Narty - skionline.pl
Jump to content

pawelb91

Members
 • Posts

  2,072
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

Everything posted by pawelb91

 1. Miejsce oberwania się lodowca na Marmoladzie.
 2. Dzisiaj zrobiłem obchód po kamerkach na lodowcach alpejskich... Dramatycznie to wygląda, a lato dopiero się rozpoczęło... Nigdy latem (ogólnie poza sezonem zimowym) nie jeździłem na nartach. Jeśli bym zechciał wybrać się na lodowiec to trzeba się pospieszyć bo za kilka lat będzie o to ciężko.
 3. Warto połączyć nartowanie z obserwacją otoczenia. 🙂
 4. Likwidacja snowparku który rzadko działał to na plus bo właśnie będzie sporo szerzej. Jeśli krzesełko z trasy 6 przeniosą to pewnie na trasę 2, bo ten orczyk to kumulacja zatoru (kiedyś był też po drugiej stronie ale oczywiście usunęli, tak jak i na trasie 4).
 5. Z krzesełka przy trasie nr 6 zazwyczaj faktycznie korzystało niewiele osób, ale gdy termin bardziej oblegany to jednak pozwalało nie stać po 40 minut do gondoli, gdyby tego krzesełka się pozbyli i nie wstawili tam nic nowego to nie wyobrażam sobie korzystać z Jaworzyny "w sezonie".
 6. Co prawda kolej nie narciarska, ale dzisiaj rusza kolej gondolowa w Solinie. Poniżej cennik KOLEJ GONDOLOWA BILET ONLINE ZAKUP W KASIE BILET NORMALNY 27-64 ULGOWY 5-26, 65+ NORMALNY 27-64 ULGOWY 5-26, 65+ W dwie strony 39 zł 32 zł 45 zł 35 zł W jedną stronę 32 zł 26 zł 35 zł 29 zł Rodzinny 2 + 1 99 zł 99 zł Rodzinny 2 + 2 119 zł 119 zł Kolejne dziecko zakup możliwy w kasie zakup możliwy w kasie 25 zł OPŁATY DODATKOWE bagaż/pies*/ wózek jeśli rozłożony 10 zł *Pies wyłącznie na smyczy, oraz w kagańcu WIEŻA WIDOKOWA NORMALNY 27-64 ULGOWY 5-26, 65+ 15 zł 10 zł
 7. Hmmm patrzę na kamerkę i co widzę? Czyżby demontaż wyciągu przy trasie nr 6? Może tam będzie nowe krzesło? Aktualne działało chyba od sezonu 09/10.
 8. No właśnie... Ten pomysł pamiętam, a trasa która by przy niej powstała to jedynie dojazd do parkingu bo przewyższenie marniutkie...
 9. Jest gdzieś potwierdzenie u źródła tej informacji? Trochę wątpliwe dla mnie że będą stawiać kolej na trasę (południową) którą odpalają raz na kilka sezonów.
 10. Myślę że po 2030 roku nie będzie letniej jazdy na żadnym lodowcu alpejskim. Kilka lodowców w Alpach miało działać narciarsko w tym letnim sezonie, ale ze względu na brak wystarczających warunków odwołano narty letnie. Austria - Mölltaler, Francja - "pseudolodowiec" Pisaillas w Val d'Isere na którym w zasadzie kompletnie nie ma śniegu. Ledwo zipie lodowiec Grande Motte w Tignes, pewnie zamkną lada chwila. Trochę lepiej na kamerach wyglądają dwa letnie lodowce w Szwajcarii, ale też szału nie ma. Działa Zermatt a od połowy lipca ma dołączyć Saas-Fee. Chce kiedyś założyć temat o lodowcach w Alpach (wykorzystywanych narciarsko). I w miarę możliwości zebrać archiwa ich destrukcji na przestrzeni lat. Mam gdzieś na dysku (z włoskich stron) zdjęcia lodowca Presena koło Tonale na przesteni lat. Szokujące.
 11. Dopiero koniec czerwca, sezon narciarski trwa tam od miesiąca a stan pokrywy śnieżnej już dramatyczny... W niektórych latach tak bywało w sierpniu... Jeszcze parę lat i pewnie nie będzie tam jazdy w ogóle, w zimie nie działa a latem nie będzie już po czym... We Włoszech wielka susza i gorąc, zimą w Alpach śniegu nie było tak dużo jak w niektórych latach więc lodowiec oberwał. Na innych lodowcach alpejskich też się robi nieciekawie.
 12. "Wójt gminy Cisna przymierza się do budowy wyciągu narciarskiego. Szykuje się kolejny konflikt z ekologami?" https://nowiny24.pl/wojt-gminy-cisna-przymierza-sie-do-budowy-wyciagu-narciarskiego-szykuje-sie-kolejny-konflikt-z-ekologami/ar/c3-16447093
 13. Miała być osobna na Jaworzynę w tamtym sezonie, byłą tylko wspólna PKLu ale jak wiadomo bez Jaworzyny. Jestem ciekawy cennika zimowego, ale dziady zawsze ogłaszają to bardzo późno bo nawet dopiero w grudniu, więc zaplanować coś z wyprzedzeniem jest ciężko.
 14. To samo w Litmanovej, też takie karnety i też tatrapoma szybka. W przyszłym sezonie planuję poodwiedzać na Słowacji podobne stacje (w zależności od tego jak zima dopisze). Nieduże, nieoblegane a z klimatem i często ciekawymi trasami. Mam już trochę ich na oku.
 15. Wyczepiane talerzyki Tatrapomy to jedna z najlepszych konstrukcji wyciągowych. - szybkie - wygodne profilowane teleskopy z również wygodnym "siedziskiem", nabierają narciarza jak haczyk i można wygodnie na rozluźnionych nogach jechać w górę - trasa orczyka może być łamana w każdą stronę wiele razy - odsiewają tych co sobie na nich nie radzą więc trasy obsługiwane przez takie wyciągi nie są zatłoczone. Dalej dosyć popularne w Szwajcarii oraz Francji.
 16. W internecie są też takie informacje: "Winiety austriackie: https://shop.asfinag.at/.../maut.../elektroniczna-winieta/ - w przypadku Austrii można zaznaczyć zakup na firmę (nawet jak nie masz firmy), wtedy winieta będzie mogła być ważna od zaraz (to rezygnacja z prawa do odstąpienia od umowy). - ponadto na tej samej stronie można kupić bilet na przejazd przez Przełęcz Brenner. Wówczas możecie skorzystać z lewego skrajnego pasa i ominąć ewentualny korek do bramek."
 17. W Polsce lepiej jeździ się w mniejszych stacjach niż tych "dużych" gdzie ceny mocno alpejskie i zatłoczenie też spore. Taką mam strategię. Na dłuższy wyjazd to w Alpy bo to inny wymiar. Ciekawe jak będzie wszystko wyglądać w przyszłym sezonie i na co będzie można sobie pozwolić.
 18. W weekend 7-8 maja będzie można pojeździć jeszcze na Chopoku. "Máme pre vás dobrú správu, počas víkendu 7. - 8.5., si okrem výletu na Chopok, môžete ešte aj zalyžovať Stredisko pôjde v nasledovnom režime: Lanovky v prevádzke - A1,A2,A4,A5,B3,B2 zjazdovky budú otvorené, avšak už bez strojovej údržby a v závislosti od snehových podmienok Na zaparkovanie prosím využite parkovisko Záhradky a taktiež aj nástupné miesto Záhradky (z dôvodu limitovaného počtu parkovacích miest na Bielej púti)." sobota 07. 05. 2022 A1,A2,A4,A5,B3,B2 - mapa strediska TU Zjazdovky - zjazdovky budú otvorené bez strojovej údržby a v závislosti od snehových podmienok Parkovanie - využite parkovisko Záhradky a nástupné miesto Záhradky z dôvodu limitovaného počtu parkovacích miest na Bielej púti. V prípade naplnenia kapacity parkoviska, bude k dispozícii aj kyvadlová doprava medzi parkoviskom Lúčky, Záhradky a späť. nedeľa 08. 05. 2022 A1,A2,A4,A5,B3,B2 - mapa strediska TU Zjazdovky - zjazdovky budú otvorené bez strojovej údržby a v závislosti od snehových podmienok Parkovanie - využite parkovisko Záhradky a nástupné miesto Záhradky z dôvodu limitovaného počtu parkovacích miest na Bielej púti. V prípade naplnenia kapacity parkoviska, bude k dispozícii aj kyvadlová doprava medzi parkoviskom Lúčky, Záhradky a späť
 19. Nie wiem czy tam robią akurat te, ale dobry uznany w środowisku serwis w Krakowie to: http://www.variobike.pl/
 20. Tak jedyna, ale na Łomnice to się tylko dla niej jeździ, do tego mega widoczki z Sedla podczas przerwy piknikowej na skałach. Strbskie będzie działać w okrojonej formie, krzesło Furkota stoi, będzie tylko Solisko Express bez wariantu Esicko, więc wolę Łomnicę.
 21. Jakiś tam nowy śnieżek w Lomnickim Sedle widać... 🤔 Ujęcie z kamery sprzed minuty.
 22. Goryczkowa zamknięta już na amen (koniec sezonu) a nie czasowo. Została jazda na trasie w kotle Gąsienicowym, powrót do Kuźnic kolejką. Tak podali dzisiaj na stronie PKL.
 23. "Obecnie trasa i kolej w Dolinie Goryczkowej 𝐜𝐳𝐚𝐬𝐨𝐰𝐨 pozostaje zamknięta na czas przebywania w tym miejscu wybudzonych niedźwiedzi. Jeżeli niedźwiedzie zmienią rejon przebywania to będziemy się starać wznowić działalność. "
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...