Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Opony zimowe ...?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

witam

przede wszystkim świetny stosunek cena-jakość...skandynawia a szczególnie Finlandia to kraj o surowych warunkach klimatycznych i oni potrafią to przenieść na rozwiązania praktyczne:)...zimówka bardzo dobra mam ją w hondzie accord w rozmiarze 205/55/16 z tamtego sezonu,i chodzi jak zła:)...odzież fińska jest też cool?...ICE PEAK, KM&KF o sorry za reklamę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie Finlandia to kraj o surowych warunkach klimatycznych i oni potrafią to przenieść na rozwiązania praktyczne:)...

sami finowie jezdza w zimie w zdecydowanej wiekszości na nokianach ale z kolcami;)

ja w tym roku tez szukałem nowych zimowek i juz mialem kupowac nokiany (złej opinii o nich nie słyszałem, jezdziłem z kolcami po finalndii, kilku znajomych polecało) ale udało mi sie dostac michelinkii w tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie testy w listopadowym auto moto - albo auto moto sport - dla 16 cali z indexem H ksztaltuja sie w polowie stawki z +.

Sobie wzialem continetala contiwintercontact w 16", ale zonie 14" nokian z podstawowym bieznikiem.

Generalnie marka znana i bardzo przyzwoita na zime, ale jest kilka lepszych wedlug testow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tematu opon opowiem wam co mnie się ostatnio przytraiło:

Do samochodu posiadam na zimę kompletne koła wraz z felgami i dlatego przekładkę robiłem własnymi rencami w garażu. Po ostatnim ataku zimy cosik mi się tak właśnie zdawało że autko popada zbyt szybko w niekontrolowane poślizgi. A przedwczoraj samochód odstawiłem do ASO na przegląd, gdy odbierałem samochód serwisant się pyta: a koła to gdzie pan zmieniał?, bo.... wie pan.... to są opony kierunkowe i aby działały poprawnie muszą być w odpowiedni sposób założone......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Swego czasu byłem blisko ich osobistego wypróbowania gdyż zamówiłem Nokiany do auta mojego szefa (często nim jeździłem) lecz ten w ostatniej chwili się rozmyślił. Szkoda, bo wyglądały całkiem dobrze i takie "miękkie" były.

Zresztą co do "zimówek" to tu są subiektywne odczucia.

Jednego razu miałem słowackie Matadory, niby kiepskie 'balony" (przy okazji wyłapywałem nimi na drodze wszystkie gwoździe, wkręty itp) ale na niezbyt stromych podjazdach nawet dawały radę bez pomocy "metalu".

Po 3 latach wymieniłem na Micheliny (model ALPIN2) i było (i jest) kiepsko. Nawet na byle (tak mniej więcej połowa nachylenia co u Matadorów) podjazd ledwie trochę zaśnieżony musiałem posiłkować się zakładaniem łańcuchów:eek: .

Po prostu Michelin może ma i lepsze parametry, lepszy wzór bieżnika itd ale Matadory moim zdaniem były bardziej miękkie czyli lepiej przylegały do śniegu nie powodując uślizgu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB - kola zakladales sam, ale nie podejrzewam abys sie bawil z zakladaniem opon na felgi - co BARAN to uczynil ???? :eek:

Znalazlem ten test, nokian WR G2, 205/55/16H - jest jednak w 1/3 stawki, z dobrymi wlasciwosciami na suchym, srednie z plusem na mokrym, a o dziwo na sniegu jest srednio kiepska :confused:

moze "nizsze" nokiany o nieasymetrycznym biezniku zachowuja sie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...