Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ah te nasze drogi


Rekomendowane odpowiedzi

:D ooo.. czyż nie ma by tu zastosowanie praktyczne przysłowia "uderz w stół a nożyce się odezwą":D

:rolleyes: no wiesz jest to jednak portal narciarski, więc cóż... jak rzesz do niego nie powracać:)

To w takim razie powracam do tematu a że sam akurat operuję w zupełne innej branży to będzie pytane w takim razie do Lokcia3:

Co się rozumie przez osiągnięcie prędkości 100 km/h czy to jest wskazanie licznika tegoż pojazdu czy fakt rzeczywisty przemieszczania się tego samochodu z prędkością 100 km/h względem drogi - bo to nie to samo

Dlaczego pytam: dzisiaj moją wiekową Corolką podczas deszczu jak wyjechałem z drogi podporządkowanej na główną wciskając gaz do dechy i szybko zmieniając biegi 1-2-3 na wskaźniku bardzo szybko była przekroczona 100 choć sam samochód nie jechał szybciej niż 40-50 km/h

To miał być żart?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies doswiadczenia - sprawdzenia konsumpcyjne z nia miales (ile lyka) ??

:)

W moim mieście jak jeżdżę w zaj.....tych korkach to przy bardzo delikatnym traktowaniu pedału gazu 18 l/100. Wystarczy raz pokazać np sąsiadowi co potrafi wskaźnik wskakuje na 22. Trasa przeciętna jazda 12-13 l/100km.

Ale tym się nie da jeździć przeciętnie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy się umówić na solo na ulicy :D na 1/4 mili albo gdzieś na światłach :D Rozwiejemy te gadki co lepsze SUV, kombi czy sportowy. Czekam na podjęcie wyzwania :D

Stawiam flaszkę, że byłbym w czołówce i to samochodem kombi. Poprzeczka na poziomie 340 KM masa własna 1700 kg. Kto ma lepszy przelicznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale skoro Ci się nie chciało pisać lub nie posiadasz takiej wiedzy to nic pilnego.

Uważam, że po tak burzliwej i rozwiniętej dyskusji tego typu pytanie jest żartem. Bo jeżeli nie to bez powodu stukałem przez dwa dni w klawiaturę i tak niczego nie wyniosłeś z moich wyjaśnień.

Ale skoro się domagasz wyjaśnień to proszę.

1. Prędkość pojazdu we wszystkich badaniach jest prędkością względem nawierzchni drogi. Celowo pogrubiłem, żebyś wiedział, że chodzi o pojazd a nie o prędkość liniową koła napędzanego na zewnętrznej średnicy.

2. Urządzenia pomiarowe są legalizowane!!!!!!!! Liczniki samochodowe (za wyjątkiem tachografów) nie są urządzeniami legalizowanymi.

3. Pomiar osiągów jak już pisałem musi odbyć się w ściśle określonych warunkach pogodowych i drogowych. Oczywistym jest, że warunki deszczowe unieważniają wszelkie pomiary.

4. Wylej trochę oleju na asfalt tak, żeby oba koła napędzane były na plamie, polej jeszcze olejem po oponach, zaciągnij ręczny (albo nie nie zaciągaj bo się olej za szybko wypali) gaz do dechy 1-2-3 i twoja Corolla będzie miała 4,5 s do setki (wg wskazań licznika).

Ot dlatego uważam twoje pytanie za żart.

Bez urazy z pozdrowieniami.

PS: co do mojego lenistwa to zauważ, że jeżeli mam coś do powiedzenia konkretnego w danym temacie to staram się przekazać jak najwięcej.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam flaszkę, że byłbym w czołówce i to samochodem kombi. Poprzeczka na poziomie 340 KM masa własna 1700 kg. Kto ma lepszy przelicznik?

A ile masz do 100 /h ? Bo ja w papierach 6,8s ale myślę że da się więcej. Masa to jedno ale jeszcze moment obrotowy który u mnie wynosi 700Nm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz do 100 /h ? Bo ja w papierach 6,8s ale myślę że da się więcej. Masa to jedno ale jeszcze moment obrotowy który u mnie wynosi 700Nm :D

Moja ESA ma wg katalogu 5,8 s. Moment 420 Nm, ale to nie do końca jest miarodajne. Gdzieś w innym wątku się o tym rozpisywałem wiec nie będę się powtarzał. Ciekawe jak by to wypadło w porównaniu bezpośrednim.

No na razie jesteś najpoważniejszym kandydatem do zawodów.;)

Dodam, że u mnie w Brodnicy są tylko dwie osobówki mocniejsze:

5 litrowe M5 i CL 600 AMG. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tą sobotę będę miał przyjemność przez parę godzin pośmigać SLem 600 Biturbo :eek: :D Pali gumę przy każdym starcie :eek: Tak więc możemy się zmierzyć, tylko proszę : na suchym :D:P

Będzie ładna pogoda więc otwieram dach i na panienki :cool::P

oj pozerka Ambro pozerka:) jak by to było twoje to jeszcze ok:P

nie no tez bym takim pośmigal:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo jeżeli nie to bez powodu stukałem przez dwa dni w klawiaturę i tak niczego nie wyniosłeś z moich wyjaśnień.

Ale skoro się domagasz wyjaśnień to proszę.

Dziękuję za rzeczową odpowiedz, a czy bez powodu to zajrzyj do swojego profilu :)

Wylej trochę oleju na asfalt tak, żeby oba koła napędzane były na plamie, polej jeszcze olejem po oponach, zaciągnij ręczny (albo nie nie zaciągaj bo się olej za szybko wypali) gaz do dechy 1-2-3 i twoja Corolla będzie miała 4,5 s do setki (wg wskazań licznika).

:D dość ekstremalne doświadczenie, jak by ktoś to chciał robić to przestrzegam że może się potem nie domyć opon w samochodzie i będzie się ślizgał przez tydzień, wystarczy mokry gładki asfalt albo betonowa gładka posadzka

PS: co do mojego lenistwa to zauważ, że jeżeli mam coś do powiedzenia konkretnego w danym temacie to staram się przekazać jak najwięcej.

:rolleyes: no cóż to akurat nie Tobie to oceniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj pozerka Ambro pozerka:) jak by to było twoje to jeszcze ok:P

Oj zazdrość Bugajson, zazdrość...

Jestem automaniakiem i lubię pojeździć sobie różnymi samochodami. Tak się składa że akurat mam możliwość pośmigania czasem różnymi mercami w tym np. takim SLem. Zaznaczyłem że to nie mój więc nie widzę w tym pozerstwa :mad: Ja nie zwracam Ci uwagi jak mówisz o swoim niskim zawieszeniu tak jakbyś miał Porsche ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambro pozerstwo jest wtedy kiedy nie twoj:)

a co do zawieszenia widzisz nie sztuką zrobić jest coś z czegoś co juz jest fajne:) no ale to osobny temat :-) lubie dłubac przy autach tyle w tym temacie:P

Ja jak bym mial możliwośc to tym kurde porschakiem GT2 co we wrocławiu często w rynku stoi bym pośmigał no chyba że ktoś by mi dał tą ferrarke modena co pod GW na Placu Solnym stoi xD

pewien chłopczyk we Wro- mowie chłopczyk bo moze jest 3 lata starszy ode mnie no moze 4 max, często buja sie czarnym Lambo, raz bylem na wyścigach jak na kresce stawali to go prawie cholowali do domu bo za 2h jazdy przepalil cały bak :o:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto w dowodzie rejestracyjnym wpisany az tak dla mnie istotne nie jest.

Tak samo w akcie wlasnosci i prawa dziedziczenia ;)

330 KM w dieslu - ladnie - ale 700 niutow - zdawalo mi sie ze jest 600 przy tym motorze:confused:.

Ale oczywiscie moge zle pamietac :)

http://www.mercedes-benz.pl/content/poland/mpc/mpc_poland_website/pl/home_mpc/passenger_cars/home/products/new_cars/m_class/technical_data/diesel_models.0003.html

Ja jak bym mial możliwośc to tym kurde porschakiem GT2 co we wrocławiu często w rynku stoi bym pośmigał no chyba że ktoś by mi dał tą ferrarke modena co pod GW na Placu Solnym stoi xD

D

Mi wytykasz a sam marzysz o (w twoim przekonaniu) pozerstwie :confused::P

Według Twojego przekonania Ci co testują fury to straszni pozerzy bo w końcu to nie ich samochody :eek: :P

A co do tej Twojej wypowiedzi o robieniu czegoś fajnego z czegoś co już jest fajne to powiem Tobie że jeszcze zostało Ci duuuużo pracy aby twoje malutkie polo było fajne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...