Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ból stopy w butach - dlaczego ??? HELP


mario30

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego ale mam tak ze bola mnie stopy w zapietych butach - i nie jest to zmeczeniowy bol bo dosc szybko sie pojawia i odchodzi szybko jak rozepne buty.

Mam dosc masywne lydki (hiihihi) - czy to moze byc powod (opiete butami mocno lydki i nie doplywa krew dobrze) ???

Probowalem roznych butow - Salomony musialem odsprzedac bo nie dalo sie jezdzic (dwa razy zjechalem i wylem z bolu). Probowalem rozne marki i juz w sklepie czulem bol po 2 minutach. Jako tako jest w Dolomite (a podobno sa wezsze od Salomona) ale to nie jest wciaz to...

Czy ktos wie jaki moze byc powod ? I przede wszystkim - jak sobie z tym radzic ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból stopy w butach - dlaczego ??? HELP

Miałem podobny objaw, póki mi się wkładka na podeszwie nie ułożyła do stopy. Ciężko było przez pierwsze trzy dni. Później stopniowo poprawiało się. Ja mam dla odmiany bardzo szczupłe nogi, więc to chyba nie jest przyczyna. Moja rada - nie odsprzedawaj butów po dwóch zjazdach. Trzeba troche pocierpieć, żeby potem było przyjemnie. Albo kupić buty dla narciarzy typu "taras słoneczny" :)

Pozdr

Niwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból stopy w butach - dlaczego ??? HELP

Ja miałem podobny przypadek w butach Nordica, na samym począdku bolały mnie łydki, potem dochodziły stopy, poważnie zacząłem się zastanawiać nad wymianą, ale po jakimś czasie ból zaczął ustępować po kilku zjazdach, potem bolało tylko chwilkę, a teraz wcale, ustąpiło po kilkunastu wyjazdach na narty. wygląda na to że buty się ułożyły. Teraz mam taki sposób, na począdku nie dopinam klamr na 100%, po 2-3 zjazdach dopinam i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból stopy w butach - dlaczego ??? HELP

a proobowales moze butoow Lange ?

Vector 6 ?

ostatnio takie przymierzalem i byly boskie...

po prostu konfortowe...

jest to model z 01/02...

ale...

wygodny...

przynajmniej dla mnie...

ps. tez musze wymienic butki na jakies nowe... bo jezdze w 1 klamrowych starych Alpinach...

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból stopy w butach - dlaczego ??? HELP

Zadać tu nalezy tylko jedno pytanie:

Czy masz dostatecznie dobrą kondycję ???

Wiem po sobie - bardzo cierpiałem na stoku przez pierwszych kilka miesięcy ale to dlatego ze zacząłem jeżdzić bez przygotowania i z kilkuletnią przerwą.

To nie buty mi przeszkadzały a brak treningu.

A co racja to racja- sztywne buty zjazdowe w skali miedzy 90 a 130 muszą być bolesne w pierwszej fazie.

Zobacz nizej w podobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból stopy w butach - dlaczego ??? HELP

Może z powodu grubych łydek musisz dobierać "obszerne" buty takie jak Salomony, które są obszerne nie tylko w cholewie. Ból stopy w "podeszwie" może sie pojawiać przy niedostatecznym spięciu w kapciu (tzn. paluchach).

Jeżeli to ten problem to rozwiązaniem mogą być wkładki do butów narciarskich.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból stopy w butach - dlaczego ??? HELP

Miałem to samo z Salomonami, przez pierwszy sezon zastanawiałem się za co ja do cholery zapłaciłem, ale następnej zimy było już ok, też na początku nie dopinam na maxa butów, potem jak się noga ułoży, dopiero dopinam klamry...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból stopy w butach - dlaczego ??? HELP

no tak,

widzę tu kupca z giełdy lub supermarketa. Aby buty były wygodne to

1.najpierw w dobrym sklepie przebadaj które bytu wg sprzedawcy sa szerokie

2.te które są najwygodniejsze sprawdź czy mają podkladkę dystansową między botkiem a skorupą

3.ogadaj sie że na 100% kupisz buty w tym sklepie *dlatego idź do dużego sklepu* waź do domu (płacąc zastaw)spędź kilka godzin przed telewizorem i w kuchni, i toalecie - omijaj wanne,i jak nie daje czadu to będzie ok

4. zawsze na początku możesz wyciągac podkładki pod stopę , bo ból pochodzi w 99% - ach z części środkowej stopy (dlatego zawodowcy pierwsze co robią to zamiast pokazywać nartę - rozpinają buty)

5.patrz na najnowsze modele szczególnie head, atomic (nie włoskie!!!) które respektują zasadę że na narcie jedziesz w ciągu dnia 20 -45 minut, a resztę stoisz, jedziesz wyciągiem, pijesz piwo, czekasz na żonę,,,,,,,,,, itp

6. nie słuchaj ludzi co sie chwalą zę im byt jakiś odpowiada, to sprawa tak indywidualna i osobista jak np żona kolegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...