Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty w samochodzie


anba

Rekomendowane odpowiedzi

Narty w samochodzie

Po gdzieś szukać? Ja Ci odpowiem i wezmę 100 % odpowiedzialności. Sprawdziłem czy można na własnej skórze w Austrii. Otóż podszedłem do policjanta z drogówki i zapytałem czy można przewozić narty w środku auta na terenie Austrii. W odpowiedzi usłyszałem:

- "Proszę czy jest problem... to pomogę zapakować, może pomóc?" - choć minę miał zdziwioną, bo na dachu box większy od auta!

- To ja na to, że tylko pytam, czy wolno?

- "Oczywiście, tylko żeby nie przeszkadzały i były bezpiecznie ułożone"

TAK można wozić narty w środku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty w samochodzie

Oficjalnie nie wolno !!!! Zgodnie z ichnimi przepisami !!! Nawet wtedy gdy masz extra schowek na narty w samochodzie (fabryczny !!!)

Ale... mam za sobą naście sezonów m.in. w Austrii i zawsze woziłem narty w samochodzie. Byłem kontrolowany pare razy i ani słowem nikt nigdy nic nie mówił o nartach !!!

Zresztą sami tubylcy jeżdżąc na narty np z Insbrucku na lodowiec bardzo często wożą narty w środku i nikt się nie dziwi (na szybkie wyjazdy nikt nie będzie się bawił w box-a). Ja się kiedyś dziwiłem.

Na trasie dojazdowej do lodowca potencjalnie każdy samochód bez bagażnika dachowego jest w 100% pewniakiem do mandatu ( w Polsce byłoby to ulubione miejsce naszych policmastrów) a tam w życiu nie widziałem takiej kontroli.

Jest jednak ale..... wypadek samochodowy i poszkodowani na skutek przewozu nart, wtedy obedrą cię ze skóry bez litości + ew. procesy osób poszkodowanych - jeseś ugotowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...