Narty - skionline.pl
Jump to content

pawelb91

Members
 • Posts

  1,738
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  36

Everything posted by pawelb91

 1. Przy zakupie sezonowego skipassu na jakiś alpejski region wychodzi korzystniej cenowo niż w Polsce (w porównaniu ceny do jakości i oferty). Każdy sam musi sobie przeliczyć co mu się bardziej opłaca i w jakiej formie organizować wyjazdy. Płacenie w Polsce po 100zł za 4h karnet na górce 800m mnie nie bawi.
 2. Magdzie Łuczak zabrakło 0,44s do awansu do drugiego przejazdu. Ostatecznie 34 miejsce ze stratą 3,02s.
 3. Czekam na ceny skipassów dla okolicznych stacji. Swoje typy zarysu cenników w głowie mam. Pewnie trzeba będzie zrewidować krajowe plany narciarskie. https://gazetakrakowska.pl/podhale-ceny-skipassow-ostro-w-gore-szusowanie-na-nartach-bedzie-drozsze/ar/c1-15862711
 4. Ładnie jechała Maryna aż do puszczenia krawędzi... mogło być wysokie miejsce. Kolejna szansa w połowie listopada w Zuers.
 5. Sposób na mocowanie poprzez haftkę na miękkich uszach został już pokazany na filmie. Teraz porada dla użytkowników kasków z twardymi uszami (czyli m.in. dla mnie) sposobem jest kołek rozporowy + hak * * Jeszcze nie testowane 😁
 6. @Jusik2002 Do Kasprowego i tak dopłata za każdym razem 35zł za wjazd kolejką linową HAHAHAHA. Na stronie mają tak podane: Uwaga !!! Rusza sprzedaż sezonówki 2021/2022 Zaskocz zimę...Kasprowy Wierch, Mosorny Groń, Góra Żar i Palenica. Nasza sezonówka dotyczy niesamowitych i wyjątkowych czterech ośrodków Grupy PKL. Od dnia 15.10.2021 do 30.11.2021 kupisz ją w promocyjnej cenie 850 zł normalny i 722,50 zł ulgowy Sezonówkę kupisz w sklepie online bez wychodzenia z domu na www.sklep.pkl.pl * na kolej główną Kasprowy Wierch przy każdym wjeździe obowiązuje dodatkowy zakup miejscówki za 35 zł
 7. Kilka sezonów temu było można kupić sezonowy na Jaworzynę za pierwotnie 2100zł później obniżyli na 1600zł bo ludzie po nich jechali, ale aby go zakupić trzeba było mieć papier instruktorski. Śmiechu warte.
 8. Brat jeździł na takich samych jak był w liceum w końcówce lat 90. Chyba produkcji czechosłowackiej z tego co pamiętam.
 9. @FerraEnzo Witam, witam. Gdzieś kiedyś widziałem chyba oficjalny wykaz kątów od Heada ale nie wiem gdzie... Może warto by do nich napisać do jakiegoś działu technicznego. Zawsze można zmierzyć też w dobrym serwisie gdzie mają do tego precyzyjny przyrząd. A reszta to jak @Zagronie napisał.
 10. Ale nie ma takiego obowiązku. Maski w gondolach / kolejkach linowych i chyba na krzesełkach. Jadąc po stoku nie trzeba. - Swoją drogą jak by to egzekwowali? Ski patrol z kogutem na kasku w pościgu za tym który nie założy na czas zjazdu lub mu się zsunie od pędu powietrza?
 11. Im płyta z bardziej sztywnego materiału tym mniejsze wygięcie narty na tym odcinku. Ted Ligety na niektóre trasy do giganta wybierał płyty wykonane z metalu, narty były przez to bardziej sztywne i lepiej kroiły zlodzony stok.
 12. @izydar Na szczęście SF powoli powraca(?) więc takie jednostki się tam odnajdą i będą dawać tam upust swoich emocji, żali i chamstwa. Więc i tu powinno być spokojniej. Z korzyścią dla wszystkich.
 13. To co prawda nie do końca o inwestycji, ale można tak to trochę traktować. "Jest szansa, że funkcjonujący przed laty wyciąg narciarski na Szczawniku zostanie znów uruchomiony." https://nowysacz.naszemiasto.pl/muszyna-jest-szansa-na-wznowienie-dzialalnosci-wyciagu-na/ar/c1-8476783 Nic pewnego ale jest lekki powiew nadziei. Ostatnio ta strona (jak i całe Dwie Doliny) działały w marcu 2017. Od tamtej pory równia pochyła. Dalszym efektem było wyłączenie już od 3 sezonów najlepszych stoków po stronie Wierchomli - Frycka i Płatka. Oby się to odmieniło bo szkoda miejsca z klimatem.
 14. Niedługo premiera filmu o legendarnym austriackim zjazdowcu. Fabuła filmu skupia się na dniach związanych z zawodami w zjeździe podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1976 roku w Innsbrucku i presji jaka była wywierana na 22-letnim wówczas narciarzu zjazdowym Franzu Klammerze. Trailer:
 15. Jest właśnie potwierdzenie: https://www.neveitalia.it/turismo/news/c-e-l-ok-della-camera-dei-deputati-il-green-pass-bis-sara-obbligatorio-per-accedere-agli-impianti https://www.funivie.org/web/dolomiti-superski-stagione-invernale-2021-22-al-via-il-27-novembre/ Przepustowość wyciągów 80%. Brak limitowania sprzedaży skipassów.
 16. Edit: Sprawdziłem i prace już trwają: https://esanok.pl/2021/kolejka-gondolowa-w-solinie-prace-ida-pelna-para-foto-00e2mp.html
 17. O narciarskich nie. W przyszłym roku(?) mają oddać do użytku nową gondole nad Soliną, nie wiem czy ruszyli z budową czy nie. Tematu nie śledziłem.
 18. Szukać coś można ale tylko z opcją darmowego zwrotu (na niedługo przed przyjazdem). Jak patrzyłem na noclegi przez airbnb to ceny raczej wzrosły.
 19. pawelb91

  Tatry Super Ski

  Za to skipassy dzienne lub czasowe np. 4h w ramach TatrySki były bardzo drogie. Przykład Kluszkowce 4h w sezonie 90zł, "poza sezonem" ledwie 5 zł mniej. Palenica w Szczawnicy niby zrzeszona w tym karnecie ale można było kupić karnet 4h tylko na tą stację i cena już niższa - chyba 69zł z tego co pamiętam, tak samo Zawoja? Bo też z PKLu.
 20. Ano. https://hr.n1info.com/english/news/slovenia-drivers-must-present-covid-certificate-in-order-to-refuel-cars/ Wszyscy anty pojeżdżą do póki będzie coś w baku...
 21. W takich terminach jeśli chce się pojeździć to trzeba wybierać mniej uczęszczane ośrodki. Chyba że komuś pasuje długie stanie do wyciągów.
 22. Jest większa szansa że w nadchodzącym sezonie uda się pojeździć gdzieś w Alpach. Włochy raczej pójdą podobnym śladem, kilka regionów już wstępnie zatwierdziło obowiązkowe certyfikaty przy korzystaniu z wyciągów.
 23. Zmiany wjazdowe do Austrii dla osób zaszczepionych, wydłużony czas ważności certyfikatu. (Na ten moment) Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021r. Przedstawione warunki wjazdu do Austrii obowiązują do 31.10.2021 r. Ze względu na sytuację epidemiczną w każdej chwili mogą ulec zmianie. Wjazd do Austrii z krajów i obszarów o niskim ryzyku epidemicznym Osoby przyjeżdżające do Austrii z krajów i obszarów o niskim ryzyku epidemicznym (załącznik 1 poniżej): Andory, Australii, Belgii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Danii, Niemiec, Estonii, Finlandii, Francji, Księstwa Lichtensteinu, Grecji, Hong-Kongu, Irlandii, Islandii, Włoch, Jordanii, Kanady, Kataru, Chorwacji, Łotwy, Litwy, Luksemburga, regionu Makau, Malty, Mołdawii, Monako, Nowej Zelandii, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, San Marino, Arabii Saudyjskiej, Szwecji, Singapuru, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwajcarii, Korei Południowej, Tajwanu, Czech, Węgier, Watykanu, Wietnamu, Cypru, Urugwaju: Pełne szczepienie (dwie dawki) uprawnia do wjazdu do 360 dni od podania drugiej dawki. Szczepionki jednodawkowe uprawniają do wjazdu od 21. dnia do 270 dni od podania szczepionki. Kolejna dawka szczepionki (dotyczy wszystkich uznawanych szczepionek w Austrii) uprawnia do wjazdu do 360 dni od jej podania, przy czym jej podanie może nastąpić nie wcześniej niż 120 dni od podania ostatniej szczepionki. Źródło: https://www.gov.pl/web/austria/przyjazd-i-tranzyt-przez-Austrie
 24. Po zdjęciach to takie Małe Ciche 2.0, może górna część trochę ciekawsza.
 25. 17 września otwiera się lodowiec Maso Corto. Osoby powyżej 12 lat muszą posiadać "zielony paszport" https://www.skimania.it/apertura-impianti-val-senales/?fbclid=IwAR07XevqDYSaRYTuWnI_8au53I1-PZVfShvW5T5gCV1OntFM4M9S7VlR0fc
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...