Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

austria ski test ...


Nowy użytkownik

Rekomendowane odpowiedzi

tak sobie czytam i czytam ... "..wszystkie narty są pokryte sączarną folią maskującą. Dzięki temu, żaden z jurorów nie wie, jaką markę testuje w danej chwili, nie ulegając tym samym własnym uprzedzeniom do poszczególnych brandów." A co z wiązaniami ? nie znam się na sprzęcie ale potrafię odróżnić wiązania produkowane przez atomica od wiązań fishera itd. co więcej łatwo odróżnić różne modele wiązań jednej firmy ! czy uważacie że profesjonaliści testujacy narty nie potrafią odróżnić marek i pozostać obiektywnymi , a może mimo tego że wiedzą na jakiej narcie jeżdżą chcą zachować obiektywizm (chyba takie jest założenie), a moze jest jeszcze inaczej ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

austria ski test ...

Jako uczestnik i testujący narty w trakcie WorldSkitest-u (AustriaSkitestu) odpowiem Ci na te pytania.

Oczywiście można odróżnić sprzęt po kształcie nart i wiązań (przykład Atomic, Salomon ...) ale ...

- można się naciąć bo wiązania np. Look i Rossignol to te same wiązania

- jeszcze o wiązaniach ... a co z wiązaniami np. Tyrolia, które są podobne u Fischer-a i Head-a albo Marker-a, które stosuje np. Voelkl, Elan i Nordica.

- o ile w nartach z grupy Race da się połapać to już w allround-ach nie zawsze się trafia w firmę

- wierz mi, że zawodnicy Pucharu Świata (którzy tez testuja narty) nie potrafią odróżnić nart! Nawet tych firm, na których jeżdżą w zawodach! Powód ... narty są zaklejone czarną folią, a narta jest zupełnie inna niż ta, na której startują!

- na koniec (w moim przypadku i większości testerów) nie specjalnie nas interesuje na czym jedziemy, ale jak się jedzie ... z czasem po prostu nabiera się dystansu. Ja mam wgląd w oceny wszystkich testerów i nie jest to tak, że np. Franz Klammer, który związany jest z Head-em najwyżej go ocenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

austria ski test ...

No tak tylko ... po co?

Tak BTW to przy zmianie nart testerowi nie wolno podnieść nart. Podchodzisz do narty, serwisant ustawia wiązania, wpinasz narty i frrruuu do góry!

... oczywiście można podglądnąć na krześle, poprosić kogoś żeby przeczytał, zdjąć narty ... ale po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

austria ski test ...

Na takich czarnych z numerem ... :) - nie pamiętam.

Musiałbym sprawdzić w tabelach jakim nartą dałem najwyższe noty. A tak na marginesie to bardzo ciekawe porównać sobie swoje oceny z ocenami jakie przyznali np. Franz Klammer, Fritz Strobl czy Hans Knauss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...