Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pierwsza hala narciarska w Polsce ?!


Gość Robalek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robalek
"W karkonoskim kurorcie powstanie największa w Europie całoroczna hala narciarska. Wybuduje ją przy swoim centrum kongresowym Tadeusz Gołębiewski. Prace przy budowie obiektu ruszą w czerwcu i zakończą się do sierpnia przyszłego roku.

Burmistrz Karpacza Bogdan Malinowski mówi, że hala będzie miała 30 tys. mkw powierzchni. Narciarze będą mieli do dyspozycji przez cały rok ośnieżony stok, nawet w największe upały.

Biurowa hali pochłonie 200 mln zł. Jeszcze nie wiadomo jakie będą ceny karnetów i biletów za korzystanie z obiektu. Według szacunków pojawić się ma tam każdego roku 2 miliony narciarzy. Obiekt powstanie do sierpnia przyszłego roku.

źródło: www.prw.pl"

Pomysł ciekawy z wszechmiar ale sądzę iż taki ośrodek powinien powstać raczej przy dużej aglomeracji miejskiej, Sląsk, Warszawa może nawet Trójmiasto:rolleyes: .

Ale jeśli do tego dojdzie to należą się brawa za inicjatywę.

P.S. "Łyżka dziegciu" - Policzyłem sobie te 2 miliony narciarzy, zakładając że hala byłaby czynna 350 dni w roku (konserwacje, awarie, święta i inne) i przy założeniu że byłaby czynna 12 godzin na dobę to na godzinę musiałoby przewinąć się ok. 475 narciarzy. To wcale nie jest tak mało. Spore ryzyko jak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to będziemy mieli nie tylko "drugą Japonię" ale Emiraty czy Kuwejt;)

uważam,że właśnie w regionie turystycznym i jak najmniej rozwiniętym gospodarczo powinny realizować się takie pomysły

to pomoże rozwijać się zaściankom w naszej Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ale w lecie lub jak nie bedzie warunków w zimie to tam bedzie po pare tyś ludzi a zimą po 10 :D i z tego srednia wyjdzie coś koło tego myśle że zanim podjeli decyzje o budowie sporo główkowali i skoro budują to musi to byc opłacalne, ale nie wiesz czy bedzie to wybudowane w ten sposób że wybudują budynek a w srodku stok czy na zboczu góry postawią hale ?? bo to dwie rózne metody budowy krytych stoków, taki stok jak ten drugi ma powstać bądz powstał w miescie Stenmarka ponoć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Homarku

Nie wiem wg jakiego sposobu będzie ta hala budowana ale sądzę że raczej będzie to przykryty stok.

Oglądając zajawkę z "SnowFunParkWittenburg" to widać że u naszych zachodnich sąsiadów jest to olbrzymi kompleks nie tylko narciarski i snowboard'owy ale także tor dla kartów, hale sportowe, cały kompleks "spa", centrum kongresowe czyli wszystko co się da niemal w jednym miejscu umieścić.

Pewnie niedługo takie ośrodki będą powszechne.

A góry będą sobie stały jak stoją:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek
Miał może któryś z was taką przyjemność ?
Chciałem lata temu pójść ale nie zdążyłemNie tak daleko od Ciebie na Morenie był taki stok na przełomie lat 80-90. Różne historie się o osobach związanych z tym stokiem mawiało ale skutek jest jeden. Stoku ze sztuczną nawierzchnią nie ma. Został podpalony :eek: .A tak wygląda to teraz

Stok na Morenie.jpg

57da80e052afe_StoknaMorenie.jpg.614d56572f09edc91eb7a29c6c14ec45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie słyszałem nic o tym :eek: Wygląda mało optymistycznie a i długość tego "stoku" nie jest jakaś oszołamiająca. :P

Przydałby nam się taka sztuczna górka. Jak na południu modlą się o śnieg to co my mamy powiedzieć. :(

Jakby co mogę zapewnić przyszłych inwestorów o swojej stałej obecności w weekendy przez cały rok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z władzami mojej wioski i jeżeli dobrze pójdzie nie chwaląć sie to władze obiecały rozpoczęcie budowy za 4 lata hali całorocznej a mamy dobrego gospodarza (mój dobry znajomy)wiec jest to realne bądzmy dobrej myśli

Pozdro Barti:D

Bartek, a co 4 lata są wybory i te ostatnie to nie odbyły się w tą niedzielę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu taką halę chciał jeden zagraniczny inwestor postawić w okolicach Łodzi. Było o tym trochę szumu wśród zainteresowanych ale niestety sprawa rozeszła się po kościach bo ówczesne władze Łodzi nie chciały się dogadać w sprawie gruntów pod to przedsięwzięcie. Mam nadzieję, że teraz coś z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja PAP:

"Hala będzie przypominać olbrzymią lodówkę, w której bez względu na porę roku panować będzie temperatura minus cztery stopnie Celsjusza. Pod dachem zaplanowano trasę narciarską o szerokości 50 i długości 550 m oraz nachyleniu 15 proc. Narciarze będą mieli do dyspozycji dwuosobowy wyciąg krzesełkowy. Budowa ruszy w czerwcu. Otwarcie już w sierpniu 2009 r.

Obiekt będzie częścią największego na Dolnym Śląsku centrum hotelowo-konferencyjnego, którego budowę w ubiegłym roku zaczął Tadeusz Gołębiewski, właściciel sieci hoteli w całej Polsce. Pierwotnie Gołębiewski szacował wartość inwestycji w Karpaczu na ok. 200 mln zł. Jednak budowa hali z trasą zjazdową dla narciarzy zwiększy koszty.

Kryty stok powstanie na naturalnym zboczu, w górnej części miasta. - Aby duża powierzchnia dachu nie zniekształciła krajobrazu, zostanie on pokryty trawnikiem - zapowiada Bogdan Malinowski, burmistrz Karpacza.

Według szacunków, w ciągu roku na narty do hali będzie mogło wybrać się nawet milion narciarzy. Nie wiadomo jeszcze, ile będą kosztować karnety. W kompleksie Gołębiewskiego oprócz krytego stoku narciarskiego znajdzie się hotel z ponad tysiącem łóżek, aquapark, hale sportowe, lodowisko, kręgielnie i pole golfowe oraz sale konferencyjne, z których największa pomieści 2500 osób."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Pierwotnie Gołębiewski szacował wartość inwestycji w Karpaczu na ok. 200 mln zł. Jednak budowa hali z trasą zjazdową dla narciarzy zwiększy koszty.

no wiec cały kompleks bedzie kosztował 200 mln ;) a nie sama hala jak było napisane w tym pierwszym tekscie a wiec wyliczenia na nic :)

.Według szacunków, w ciągu roku na narty do hali będzie mogło wybrać się nawet milion narciarzy. Nie wiadomo jeszcze, ile będą kosztować karnety. W kompleksie Gołębiewskiego oprócz krytego stoku narciarskiego znajdzie się hotel z ponad tysiącem łóżek, aquapark, hale sportowe, lodowisko, kręgielnie i pole golfowe oraz sale konferencyjne, z których największa pomieści 2500 osób."

Łoł wielkie to a jak wielkie i sławne to zieloni zaczną protestować koło ?:rolleyes: :rolleyes: ? maj czerwiec jak stawiacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wow już zazdroszczę im takiej hali. Żeby na pomorzu coś takiego powstało :rolleyes:

No cóż , samo się nie zrobi , trzeba zbudować grupę lobbującą potem utworzyć holding dla sfinansowania projektu .Najlepiej zacząć od dziennikarzy . A propos , Krauze jeżdzi na nartach ?/:rolleyes: Bo Szczurek chyba nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
a ja obstawiam ze taka hale to najszybciej warszawiaki wybudują,mają juz górkę to pewnie zaraz ja zabudują;)

bardzo w to wątpie...bufetowa jest zainteresowana handlem działkami a nie inwestycjami....:)

P.S...Szczęśliwice to trochę jak nasz Stadion Dziesięciolecia...tylko jeszcze tam nie handlują żółte ludy:)...igielit miałem okazje tam zliczyć...jak z resztą parę gleb...nic przyjemnego,dobrze że nie zapaliły mi się gacie na tyłku....i odnosnie hali krytej to nie ma znaczenia gdzie stanie,znając nasz zryw do nart to kojeka do hali będzie taka jak w Białce w warszawskie ferie!...NIC gór w naturze nie zastąpi,a takie inwestycje to w naszym kraju to mrzonki szalonego narciarza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...