Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

kijki


aklim

Rekomendowane odpowiedzi

temat chyba trochę mniej popularny ( czytając np profile niektórych forumowiczów :) ale może ktoś odpowie na pytania:

lepsze Alu , czy kompozyt ?

jak Alu to jaki stop ?

gięte czy proste ?

jaka długość optymalna - w zależności od preferowanego stylu jazdy ?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kijki

lepsze Alu , czy kompozyt ?

a to zależy na czym Tobie zależy? A dokładniej alu są cięższe i np. ja wolę czuć że mam kija w ręce i nie bardzo mi się jeździ z bardzo lekkimi kijami

jak Alu to jaki stop ?

... to już poszedłeś po bandzie!

gięte czy proste ?

Ja mam gięte i proste .... i tak się przyzwyczaiłem do giętych, że proste stoją i czekają na lepsze czasy. Myślę, że nie ma to większego znaczenia w "normalnej" jeździe.

Co innego jazda sportowa.

jaka długość optymalna - w zależności od preferowanego stylu jazdy ?

I sam sobie odpowiedziałeś! Zasadniczo pewnie wiesz jak się dobiera długość kijów. Slalomowe kije z reguły są dłuższe niż gigantowe i to też w wielu przypadkach indywidualna sprawa. Znam osoby, które lubią dłuższe kije i znam takie, które wolą krótsze. Nie ma reguły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kijki

co do tego z jakiego stopu Alu zrobione są kijki - w sklepach często stoją obok siebie kije , pozornie bardzo do siebie podobne , a cena bardzo różna. Czy różnica w cenie wynika tylko z loga , jakie jest widoczne na kijkach ( czyli czysty marketing ), czy też ,faktycznie, materiał , z jakiego są zrobione ma jakieś wyjątkowe własciwości i stąd wyższa cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

kijki

Różnica w cenie wynika z loga na kijkach ale także i to głównie z typu aluminium użytego w kijkach.

Kijki z np. aluminium 5083 będą tańsze od kijów wykonanych z aluminium 7075

Tańsze bo np. będą miały mniejszy współczynnik wytrzymałości do ciężaru.

Takie tam... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...