Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór sprzętu !!!


roland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!:confused:

Uprawiam białe szaleństwo od 8 lat i doszedłem do wniosku, że czas zmienić narty na bardziej wymagające \ obecnie używam nart Blizzard Vertical XT. Zazwyczaj spędzam zimowe wyjazdy na przygotowanych trasach w Alpach. Lubię czasem poszaleć jak każdy, który zasmakował tego sportu na większych prędkościach ale preferuję jazdę na krawędzi o dłuższym skręcie zwłaszcza na trasach czerwonych. W związku z tym zwracam się do "znawców" narciarskich w jakie narty najlepiej zainwestować: mam na oku narty Fischer, Atomic i Volk. Niestety nie testowałem żadnych z tych nart z wyższej półki i na początku chciałem zakupić narty Race ale teraz zastanawiam się nad Allround, a może All Mountain? Proszę o pomoc w doborze odpowiednich nart. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.:cool:

PS. Mój wzrost 173 cm, a waga 73 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto rozważyć zakup np. Rossigniol z technologią Mutix, lub innej firmy narty z podobną funkcją zmiany sposobu jazdy?

Oczywiście zaraz rozlegną się głosy, że "co jest do wszystkiego, to ..."

To jest mój punkt widzenia.

W dziale sprzęt jest wątek o kolekcji Rossi na 2009 - tam są pozytywne opinie np. o Zenith Mutix o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy jaki przedział prędkosci Cię interesuje ( mówie o długich skrętach), jeśli niski lub średni na dodatek lubisz czasem po za trasą to bierz szerokie allroundy (coś takiego co kolega przedmówca Bończa wymieniał), a jesli lubisz pomykać na długich skretach przy max prędkości na przygotowanych , supertwardych trasach to bierz raceową gigantkę 185cm lub dłuższą ( pod warunkiem dobrej techniki!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto rozważyć zakup np. Rossigniol z technologią Mutix, lub innej firmy narty z podobną funkcją zmiany sposobu jazdy?

Oczywiście zaraz rozlegną się głosy, że "co jest do wszystkiego, to ..."

To jest mój punkt widzenia.

W dziale sprzęt jest wątek o kolekcji Rossi na 2009 - tam są pozytywne opinie np. o Zenith Mutix o ile dobrze pamiętam.

Z tym Rossim to bardzo dobry pomysl.

Mozesz tez zerknac na Dynastara (model Contact 10 lub Speed), ktory ma bardzo dobre narty, a wierz mi, w Polsce bedzie coraz bardziej widoczny ;)

Typowej gigantki nei proponuje, bo po co sie meczyc. Dynastar Speed to powinna byc narta dla Ciebie.

Edytowane przez bobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Rossim to bardzo dobry pomysl.

Mozesz tez zerknac na Dynastara (model Contact 10 lub Speed), ktory ma bardzo dobre narty, a wierz mi, w Polsce bedzie coraz bardziej widoczny ;)

Typowej gigantki nei proponuje, bo po co sie meczyc. Dynastar Speed to powinna byc narta dla Ciebie.

:D ... Ty wiesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no dlaczego zaraz zmiana stajni ?

Ze czlowiek napisze cos innego niz o fischerach to juz od razu zmiana ?

Po prostu studiowalem ostatnio Dynastara i wpadl mi w oko, wiec napisalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi na świecie będzie, tyle będzie opinii.

W każdej firmie znajdziesz modele lepsze lub gorsze :)

Ale trzeba przyznać, że Dynastar zawsze miał renomę, a w Polsce byl niedoceniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Bobuś , firma Dynastar niemiała szczęscia do dystrybutorów , a jak już się trafiły dechy to były POTWORNIE drogie więc uchodzily za egzotykę jakiś niszowy exlusive wyrób . Gosci na topowych Dynastarach mogłeś policzyć na palcach obu rąk w Polsce. Pamiętak jak zajechałem do Rybnika do sklepu sportowego za Makro( chyba jedyny sklep oferujący nowe Dynastary na Sląsku ale mogę się mylić), miły Pan sprzedawca opowiedział mi o gosciu (jedynym) który kupił OMEGLASSY jeszcze z wiązaniem nie dedykowanym do tych dech ( a że jestem maniakiem Omeglassów dlatego weszłem na pogaduchę). I wiesz co , okazało się że TYM jedynym szczęśliwym nabywcą jedynych omeglassów jest nasz kolega forumowy ...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie wiem jak był brand zarządzany w innych firmach do tej pory.

PM Sport jest natomiast firmą poukładaną, dążącą do swoich celów, co widać po prowadzeniu innych brandów: Rossi, Roxy, Naish, itd., więc myślę, że mając taki sales team (a wiem, że ma dobry) do Dynastara, również da radę z powrotem powrócić z tym brandem na rynek z dużym sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...