Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Madonna di Campiglio, Marilleva, Folgarida


Moby

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję wyjazd w ten rejon w kwietniu.

Czy warto się tam wybierać?

Czy w kwietniu jest jeszcze po czym jeździć?

I w czym: krótkie spodenki i podkoszulka wystarczą?

W kwietniu oferowany jest darmowy skipass (free ski). Czy ktoś z tego korzystał? Jest z tym tak pieknie jak wygląda na folderach?

I jeszcze jedno pytanie: Marilleva występuje na mapach jako Marilleva 900 i Marilleva 1400. Czy do tej położonej wyżej można dojechać samochodem? Czy też auto należy zostawić na dole? Gdzie?

Dzięki za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madonna di Campiglio, Marilleva, Folgarida

Bardzo fajny region i naprawdę jest tam pięknie... Ja byłem w lutym więc nie będę wypowiadał sie na temat warunków w kwietniu. Dokładnie mieszkałem w Marillevie, jakieś Sole Alto chyba. Możesz tam bez probemu dojechać i nie musisz zostawiać samochodu w Marillevie 900. Trasy są niezłe, dla każdego, w Marillevie i Folgaridzie jest więcej tras niebieskich i czerwonych. W Madoonie jest trochę wiecej czarnych. O nich nie będę wspominał bo z ręką w gipsie wolałem na nie nie zaglądać, ale najlepsza podobno jest w Folgaridzie. Przygotowanie tras było dobre, choć ok. 16 na zjeździe do Marillevy tworzyły się muldy. Pogoda - 6 dni słońca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madonna di Campiglio, Marilleva, Folgarida

Bylem kolo 19-26.03 i byl to ostatni tydzien platnych karnetow, pozniej byly za darmo (nastepny tydzien). Co do pogody to bylo akurat zawsze slonecznie i w Madonnie (ta sama wysokosc co Marieleva 1400, 100 metrow wyzej) temperatura w poludnie wynosila +13, w nocy spadala do -1. Na szczytach w okolicy Folgarida Marielewa (do 2100) w dzien bylo gdzies +4. Snieg wszedzie oporcz lodowca Presena w Tonale mokry - firn. W Madonnie na czarnej trasie ze Spinale byly juz tylko platy sniegu, druga czarna slalomowa pucharu swiata (krotka) byla dostepna. Generalnie do wysokosci 2000 od godzin poludniowych robila sie breja plywacka wrecz. W Tonale na trasue Paradiso dol tez rozmiekal ale gora byla zawsze ladna - nawet pozniej po poludniu trase u gory zmrazala. Generalnie z czarnych to ta ze Spinale nie bedzie raczej czynna, sa tam w sumie 2 godne czarne trasy: Paradiso w Tonale i Nero w Folgaridzie (stromsza od Paradiso, tam bedzie bardzo mokro, mnie sie krajobrazowo kojarzyla z FISem w Szczyrku). Duzo tras na poludniowych zboczach Tonale tez pewnie bedzie wylaczonych. W sumie gdzies 30% wszystkiego na pewno nie bedzie dzialalo.

Pozdrawiam

P.S. Do Pejo 2 lata temu nie bylo po co jechac - na dole nie ma sniegu, a na gorze jezdzilo sie trasa kategorii Rabki na pojedynczym krzesle; mieli cos rozbudowac, ale nie wiem jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madonna di Campiglio, Marilleva, Folgarida

Miałem okazję 2 razy skorzystać z free skipass albo po "ichszemu" super skirama. Marzec/kwiecień 2003 i 2004. na 12 dni jazdy ogółem 11 w Passo Tonale i 1 w Madonnie di Campiglio. Dla mnie Tonale bez porówniania fajniesze. Teraz w 2004 w Marilevie były już poważne braki śniegu z tego co słyszałem. Pogoda bajkowa. Dużą większość czasu spędzałem na lodowcu Prescena. Polecam zjazd z lodowca na dziko 10,5 kilometra po prawej patrząc z góry czarna przerywana linia na mapce. Przechodzi się nawet około 100m przez jaskinie skalną. Piękne południowe stoki do wybory do koloru.

Polecam Tonale !!!

..:: Pozdro ::..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madonna di Campiglio, Marilleva, Folgarida

Byłem w tym roku na przełomie marca i kwietnia, 95 % tras było czynnych. Rano -3 C, po południu + 20. Miałem 6 dni słonecznych, a jest jeszcze piękniej niż na folderach. Był to mój pierwszy wyjazd w Alpy i od razu takie przeżycie (zwłaszcza zjazd trasą Paradiso na przełęcz Tonale). Można dojechać samochodem do Marillevy 1400. W tym sezonie też się wybieram, będę nocował w Pejo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...