Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy ktoś oglądał program o Piorze Kaczmarku w TVN?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś oglądał program o Piorze Kaczmarku w TVN?

Ja widziałem, ten program...zupełnie przypadkiem.

Znam Piotrka z widzenia, z paru treningów na FISie w szczyrku, wiele o nim słyszałem i było to zgodne z tym, co chciano przekazać w tym programie, tzn. "zmarnowany talent". Sama forma przekazu typowo TVNowska, "jarmarczna" i nachalna, jak cała ta stacja, ale co fakt, to fakt... Abstrachując od Piotrka, warto o jakiś ogólniejszy wniosek...to, że źle się dzieje w naszym narciarstwie alpejskim (właściwie w organizacji szkolenia, a raczej jej braku) jest oczywiste... Takich jak Piotrek jest wielu, eksploatowani jako juniorzy (wówczas często w czołówce na świecie), później znikają, gasną...dlaczego?! Przecierz nie mamy mniejszego potencjału niż Słoweńcy, Chorwaci, czy nawet Niemcy! Ogólnie coś jest popieprzone, nie chodzi tylko o brak możliwości dalszego szkolenia, brak kasy...samo nastawienie działaczy PZN jest chore... np. niedawno zawieszono Habera...(bo nie trenuje z Kadrą a odnosi sukcesy?), chciano zawiesić Martę Berezik (bo śmiała wystartować w Carvingu i wygrać?, już teraz nie pozwala sobie na tak "niegodne" występki...), Słoweńcowi Kowacowi (trener, który załatwił m.in. trening slalomu z Kostelicami) nie wypłacali pensji, więc chłopina uciekł za granicę busem PZNowskim jako rekompensatą(do czasu zapłaty)... teraz trenera, który mógłby coś załatwić brak...można by wymieniać dalej...

Ogólnie jest źle i nie widać `światła w tunelu`, dlatego dobrze, że zaczynają o tym mówić media (bo i w TVPI ironicznie mówiono o `kondycji narciarstwa alpejskiego)..oby więcej i częściej...

Pozdrowionka, mimo ogólne-pesymistycznego tonu tego postu...

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...