Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Do speców od Atomica: co to za narty?


niwin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zainteresowały mnie narty wystawione na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item152998399_nowe_atomic_sl11_m_neox_310_autoryzowany_sklep.html

Cena jest atrakcyjna. Nie wiem gdzie tkwi haczyk. Narty te mają inną geometrię, niż katalogowe Sl11M z sezonu 05-06, są niesymetryczne (a katalogowe są symetryczne) i nie widać na nich kształtu Beta (kanapki???). Na innej aukcji ten sam sprzedawca oferuje nartę Sl11jr - więc powyższe chyba nie są juniorskie.

Czy ktoś wie, co to za narta?

pozdrawiam

niwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do speców od Atomica: co to za narty?

A skąd wiesz, że są niesymetryczne? ... bo mają dzioby niesymetryczne?

Taliowanie ... wystarczy, że będzie "inaczej odczytywane", już to kiedyś przerabialiśmy na forum.

Wyjaśnię - można mierzyć taliowanie w najszerszych i najwęższym miejscu, a można, jak to zrobił Atomic kilka lat temu, zmierzyć w tzw. punkcie styku narty ze śniegiem. ... i cała "różnica".

To jest pewnie normalna SL11 przygotowana pod dużą sieć typu Intersport, Sport2000 lub innym oznaczeniem i innymi dziobami i ... tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do speców od Atomica: co to za narty?

Tak, Jacku, temat taliowania był niejednokrotnie wałkowany na forum - wiem, bo jestem tu jeszcze od czasów carving.com.pl, tyle, że mało się udzielam :)

Jednak różnica między tym, co podaje katalog, a co podaje sprzedawca jest znaczna: 104-64-94 (katalog), 112-63-97 (allegro).

W kwestii asymetrii chodziło mi o dzioby - katalogowe są symetryczne.

Sprzedwawca już mi odpowiedział: są to komórkowe slalomki juniorskie. Poleca je również dorosłym o drobnej budowie ciała. Ja akurat duży nie jestem (177cm, 67kg) - ale temat użytkowania przez dorosłych nart juniorskich też był juz niejednokrotnie na forum wałkowany i ogólnie nie polecaliście takich rozwiązań. Jeśli jednak ktoś ma jakieś inne sugestie to chętnie przeczytam. Ciekawi mnie np. porównanie twardości i ogólnie charakteru katalogowej "dorosłej" narty i komórkowej juniorskiej.

Pozdrawiam

niwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do speców od Atomica: co to za narty?

Też mi się tak wydawało i tak też zasugerowałem w pytaniu do sprzedawcy. Ten jednak stwierdził, że to juniorska komórka.

Dla mnie jest to zasadnicza różnica - na kobiecą komórkę (fajnie to brzmi:)) to bym się skusił (jestem lekki), na juniorską nie za bardzo.

Jesteś pewnien, że to kobieca?

Pozdro

niwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do speców od Atomica: co to za narty?

Przepraszam za mój błąd. Sprawdziłem w katalogu i się okazało, że to narta juniorska, chociaz dlugosc narty odpowiada regulom Fis dla kobiet (155 cm).

Płyta jest inna niz komorce kobiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...