Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Hipermarket tak czy nie?


Raceman

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytac forumowiczów czy kupno sprzętu narciarskiego w hipermarkecie to dobry pomysł.(ewentualnie dlaczego?) Dziękuje za odpowiedzi .

pozdrawiam Marcin

:-)) za, ponieważ nikt na stoku nie będzie potrafił zrobić tak jak my, a my będziemy potrafili zwinąć w rurkę, kupione w hipermarkecie topowe gogle topowej firmy i po rozprostowaniu one nadal będą spełniać doskonale swą funkcję zaparowanego okna na świat... gdzie jak nie w hipermarkecie takie kupimy ? Te kupione poza hipermarketem są zbyt sztywne :-))

za, ponieważ można kupić komuś topowe narty, topowej firmy z autografem am w dobrej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bery to miała być pomoc a nie wyśmianie

Nie było moim zamiarem wyśmianie. Jeśli tak to odebrałeś to przepraszam. Ja po prostu jestem zdania, że nie warto kupować rzeczy pozaspożywczych, mających służyć długo i dobrze, w hipermarkecie. do takich rzeczy zaliczam sprzęt narciarski...

wolę kupić sprzęt używany, acz z pewnego źródła, niż hipermarketowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawidze hiperów i może dlatego jak dla mnie kupowanie w nich sprzętu nie ma sensu bo nie ma tam ani szczególnego wyboru a za te ceny z reguły znajdziesz gdzie indziej cos lepszego ;), a sprzet tam sprzedawany jest "nieco" innej jakosci jak ten z normalnych sklepów sportowych np przykładowo pare lat temu jeden ze znajomych kupił tam buty z salomona inny znajomy kupił ten sam model z tym że w sklepie... i coo? po przystawieniu jednego do drugiego odrazu można było zobaczyc róznice a było ich pare pierwsza zasadnicza kolor plastiku... w tych z hipera był to "brudny" czarny a w tym ze sklepa czarny z połyskiem, klamry też sie różniły wykonaniem niektore elementy w tych z hipera były zastąpione plastikiem... dodam że oba buty to ten sam model tego samego producenta... a po sprawdzeniu gdzie zostały wyprodukowane :D:D Hiper - nie pamietam nie chce kłamac ktores z panstw żółtków a normalne - rumunia bodajże to była :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawidze hiperów i może dlatego jak dla mnie kupowanie w nich sprzętu nie ma sensu bo nie ma tam ani szczególnego wyboru a za te ceny z reguły znajdziesz gdzie indziej cos lepszego ;), a sprzet tam sprzedawany jest "nieco" innej jakosci jak ten z normalnych sklepów sportowych np przykładowo pare lat temu jeden ze znajomych kupił tam buty z salomona inny znajomy kupił ten sam model z tym że w sklepie... i coo? po przystawieniu jednego do drugiego odrazu można było zobaczyc róznice a było ich pare pierwsza zasadnicza kolor plastiku... w tych z hipera był to "brudny" czarny a w tym ze sklepa czarny z połyskiem, klamry też sie różniły wykonaniem niektore elementy w tych z hipera były zastąpione plastikiem... dodam że oba buty to ten sam model tego samego producenta... a po sprawdzeniu gdzie zostały wyprodukowane :D:D Hiper - nie pamietam nie chce kłamac ktores z panstw żółtków a normalne - rumunia bodajże to była :)

rzecz miała się podobnie z opisywanymi przeze mnie wyżej goglami... Zdumiewała mnie ich giętkość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie generalizowałbym tak bardzo, bo np Makro jest można powiedzieć chlubnym wyjątkiem. Od jakiegoś czasu współpracują z NTN i chłamu raczej nie mają. Dla tzw zwykłego zjadacza chleba oferta jest przyzwoita, a lepszą nartę na zamówienie też sprowadzą (ale te lepsze to rzeczywiście lepiej kupować w sklepie specjalistycznym)

http://www.makro.pl/pl/asortyment/poradnik-sportowy-zima-2007-2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie!

Bo narty źle się w koszyku przewozi:D

To jest właściwa odpowiedź.:)

Tak przy okazji zapytam- skąd Wy ludziska bierzecie bierzecie taką nieomylną wiedzę na temat sprzętu ? Bez obrazy, ale w dyscyplinie o której dyskutujecie, jesteśmy sto lat za, za białym człowiekiem.;) Myślę że żaden z Was nie jest na poziomie, noooo, trudno określić poziom, w sporcie wyczynowym się nie da, w amatorskim światowym -10. Mówiąc szczerze myślę, że 99% z doradzających nie byłaby w stanie odróżnić nart topowych, od nart z superhiper..... , gdyby wcześniej nie byłaby poinformowana o ich pochodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Hipermarket za czy przeciw !?

Moim skromnym zdaniem to dysputa na temat wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia.

Obecni, tu na tym forum (i nie tylko tym) z reguły mają jakieś tam rozeznanie w materii modeli nart, tudzież w wyszukiwaniu tego towaru który ICH konkretnie interesuje.

I to jest aksjomat (a prori).

Czym innym jest rodzaj kupujących którzy, raz że nie znają się na tym lub nie mieli styczności z towarem który z różnorakich okoliczności wynikających MUSZĄ kupić (prezent etc), dwa nie mają pojęcia o CO w ogóle sie pytać a to implikuje warunek że się peszą gdy ktoś nawet w czystej intencji chce doradzić, po trzecie wreszcie markety daja całkowitą anonimowość.

Nikt z kupujących (ledwie niewielu) jest w stanie dostrzec co zostało kupione, nikt z personelu i tak nie będzie w stanie doradzić (bo się nie zna) wreszcie nikt na kasie nie zada żadnego pytania do czego to służy (bo sam nie wie czego by się zapytac musiał).

Reasumując.

Można się zżymać na markety ale zostały one stworzone właśnie po to by w nich cokolwiek kupować a pytać ... ?, no właśnie czy market jest od tego ?.

P.S. Może i to głupie jest ale co w ogóle głupie nie jest :eek: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do peszkoda...

masz rację,to temat dla znawców a nie dla amatorskich rozważań...oczywiście nikt nie lubi kupować nart w hiper...a czy jest GS,IS czy ST myslę że skróty są wszystkim znane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są takie linie nart robione specjalnie pod pewne sieci sklepów nawet przez dobre firmy narciarskie. Atomica widziałem raz w markecie (sportowy, nazwa zaczyna sie na d..) i to był rzeczywiście chłam inna szata graficzna niż desek z tego sezonu, leciutkie i gięły się we wszystkich kierunkach. Wyczytałem później że bardzo dużo trafiło na reklamacje. Widziałem jak narta z Hiper firma NO NAME pękła pod butem podczas jazdy. Kilkuletni dzieciak miał spore kłopoty. Ale możną trafić w zupełnie zwyczajnym hiper jakieś dobre deski. A na uwagę o wątpliwościach czy to narta ok czy nie i że umysły wszystkie pozjadaliśmy to wystarczy spojrzeć na dane serwisowe jaka średnicą i na jaką głębokość należy wiercić aby zamontować wiązanie. Jeżeli cienko i płytko to oznacza że narta jest wykonana z tak miękkiego tworzywa że śruba od wiązania podczas wkręcania zrobi sobie miejsce, czyli taka pianka która po dwóch sezonach będzie traciła swoje właściwości ugięcia itd.. i będzie niebezpieczna dla użytkownika. Proponuje specjalistyczny sklep czy hurtownię po sezonie narciarskim bądź też ekwipunek z poprzedniego sezonu.

Jak raz zacząłem szukać to wygrzebałem koledze buty narciarskie sprzed 3 sezonów za 25% ceny i jest zadowolony do dnia dzisiejszego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE!!!!!! Już tłumaczę dlaczego i jako przykładu posłuże się marką Dynastar oraz dystrybutorem Ski Team. Otóż firma ta specjalnie na potrzeby sieci handlowych m.in. Makro sprowadza narty z Chin. Wiem ponieważ pracuje w firmie DHL w Warszawie, która zajmuje się dystrybucją ich sprzetu z ich magazynów z Ożarowa Maz. Do wszystkich sklepów firmowych gdzie można kupić narty tej marki są sprowadzene z Francji z miejscowości Sallanches i takie kupimy u nich oraz np w Intersport. Deski produkowane w Chinach są identyczne z wyglądu! Z racji tego, że pracuje w dziale operacyjnym mam częsty kontakt z kilkoma jegomościami ze Ski Teamu. Zdecydowanie odradzali mi kupno desek w markecie, tłumacząc to tym, że nartki takie szybciej tracą swoje właściwości. Metal używany do krawędzi nie jest najwyższej jakości itp. Nie wiem jak inne firmy, ale ja z marketu nic na narty nie kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam częsty kontakt z kilkoma jegomościami ze Ski Teamu. Zdecydowanie odradzali mi kupno desek w markecie, tłumacząc to tym, że nartki takie szybciej tracą swoje właściwości. .

trudno zeby chłopaki ze skiteamu twierdzili coś wrecz przeciwnego.:D

odniosłem wrazenie ze nie czytałes wczesniejszych wpisów w tym watku. twoje tłumaczenie nie odnosi sie do argumentów o nie sprecyzowanych potrzebach (kupowanie prezentów, sporadyczny jeden raz w roku wyjazd na narty) czy mniej zasobnych portfelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...