Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co wybrać - ATOMIC / FISCHER / ROSSIGNOLE


Pawel Suchocki

Rekomendowane odpowiedzi

Oj chłopie męczysz :)

Polecam Ci www.google.pl, wpisz funcarving i wyskoczy Ci mnóstwo artykułów.

Widzę, że chcesz wszystko po najmniejszej linii oporu, bez najmniejszego wysiłku załatawić.

Ale nie ma lekko - suchym tyłkiem przez życie nie przejdziesz - zachęcam do szukania.

Czemu nie Atomic - również była swego czasu dyskusja na forum - moje i tylko wyłącznie moje zdanie - Atomic stracił na swojej jakości kosztem ilości produkowanego sprzętu.

A Fischer dlaczego? Po prostu tam pracowałem, więc znam sprzęt, jego jakość, itp.

A wybór już zostawiam Tobie.

Weź pod uwagę również, że forum to jest forum amatorskim, więc jak chcesz zasięgnąć porad profesjonalistów, udaj się do serwisu, szkoły narciarskiej, spytaj instruktora, itd.

A najlepiej przetestuj sobie kilka nart, byś odczuł na własnych nogach, która narta Tobie najbardziej pasuje.

EOT !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopie męczysz :)

Polecam Ci www.google.pl, wpisz funcarving i wyskoczy Ci mnóstwo artykułów.

Widzę, że chcesz wszystko po najmniejszej linii oporu, bez najmniejszego wysiłku załatawić.

Ale nie ma lekko - suchym tyłkiem przez życie nie przejdziesz - zachęcam do szukania.

Czemu nie Atomic - również była swego czasu dyskusja na forum - moje i tylko wyłącznie moje zdanie - Atomic stracił na swojej jakości kosztem ilości produkowanego sprzętu.

A Fischer dlaczego? Po prostu tam pracowałem, więc znam sprzęt, jego jakość, itp.

A wybór już zostawiam Tobie.

Weź pod uwagę również, że forum to jest forum amatorskim, więc jak chcesz zasięgnąć porad profesjonalistów, udaj się do serwisu, szkoły narciarskiej, spytaj instruktora, itd.

A najlepiej przetestuj sobie kilka nart, byś odczuł na własnych nogach, która narta Tobie najbardziej pasuje.

EOT !

Bobic to cierpliwy jednak jest. A pamiętam ostatnio jak się zarzekał, że tylko o dópie marynie będzie pisał. A tu proszę jakie merytoryczne wypowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć nartę nie tylko w talii wąską, ale też na czubie i na końcu.

Więc promień nie będzie mały.

Na każdej narcie masz na dole, gdzieś przy końcu napisane jaki dana narta ma promień skretu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko ostatnie pytanie! Im taliowanie węższe tym mniejszy promień skrętu? czy dobrze rozumuje?

Co to jest "węższe taliowanie"? Bo generalnie jeśli chodzi o różnicę między wymiarami przód, środek, tył to im większa różnica wymiaru między środkiem a końcami to promień skrętu mniejszy oczywiście dla tej samej długości narty. To jest bracie już czysta matematyka a raczej geometria. Każdy szanujący się producent podaje promień skrętu narty jako główny oprócz długości parametr. A pojedyncze wymiary zależne są od przeznaczenia narty i wielu innych rzeczy. Uważam, że na poziomie amatorskim powinieneś skupiać się na długości, promieniu i charakterze narty do czego i dla kogo przeznaczona. Takie opisy podstawowe posiada praktycznie każdy produkt. Więc zbytnio bym sobie tymi wymiarami głowy nie zaprzątał. Ja wiem, że mam nartę o długości 170 cm, R=15 i jest to narta gigantowa jak producent pisze troszkę wymagająca i to mi wystarczy. Nie mam pojęcia jak jest taliowana.

Pozdrawiam.

Ale się nawymądrzałem, w pracy się nudzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...