Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Panorama z Klimczoka


MB

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem piękną panoramę widzianą ze szczytu Klimczoka

można ją zadedykować tym którzy nigdy nie mieli okazji jej widzieć live

http://stara.gorpol.pl/galeria/marcin_g/pan_kl.jpg

centralnie Skrzyczne, na prawo Małe Skrzyczne z wyraźnie odznaczającą się Bieńkulą

w lewej części zdjęcia widać w oddali Pilsko i dalej na lewo Babią Górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość to ja

Z Żaru. Jezioro Żywieckie, a za nim Żywiec.

To zdjęcie robił niejaki "Gorgol", a wcześniejszą panoramę jego syn (o ile się nie mylę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość to ja

To jeszcze jedno zdjęcie Żaru dla Bończy, bo nie zna tych gór foto. Gorgol (jak zwykle)

fotka zrobiona jakieś 4 lata temu, jak jeszcze zimy bywały.

229_d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość to ja
Naprawde piekne widoki i ten snieg z 24.02 :eek: :eek: cudo daleko tam jest z bielska (pytanie do bieeelszczan :D)

Z Bielska kilkanaście kilosów. Na zdjęciu z 24.02. może być zmyłka. Nie jestem pewien czy można było zjechać do dołu, czy tylko mały orczyk na górze działał, a nie gadałem jeszcze z autorem zdjęcia.

Owszem ładnie to wygląda wieczorową porą, gdy nie ma ludzi. Normalnie Żar jest trochę bez sensu, bo ludzi czarno i ze względu na wyjazd przy pomocy starych wagoników z Gubałówki. Na dół jedzie kupa ludzi, a potem pusto i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość to ja
Dzięki za fajne foto. To teraz już kumam - codziennie wchodzę na stronę PKL i nie zwróciłem uwagi na ten ośrodek, myśląc, że jak coś ma związek z PKL, to musi być kicha (poza Kasprowym:) ). A tu niespodzianka - wygląda b. fajnie. Trzeba będzie Żar zaliczyć.

Nie zwróciłeś uwagi na ośrodek, bo ośrodek ma swoich klientów niezwykle głęboko w dupie i nie wyczytasz nigdy niczego z ich strony. Sprawdzałem wielokrotnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłeś uwagi na ośrodek, bo ośrodek ma swoich klientów niezwykle głęboko w dupie i nie wyczytasz nigdy niczego z ich strony. Sprawdzałem wielokrotnie!

potwierdzam:mad:

z Żarem trzeba uważać - jakoś niespecjalnie starają sie o utrzymanie stoku , a przecież wody to tam im raczej nie brakuje. Poza tym ta kolejka szynowa jest trochę bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt: to jest najbliższy teren narciarski odemnie bo zaledwie 15 km a biorąc pod uwagę że po drodze nie przejeżdżam przez żadne miasto nawet żadnych świateł nie mam mogę tam być w 10 minut i byłem z 3 razy i zawsze było do dupy:(:mad:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosorny Groń

byłem tam kilka razy -jak jest snieg to górka całkiem , całkiem .Przyzwoite krzesło 4osob., tylko trochę wolne.Jednak po kilkunastu zjazdach praktycznie jedną trasą robi sie już trochę nudnawo.

W tym sezonie jeszcze tam nie byłem i pewnie już nie będę:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam czasem jeździcie? jak tam jest?

Więc tak: 3 razy byłem w myśl zasady do 3 razy sztuka i niestety nie trafiłem, choć bardzo się mi tam podoba:

trasa bardzo szeroka w początkowej części bardzo stroma i to jest wadozaleta, a mnianowicie wadą jest to że nie na łatwego wariantu dla mniej wprawnych narciarzy i w efekcie ci jadą w dół pługiem albo pełnym ześlizgiem i bardzo szybko są muldy po pas.

Środkowa część trasy jest płaska i aby się na niej zabawić trzeba mieć skumulowaną energię z górnego odcinak jednak to nie możliwe z powodu sierot co u góry jadą w skos stoku od lasa do lasa wykonując przy tym zupełnie nie przewidywalne ruchy/skręty:eek::mad:.

No i dolny odcinek to tak zwany padak na który nie da się wjechać na pełnym hajcu z powodów już powyżej wymienionych.

Również wadozaletą ośrodka jest nowoczesna czteroosobowa kanapa francuskiej firmy POMA: zaleta to dlatego że nowa w miarę szybka(jednak z nie wypinającymi się krzesłami), a wada dlatego że ta nowa czwóreczka żyga narciarzami na jedną jedyną trasę którą można uznać za trudną.

No i system naśnieżania nie trafili z tą inwestecją poszli w kierunku lanc a tam zazwyczaj wieje i śnieg robiony przez lance jest wszędzie tylko nie na trasie w lesie przeważnie:mad:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Mosornym byłem ze 4-5 razy , zawsze w tygodniu, więc miałem to szcęście:) że luda było mało , stok dobrze przygotowany i śniegu tez nie brakowało:) :) . Można więc było najeździć sie do bólu - stąd chyba moja uwaga , że trasa po kilkunastu zjazdach robi się trochę nudna:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A propos widoku z Klimczoka :) 22 grudnia '07 wybrałam się z kumpelą w górki - weszłyśmy sobie szlakiem na szczyt Szyndzielni a potem drałowałyśmy na Klimczok(śniegu było mnóstwo :) ). Tuż przed rozgałęzieniem szlaku (do schroniska i na szczyt) spotkałyśmy ludzi, którzy doradzili nam wejście na szczyt, mówiąc, że widok jest niesamowity - no to poszłyśmy i aż nam dech zaparło :D a Tatry było widać jak na dłoni :D wybrałam optymalnie najlepsze zdjęcie :P

fotos szyndzielni.JPG

57da80e185b72_fotosszyndzielni.JPG.08ab044b4a90cfa580f7bf4652a16c39.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...