Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kondycja


Rekomendowane odpowiedzi

No, akurat orbitrek jest lepszy niz rower stacjonarny lub stepper.

Wiadomo, ze najlepiej wsiąść na rower na łonie natury lub pobiegać, ale jak leje albo jest zimno, to wole orbitreka.

A od czasu do czasu siłka też się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siłę nóg robie ćwiczenia z ciężarami, np. suwnica - wypychanie 230 kilosów :D itd.

to Ci powiem że nie jest to najlepszy pomysł... im wiecej robisz z nóg buły to traci na tym koordynacja ruchowa czyli to o co chodzi w nartach dlatego ja praktycznie na siłce nóg nie robie poza rowerkiem i bieganiem no i skakanką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basket - 2 x w tygodniu po okolo 1.45 czasem w wersji hard non stop - przypominajacej ruggby :D ; od 9 do 11 mies. w roku;

drazek jebitny kolo chalupy do roznych wygibasow;

zajecia z samym soba (bez dwuznacznych domyslow prosze ;) );

czasem basen - ostatnio mocno zaniedbany;

paintball - 2 x na miech, sezon maj - pazdziernik

no i na pierwsza czesc sezonu czesto nog mi brakuje :mad:

chyba kupie rower na pol extremalne jazdy terenowe (mam warunki za oknem) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Ci powiem że nie jest to najlepszy pomysł... im wiecej robisz z nóg buły to traci na tym koordynacja ruchowa czyli to o co chodzi w nartach dlatego ja praktycznie na siłce nóg nie robie poza rowerkiem i bieganiem no i skakanką :)

masz racje ale co innego jest wtedy kiedy cwiczysz nogi-nawet na suwnicy lub przysiady i nic po za siłka nie robisz-wracasz do domu i pilot,ale jesli grasz czy to w pilke czy w kosza,czy rower rolki to powoduje ze miesnie rozwijaja sie i daja wieksza wytrzymałosc...

wiec cwiczyc nogi na ciezarach i uzupełniac ruchem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Ci powiem że nie jest to najlepszy pomysł... im wiecej robisz z nóg buły to traci na tym koordynacja ruchowa czyli to o co chodzi w nartach dlatego ja praktycznie na siłce nóg nie robie poza rowerkiem i bieganiem no i skakanką :)

To prawda, jednak poprzez odpowiednio dobrany trening można zapobiec przyrastaniu masy mięśniowej a jednocześnie zwiększyć siłę maksymalną i wytrzymałość. Stosowałem taki trening przez prawie 10 lat kiedy to intensywnie się wspinałem. W tym sporcie liczyło się by być silnym, wytrzymałym i lekkim. Rozbudowanie, napompowane mięśnie to zbędny ciężar oraz ograniczenie gibkośći, szybkości i zakresu ruchowego. W takim przypadku należy się skupić na maksymalnej rekrutacji włókien mięsniowych. Dzięki temu możemy znacznie zwiększyć siłę maksymalną oraz wytrzymałość mięśni nie zwiększając ich wielkości i masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jednak poprzez odpowiednio dobrany trening można zapobiec przyrastaniu masy mięśniowej a jednocześnie zwiększyć siłę maksymalną i wytrzymałość. Stosowałem taki trening przez prawie 10 lat kiedy to intensywnie się wspinałem. W tym sporcie liczyło się by być silnym, wytrzymałym i lekkim. Rozbudowanie, napompowane mięśnie to zbędny ciężar oraz ograniczenie gibkośći, szybkości i zakresu ruchowego. W takim przypadku należy się skupić na maksymalnej rekrutacji włókien mięsniowycH. Dzięki temu możemy znacznie zwiększyć siłę maksymalną oraz wytrzymałość mięśni nie zwiększając ich wielkości i masy.

tu masz racje ale nie ktorzy zwiekszaja mase nog zeby miec silniejsze,a po zwiekszeniu ich objetosci wprowadza sie rozciaganie,co da miesnia elastycznosci i gibkosci i wytrzymałosci-grunt to miesien rozwinac a potem porosciagac:D

.Sa osoby ktore nogi maja rozwiniete i pozostaje im skupienie sie jak to napisałes rekrutacji włókien mięsniowycH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W paintballa też się strzelam i to nawet dosć często ale jedyne co z tego wynoszę to spocone i brudne od farby ciuchy i siniaki :D ale jest fajnie mimo wszystko ;)

no to moze gracie w taka wersje statyczna 'a la Wilhem Thel' z jablkiem na glowie" a pocisz sie z tylko z wrazenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie takie łatwe z takim sprzętem chyba że znasz Bugi jakąś wygodną pozycje.... na narciarza ? :D

tu masz racje ale nie ktorzy zwiekszaja mase nog zeby miec silniejsze,a po zwiekszeniu ich objetosci wprowadza sie rozciaganie,co da miesnia elastycznosci i gibkosci i wytrzymałosci-grunt to miesien rozwinac a potem porosciagac:D

.Sa osoby ktore nogi maja rozwiniete i pozostaje im skupienie sie jak to napisałes rekrutacji włókien mięsniowycH.

Tak jest dlatego mam specjalnie ułożony trening (przez trenera) w które w skład wchodzą bardzo różne ćwiczenia na paru różnych maszynach oraz z innymi ciężarami a oprócz tego różne ruchowe. Co do rozciągania to przed treningiem i w trakcie miedzy seriami obowiązkowo ;) Dzięki temu biore duze ciężary, nie mam zakwasów a siła rośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...