Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Olimpiada Vancouver 2010


Rekomendowane odpowiedzi

..jeszcze jeden....pożegnał się z IO

Austriacki narciarz alpejski Christoph Gruber nie wystartuje w zbliżających się igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Pięciokrotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata doznał urazu kolana podczas rozgrzewki przed sobotnimi zawodami w Wengen. Po serii badań okazało się, że kontuzja uniemożliwi mu występ w IO.

za sportowefakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą sądy turystyczne

Zagraniczni goście, którzy popełnią drobne przestępstwa podczas zimowych igrzysk w Vancouver, będą sądzeni w trybie przyspieszonym przez tzw. sądy turystyczne. Rozprawy będą wyznaczane w terminach nie przekraczających dwóch tygodni od popełnienia zabronionego czynu.

http://www.sportowefakty.pl/zimowe/2010/01/26/vancouver-beda-sady-turystyczne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następna poza IO...

Szwajcarska narciarka alpejska Martina Schild zerwała więzadła kolanowe podczas środowego treningu zjazdu w Sankt Moritz. Kontuzja eliminuje ją ze startu w igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Cztery lata temu Schild wywalczyła w zjeździe srebrny medal olimpijski igrzysk w Turynie.

To kolejny cios, który spotkał w ostatnich dniach ekipę szwajcarskich alpejek. W niedzielę w slalomie gigancie w Cortina d'Ampezzo, zaliczanym do Pucharu Świata, tej samej kontuzji doznała Fraenzi Aufdenblatten, która także miała być nadzieją Helwetów na medal w Vancouver.

Przed rozpoczęciem sezonu kontuzji stawu biodrowego uległa inna czołowa alpejka szwajcarska, dwukrotna srebrna medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata w Val d'Isere, Laura Gut.

za PAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

relacje LIVE z Vancouver!

mam to bardzo interesująca stronke dotycząca Igrzysk w Vancouver, mianowicie na tej stronie znajduje 6 kanałów na których codziennie podczas trwania Igrzysk będzie relacja live ze wszystkich konkurencji jakie będą sie aktualnie odbywac nawet w tym samym czasie:) stronka udostępnia przejrzysty program relacji, co dokładnie bedzie, o której i na którym kanale! jest to super dla osób które akurat np są w pracy i mają dostęp do neta a nie mają TV, dla osób które będą chciały oglądac np. treningi do zjazdów:D

szczerze to na tej stronie oglądnąłem chyba z połowe relacji z Pekinu w 2008roku bedąc w pracy:D polecam! pierwsze relacje już 12 lutego (m.in. o 19.45 będzie oficjalny trening zjazdu panów, tylko tam pisze czas GMT, to chyba u nas plus godzina, niech mnie ktos uświadomi bo zawsze mi sie myli):P

prosze link:

http://www.eurovisionsports.tv/olympics/

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronce Olimpiady jest lista reprezentacji w narciarstwie alpejskim:

http://www.vancouver2010.com/olympic-alpine-skiing-athletes/

:) niektóre kraje zaskakują mnie swoją obecnością.

Wczoraj oglądałam program o jedynym reprezentancie Ghany, który nauczył się jeździć na nartach 6 lat temu:) Z tego wynika że Polska też wystawia tylko jednego reprezentanta (w właściwie reprezentantkę).

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj oglądałem skoki narciarskie... i wiecie co?Chyba nie tylko Justyna będzie Naszym pewniakiem! :cool:

Adaś spisał się wyśmienicie i to na pewno nie przypadek,zwłaszcza patrząc na jego wszystkie skoki - te z treningów,kwalifikacji i konkursu. :rolleyes:

Oby Waysplog się mylił,a ja daję nawet 99%,że tak jest! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisje live na Eurosporcie

oprócz tych live jest jeszcze mnóstwo re-live prawie każdego dnia

Piątek (12.02.)

20:45 - trening do DH M

Sobota(13.02.)

20:30 - DH M

Niedziela(14.02.):

19:00 - DH W comb

22:00 - SL W comb

Wtorek(16.02.):

19:00 - DH M comb

22:30 - SL M comb

Środa(17.02.):

20:00 - DH W

Piątek(19.02.):

20:30 - SG M

Sobota(20.02.):

19:00 - SG W

Niedziela(21.02.):

19:00 - GS M 1-run

22:45 - GS M 2-run

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szef MKOl uspokaja: Zawody niezagrożone

Zawody olimpijskie na Cypress Mountain nie są zagrożone - zapewnił przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Jacques Rogge. Kłopoty czekają w weekend alpejczyków.

http://vancouver.interia.pl/vancouver/news/szef-mkol-uspokaja-zawody-niezagrozone,1436639

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa twarz :-)

Nowa zimowa twarz Eurosportu

Mobilizacja w szeregach Eurosportu! Na igrzyskach w Vancouver specjalistką od sportów zimowych będzie szwedzka seksbomba Victoria Silvstedt. 35-letnia modelka pierwsze szlify dziennikarskie ma za sobą. Przez całą zimę na antenie angielskiego Eurosportu prowadzi autorski program "Sport by Victoria".

Gdy seksowna Victoria dostała propozycję codziennych raportów z Vancouver, nie wahała się ani chwili. Sport to jej życiowa pasja.

- Zaczęłam jeździć na nartach, gdy miałam pięć lat. Byłam czterokrotną mistrzynią Szwecji w kategorii juniorów - opowiada Victoria Silvstedt. Dobrze zapowiadającą się karierę przerwała kontuzja barku. Blondwłosa piękność musiała sobie zacząć szukać nowego zajęcia.

Tak trafiła na wybieg modelek. Zdobyła tytuł miss Szwecji 1993, w tym samym roku znalazła się w dziesiątce najpiękniejszych kobiet świata. Urodę szwedzkiej topmodelkę dostrzegły domy mody: Chanel, Christian Dior, Givenchy, Valentino i Giorgio Armani. W końcu jej zdjęcia znalazły się w "Playboyu". Została nawet "Playmate" 1997 roku.

Victoria Silvstedt ma też za sobą bogatą karierę filmową. W czasie igrzysk będzie miała stałe miejsce w ramówce Eurosportu.

Eurosport - łup

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olimpijskie Mobilne Stop Cafe rozgrzeje narciarzy

Przed wyruszeniem na stok każdy powinien przygotować się do obciążeń i wzmożonego wysiłku fizycznego. Częstą przyczyną obrażeń na stoku, w tym naderwań i naciągnięć mięśni, jest brak rozgrzewki.

Aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnych i przykrych kontuzji, wystarczy poświęcić 10 minut przed pierwszym zjazdem. Ci, którzy w lutym odwiedzą Banię (Białka Tatrzańska), Harendę Zakopane oraz Witów, będą mieli możliwość uczestniczenia w rozgrzewkach prowadzonych przez instruktorów Olimpijskiego Mobilnego Stop Cafe, którego organizatorem jest PKN Orlen - sponsor polskiej reprezentacji olimpijskiej w Vancouver

http://vancouver.interia.pl/vancouver/news/olimpijskie-mobilne-stop-cafe-rozgrzeje-narciarzy,1437226

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenijski narciarz nie wystartuje w Vancouver

Organizatorzy igrzysk olimpijskich i władze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) nie dopuścili do startu w biegach narciarskich Kenijczyka Philipa Boita, dla którego byłyby to czwarte igrzyska. Do spełnienia marzeń zabrakło mu 2,95 punktu FIS.

"Bardzo liczyłem, że będę mógł stanąć na starcie w Vancouver - to dla mnie ostatnia szansa udziału w igrzyskach" - powiedział 38-letni Boit, który nie spełnił zmienionych przed igrzyskami wymogów FIS.

http://vancouver.interia.pl/vancouver/news/kenijski-narciarz-nie-wystartuje-w-vancouver,1437368

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vonn może nie wystąpić na igrzyskach!

Vonn może nie wystąpić na igrzyskach!

Amerykańska alpejka Lindsey Vonn, która jest faworytką do złota w zjeździe, z powodu kontuzji może nie wystąpić w igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Vonn mówi, że uraz jest "najbardziej bolesny w całej karierze"

Lindsey Vonn najpierw udzieliła wywiadu stacji NBC i powiedziała w nim, że na pewno spróbuje wystąpić w igrzyskach. Kilka godzin później na konferencji prasowej przyznała, że nie jest to już takie pewne. - Czułam się świetnie i zdrowo, ale teraz zastanawiam się, czy będę mogła jeździć. To najbardziej bolesna kontuzja w mojej karierze. Ciężko jest myśleć pozytywnie, bo to zmieniło całkowicie moje perspektywy - powiedziała Vonn. Amerykanka doznała kontuzji goleni tydzień temu w Austrii podczas treningu.

Vonn ściga się teraz z czasem, czy będzie w stanie pojechać trening przed niedzielną superkombinacją. - Naprawdę wciąż nie wiem. Mogę wystartować we wszystkich treningach. Jednym albo w żadnym. Wciąż mamy kilka dni. Zobaczymy jak będzie jutro. Postaram się zrobić wszystko, ale jeśli się nie uda, to muszę się z tym pogodzić. Mogę zapewnić, że gdy jestem na starcie, robię wszystko, żeby wygrać - powiedziała i poprawiła się: Jeśli jestem na starcie...

25-letnia Amerykanka najlepiej czuje się w zjeździe, ale była faworytką do medalu również w innych konkurencjach alpejskich. Lindsey Vonn może mówić o wielkim pechu w dużych imprezach. Przed czterema laty w udanym występie na igrzyskach w Turynie także przeszkodziła kontuzja odniesiona na treningu. 25-letnia alpejka wystartowała, ale medalu zdobyćsię nie udało.

Vonn zaliczyła też dziwną kontuzję kciuka na ubiegłorocznych MŚ w Val d'Isere, przy próbie otworzenia butelki szampana, po zwycięstwie w supergigancie. Zmusiło ją to do rezygnacji z występu w konkurencji slalomu giganta.

Lindsey Vonn wcześniej dla NBC

- Przyjeżdżam na te igrzyskach o wiele bardziej niepewna niż kilka tygodni temu - powiedziała w rozmowie z NBC Amerykanka , która w tym sezonie wygrała już dziewięć zawodów Pucharu Świata. 25-letnia narciarka nie trenowała od tego czasu i może ominąć kilka sesji treningowych w Whistler, gdzie odbędą się zawody w narciarstwie alpejskim.

- Chcę, żeby ludzie wiedzieli, co się dzieje, jeżeli nie pójdzie mi najlepiej. Mogę zagwarantować wam, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby być gotową jak tylko mogę z tą kontuzją i spróbuję dobrze jeździć - mówiła Vonn. Amerykanka jeszcze nigdy nie zdobyła medalu olimpijskiego, ale dwukrotnie wygrywała klasyfikację generalną PŚ.

- Mogę teraz normalnie chodzić i nic mnie nie boli, ale gdy próbowałam założyć but narciarski kilka razy, to bardzo bolało. Tzn. kiedy próbowałam włożyć but mogłam się ledwo poruszać do przodu. Muszę spróbować zjechać z prędkością 120 - 128 km/h, co wpłynie na duży nacisk na goleń i szczerze powiem, nie wiem czy będę w stanie to wytrzymać - powiedziała stacji telewizyjnej NBC Lindsey Vonn. - Na pewno pojadę - podkreśliła Vonn. - Spróbuję to przezwyciężyć - zastrzegła.

Eurosport

Szkoda dziewczyny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...