Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Przesuwanie wiązań - jakie efekty?


andy-w

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie można uzyskać efekty przesuwając wiązanie, np. do przodu?

Typowym ustawieniem buta w stosunku do narty jest pokrywanie się jego oznaczonego kreską środka tak aby ta kreska zrównała z oznaczeniem na narcie. Wiele wiązań pozwala na zmianę tego ustawienia.

Jakie są wasze doświadczenia z przesuwaniem wiązania (tym samym buta) o 1-2 cm do przodu? Chodzi mi przde wszystkim o narty slalomowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem te rentalowe - suwane wiazania na slalomowym blizzardzie i czy do przodu czy do tyłu zawsze sie tak samo (zle) prowadził wiec w moim wypadku to mit i patrzac na to teoretycznie to nie ma sie co spodziewac po 1 cm w tą czy w drugą strone to nie zrobi wielkiej róznicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w niedawnej przeszłości(jakieś 3 sezony temu) ustawione wiązania w Rossich 9S o jedną-dwie działki do tyłu. Efekt? W sumie jakby porównywać to do tereźniejszości i jazdy na Racetigerach Sl Racing, to lepiej się prowadziły w długim skręcie Rosoły(miałem je wtedy 150 cm, Volkle teraz 165). Przy krótkim nie odczułem znaczącej różnicy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem parę sezonów na Atomicach 9.11 (poprzedniki 10.11) z wiązaniami Race 614. Wiązania te miały 5-cio stopniową regulację przesunięcia (załóżmy licząc od dziobu narty: +2, +1, 0, -1, -2).

Narty miały tylko 150 cm i były konkretnie taliowane (radius 8.5m). Stąd też różnice w ustawieniu wiązań były bardzo odczuwalne.

Przy ustawieniu +2 narta bardzo szybko, aż za nerwowo inicjowała skręt, trudno było ją choć trochę "wypuścić".

Przy -2 narta zachowywała się beznadziejnie - krawędzie przy dziobach miały tendencje do odpuszczania, a króciutkie tyły powodowały, że jechało się bardzo niestabilnie. Wiązanie to przeznaczone było głównie do gigantek (znacznie dłuższych) - i myślę, że wtedy różnice te byłyby bardziej subtelne.

W każdym razie mnie najlepiej jeździło się na ustawieniu +1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie można uzyskać efekty przesuwając wiązanie, np. do przodu?

Typowym ustawieniem buta w stosunku do narty jest pokrywanie się jego oznaczonego kreską środka tak aby ta kreska zrównała z oznaczeniem na narcie. Wiele wiązań pozwala na zmianę tego ustawienia.

Jakie są wasze doświadczenia z przesuwaniem wiązania (tym samym buta) o 1-2 cm do przodu? Chodzi mi przde wszystkim o narty slalomowe.

http://www.techsupportforskiers.com/binding_placement.htm

Ten tekst powinien co nieco wyjaśnić . Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...