcej niż ulubienie żeby przejechać obok lub przez kupę lepszych ośrodków, pokonać wysoką Przełęcz i wylądować w małym ośrodku ze sztucznym śniegiem 

No trudno, pomęczymy się jednak jakiś czas tu na języku śniegu 😉

IMG_20260316_100806096_HDR.thumb.jpg.da1b91e46cd7d12a160306a338d35877.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawelb91 napisał:

Wczoraj w niedzielę po 20 godzinach trasy z Sącza (łącznie z przerwami) przyjechałem razem z kumplem do Valtelliny

Z ciekawości - jechaliście tak długo ze względu na warunki pogodowo-drogowe ? Bo na czysto wychodzi 14-15h, więc dużo dłużej zeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zając napisał:

Z ciekawości - jechaliście tak długo ze względu na warunki pogodowo-drogowe ? Bo na czysto wychodzi 14-15h, więc dużo dłużej zeszło.

Czystej jazdy wyszło prawie 15h, ale przerwy robiliśmy, tu coś zjeść, tam coś drzemnąć godzinkę tam drugą godzinkę i się uzbierało. No i tylko ja byłem kierowcą całą drogę.

Zawsze jedziemy na spokojnie bez pośpiechu, w dzień przyjazdu nie szusujemy. Wyjazd o 18 z Nowego Sącza a przyjazd o 14.

A warunki pogodowe na drodze bardzo dobre, ruch też spokojny.

Trasa Nowy Sącz - Poprad - Donovaly - Nitra - Bratysława - Wiedeń - Linz - Salzburg - Rosenheim - Innsbruck - Scuol - Zernez - Livigno - Bormio - okolice Tirano.

IMG_20260315_140146730.thumb.jpg.56888bdc7c575aa9982af0e79f5fe902.jpg

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre otwarcie wyjazdu w Bormio.
Pogoda dopisała, świeży śnieg w wyższych partiach, niżej twardo (poniżej 2000m) a popołudniu miękko.
W południe na szczycie -6 st., w miasteczku +8 st.
Ludzi mało a od południa całkiem pusto, prywatne trasy.

Trasa Stelvio ładnie naśnieżona na igrzyska do samego dołu, pewnie uda się po niej pojeździć w dobrych warunkach do kwietnia.
Duch igrzysk jeszcze unosi się w powietrzu.


IMG_20260316_090643281_HDR.thumb.jpg.6093f1b849abc7a7ed74f54add164626.jpg

IMG_20260316_090955693_HDR.thumb.jpg.1a01f76731d03eec3576fc81b8c77217.jpg

IMG_20260316_092853842_HDR.thumb.jpg.6208610458bbf2cf53f00e99978158d7.jpg

IMG_20260316_105404983_HDR.thumb.jpg.b42abcc362c0492f25572e37b26c7aea.jpg

IMG_20260316_110509011_HDR.thumb.jpg.39a43322dc658d1afb8ab78638627281.jpg

IMG_20260316_110752745_HDR.thumb.jpg.67a39db13462037fe3ab40ef7dea346d.jpg

IMG_20260316_111018710_HDR.thumb.jpg.02896c38397d01a003ede18a34a6cd2d.jpg

IMG_20260316_111041362_HDR.thumb.jpg.d195a6316cdd27f6d5924e4a061ec069.jpg

IMG_20260316_111225928_HDR.thumb.jpg.8dd46f68a1eade0dd34349e6ef516f9b.jpg

IMG_20260316_111411044_HDR.thumb.jpg.a9327cd7a6f19c509aa8cc0c4df77cd1.jpg

IMG_20260316_111709862_HDR.thumb.jpg.9ba52bb1ac95c36e2bc9bceaa908b4cb.jpg

IMG_20260316_112615698_HDR.thumb.jpg.9f108e645a7ef082457835c2b4422dab.jpg

IMG_20260316_114512912_HDR.thumb.jpg.564c5ffc22575a3f9cf81f66cae39b62.jpg

IMG_20260316_115533368_HDR.thumb.jpg.00663c171f3878d24b721aa28c7be621.jpg

IMG_20260316_122539814_HDR.thumb.jpg.87945b10b789507aa0f842ea27dc3693.jpg

IMG_20260316_122536344_HDR.thumb.jpg.592f014c16dc1ba0841ba6318537bf0e.jpg

IMG_20260316_130717354_HDR.thumb.jpg.322238c79af44ef68a15873a42d4c9bc.jpg

IMG_20260316_133743553_HDR.thumb.jpg.2be827661cb63cfc2093f006b3f23c8e.jpg

IMG_20260316_154707959_HDR.thumb.jpg.62e1c2d7a23af73f8a9ad701531470d4.jpg

  • Like 15
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień na wyjeździe również w Bormio.
Super warunki, super pogoda, super jazda. Rano na szczycie -10 st. W południe -7 st.
Poniżej 2000m rano bardzo twardo po nocy, w południe zmiękło. Wyższe parte cały dzień super śnieg.
Cały dzień na nartach gigantowych.
Długie trasy z dużym przewyższeniem, po prostu Bormio!

IMG_20260317_090128757_HDR.thumb.jpg.0c961dfb3af627e5c237ec941356d4b4.jpg

IMG_20260317_092359716_HDR.thumb.jpg.56bf988c5e71d8583fa75f7fa72244e8.jpg

IMG_20260317_093857617_HDR.thumb.jpg.7b24a66f42f07410539711007b419009.jpg

IMG_20260317_094406328_HDR.thumb.jpg.415791caded3a229008184b1819be6d4.jpg

IMG_20260317_105215483_HDR.thumb.jpg.a5a94c618c35e0406691ee731078e539.jpg

IMG_20260317_103748674_HDR.thumb.jpg.79115140cd862c00534576e568636995.jpg

IMG_20260317_114344758_HDR.thumb.jpg.affbdd06a38efb7ad45acc70e9d44a27.jpg

DSC01041.thumb.JPG.1dabf1d786e4e95e498436696b56f46f.JPG

IMG_20260317_104851301_HDR.thumb.jpg.21797d5b79846f7246081a151f7d8c0a.jpg

IMG_20260317_105824950_HDR.thumb.jpg.faeccb754f739724dbb6ddc9f893855d.jpg

Ghiacciaio dei Forni

DSC01037.thumb.JPG.71f5cfeb3da09bc3fa7a2cd80545891b.JPG

DSC01049.thumb.JPG.ecee049a705cd870d74b42a8ce72d6ab.JPG

Cima Redasco 3139m

DSC01039.thumb.JPG.a0dd18ace25abd6bd9e3283b18bfc16e.JPG

Cima Piazzi 3439m

DSC01061.thumb.JPG.a587215587610fd809ab0749b2d2b8a0.JPG

IMG_20260317_114844458_HDR.thumb.jpg.762ee6ad3a6d05547bebfd6ce0a44872.jpg

IMG_20260317_121745984_HDR.thumb.jpg.407dc606b757498f30d3dc468a52fbd6.jpg

Pozostałość po olimpijskim lodzie, Stelvio San Pietro
IMG_20260317_121959624_HDR.thumb.jpg.efbbf0c070361ab19ce7dba4525fe74d.jpg

IMG_20260317_122006650.thumb.jpg.cf4a6fea6509c9198c5ab015514b65c6.jpg

IMG_20260317_122201969_HDR.thumb.jpg.023f22b812a8a55012603ff75814133c.jpg

IMG_20260317_154304434.thumb.jpg.b699e9d6771b20a9180d8dd3ba66dd39.jpg

Upolowany znany magazyn Sciare, wydanie olimpijskie.
IMG_20260317_171737502_HDR.thumb.jpg.070f71a5968d0abdf95908890667f43a.jpg

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, zając napisał:

(...) W okolicy jest jeszcze ośrodek Cima Piazzi - San Colombano - jeździł ktoś może? 

Sii 😉 

2023 

2024

Jeździłem tam w niepogodę więc zdjęcia ponure. Ładny widok stamtąd na Bormio i trasy nad Bormio. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelb91 napisał:

Sii 😉 

2023 

2024

Jeździłem tam w niepogodę więc zdjęcia ponure. Ładny widok stamtąd na Bormio i trasy nad Bormio. 

Dzięki, to Santa Caterinę też trzeba by dorzucić skoro jest wspólny karnet na te 3 ośrodki, a potem (albo przedtem) zahaczyć o Livigno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zając napisał:

Dzięki, to Santa Caterinę też trzeba by dorzucić skoro jest wspólny karnet na te 3 ośrodki, a potem (albo przedtem) zahaczyć o Livigno. 

Jest też wspólny z Livigno ale sporo droższy (brak zniżki online) dla nas nie miał sensu. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bormiastycznie wczoraj było (zresztą jak zazwyczaj 😃)
Idealna pogoda, już nie wiało, -6 st. na szczycie, w miasteczku +9 st. Trasy zmrożone do dołu, w południe puściły poniżej 2000m. Wyżej trzymały się świetnie cały dzień. Szybkie szusy, wycinane skręty po każdej trasie. Trasa Bimbi al sole rewelacyjna, zresztą inne też.
Bormio w najlepszej odsłonie. Kawka na 3000m smakuje lepiej. Pizza przy trasie Stelvio też. No po prostu raj.
 

IMG_20260319_091216262_HDR.thumb.jpg.6c7e72eb731128c828aa48ea2e10386c.jpg

IMG_20260319_093208029_HDR.thumb.jpg.b09ad057faf977e40d4a58cd17c7c859.jpg

IMG_20260319_093243619_HDR.thumb.jpg.de0b339fcc0e08f9c02709c2749d886a.jpg

IMG_20260319_105209164.thumb.jpg.45c4c35e12e7672337caeb5c46dafc7e.jpg

IMG_20260319_121630954_HDR.thumb.jpg.368fe0d002881359feabde9272ef46cc.jpg

IMG_20260319_123403756_HDR.thumb.jpg.a4016a6f48a9e1fae9f2937709c5e2b4.jpg

IMG_20260319_132409034_HDR.thumb.jpg.85c85bfe198a3b35baa262d47900b8a5.jpg

IMG_20260319_133949797_HDR.thumb.jpg.3c5b06579652a2aa2de9d61567ad2bca.jpg

IMG_20260319_143829847.thumb.jpg.38844b94422d9761b76325641278695c.jpg

IMG_20260319_151424808_HDR.thumb.jpg.f86206457574cd6d46eacf82cb5df4dd.jpg

IMG_20260319_160902817_HDR.thumb.jpg.2c9ac3d159eb147e517bd06a13d6fc34.jpg

IMG_20260319_161900222_HDR.thumb.jpg.7bf0630bfdec79f69dfa9002114ffe15.jpg

Ostatni zjazd po Stelvio o 16:30
IMG_20260319_163012817_HDR.thumb.jpg.41c3e6885c8054d12e2cc809d261a446.jpg

IMG_20260319_163256421_HDR.thumb.jpg.1aedfd2cf0e4d2879d0623910c1f0fd9.jpg

IMG_20260319_163656295_HDR.thumb.jpg.2e8b6689e2fcbfaee88c296021376e4e.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...