Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic SX9 --> GS 9 / 188cm/110kg


Gość arqs

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze witam wszystkich, bo jest to mój pierwszy, ale nie ostatni post na tym forum. Powoli rozglądam się za nartami dla siebie na nadchodzący sezon, zmiany poniekąd wymuszone są stanem starego sprzętu, który po prostu się zużył.

Mój styl jazdy określiłbym jako zaawansowany lub bardzo zaawanasowany, z naciskiem na prędkość oraz długie zakręty. Niestety nie wszędzie można tak pojeździć, bądź to ze względu na przygotowanie trasy lub po prostu zagęszczenie przeszkód na niej występujących. W końcu priorytetem jest nie zrobić krzywdy przede wszystkim komuś, później sobie.

Mój wstępny wybór podyktowany jest również względami ekonomicznymi, mam ciekawą (wydaje się) oferte na model GS 9 180cm (06/07), pytanie jest tego formatu czy im sprostam. Nie bardzo miałem i mam okazję przetestować narty, a wyborów jest tyle ile ich dawców. Tak jak wcześniej pisałem, wstępna charakterystyka odpowiada mojemu stylowi jazdy, jednak jak można ją porównać do jazdy na SX-ach (bodajże 174cm), zwłaszcza gdy trzeba zaciaśniać zakręty gdy warunki na to nie pozwalają?

Druga sprawa to moja waga, potrzebuje dość wytrzymałych i sztywnych nart, mój ciężar waha się od 105 do 110kg (górna zimowa granica).

Mam ciężki mętlik bez punktu zaczepienia, przyglądałem się również Rossignoll Zenith 5, kupna chcę dokonać już teraz, żeby nie przepłacać za dwa miesiące za nowe modele, które wg mnie ulegają tylko zmianom stylistycznym by biznes się kręcił. W końcu pierwszy biały tydzień w Val di Sole już za 3 miesiące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie z twoją masą SX9?????:eek::eek: Ja mam GS9 i jeździłem na SX w czasie tego samego wyjazdu więc mogę porównać i przekazać ci moje wrażenia:

Dla uzupełnienia 175cm/75kg.

SX faktycznie lepiej śmigają po "brzydkim" stoku jak jesteś zmuszony jechać wolniej. Ale na w miarę równym jak się bujniesz to dzioby latają i jest d*pa nie jazda. Nie chciałbym się mądrzyć bo daleko mi do doświadczenia wielu na tym forum, ale wydaje mi się jak SX to o stopień wyżej niż GSy np SX12. A GSy to wal w 10 z twoja masą i umiejętnościami...... (uzupełnij profil -oj lenistwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyglądałem się również Rossignoll Zenith 5, kupna chcę dokonać już teraz, żeby nie przepłacać za dwa miesiące za nowe modele, które wg mnie ulegają tylko zmianom stylistycznym by biznes się kręcił. W końcu pierwszy biały tydzień w Val di Sole już za 3 miesiące :)

Witaj na naszym forum.

Nowe modele nart to nie tylko zmiany stylistyczne - Rossignol zmienia w tym sezonie całą koncepcję nart - tak więc radziłbym poczekać na nową kolekcję.

W testach Zenith z nowej kolekcji zebrały dobre opinie. Poczytaj wątek o Rossignol 08/09 w dziale Sprzęt.

Co do Twoich parametrów, to zapewne koledzy za niedługo się wypowiedzą i pomogą Ci w wyborze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze witam wszystkich, bo jest to mój pierwszy, ale nie ostatni post na tym forum.

Mój styl jazdy określiłbym jako zaawansowany lub bardzo zaawanasowany, z naciskiem na prędkość oraz długie zakręty.

Mój wstępny wybór podyktowany jest również względami ekonomicznymi, mam ciekawą (wydaje się) oferte na model GS 9 180cm (06/07), pytanie jest tego formatu czy im sprostam. Nie bardzo miałem i mam okazję przetestować narty, a wyborów jest tyle ile ich dawców. Tak jak wcześniej pisałem, wstępna charakterystyka odpowiada mojemu stylowi jazdy...

...kupna chcę dokonać już teraz, żeby nie przepłacać za dwa miesiące za nowe modele, które wg mnie ulegają tylko zmianom stylistycznym by biznes się kręcił. W końcu pierwszy biały tydzień w Val di Sole już za 3 miesiące :)

Do tego jak jezdzisz, lubisz i chcesz to GS 9 jest narta odpowiednia.

Nie ma takich nart ktorym bys nie sprostal wiec tu spoko.

Dodam, ze jest narta bardza szybka robiona zreszta na przygotowane stoki /nartostrady. Jezdze na nich 2 sezony i powiem, ze darzylo mi sie pojechac bardzo szybko nie wiem jak to byla predkosc, ale ze strachu przerywalem jazde w swiadomosci ze mozna byloby jeszcze szybciej.

Sa to narty tez bardzo skretne a powoduje to glebsze taliowanie.

Przy 180 cm promien wynosi 16m wiec mniejszy jak sie utarlo przy tej dlugosci.

Co do nowych modeli to nie tylko stylistyka ale tez i wnetrze nart jest zmieniane. Zmiany te jednak nie maja zasadniczego wplywu na styl jazdy jaki tu na forum prezentujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dopowiedzi.

Niestety na nową kolekcję mnie po prostu stać nie będzie, więc zupełnie się nią nie interesuje. Nie neguje nowych modeli, ale stwierdzam, że wszystkie te systemy to po prostu ciekawostki wymyślone na potrzeby sprzedaży. Nie wydaje mi się, żeby użytkowo na poziomie amatorskim, modele rok do roku ulegały milowym zmianom.

Nie wiem, w ogóle w którym kierunku iść, podnieść model SuperCross do 12 czy też decydować się na coś zupełnie innego. Pytanie o GS 9 dyktuje rachunek ekonomiczny oraz wytrzymałościowy. Czy po prostu one pode mną wytrzymają (SX9 wytrzymywały, ale już boje się że kolejnego tygodnia mogą nie podołać). Dodatkowo chcę wymienić buty. Mam jakieś starsze Lange, nie potrafię nawet przytoczyć modelu ani twardości.

Na oku mam Lange Comp 120 FR MF, flex - 120, czy to nie będzie za twardo? Moja noga jest dosyć dobrze zbudowana, miał ktoś może z Was do czynienia z takimi butami? Co można polecić dla szerokiej i długiej stopy (EU46), mam obawę przed tą twardością, 90 będzie wystarczające, a przy tym odpowiednio nie męczące na cały dzień jeżdzenia (np. Dalbello Aerro 90)?

@lokiec profil poprawiony :-)

Jeśli chodzi o SX9 to jakoś specjalnie nie odczułem żeby mi przody myszkowały. Przy szybkim zjeździe na przód może trochę drżą, ale wszystko pod kontrolą. W zakrętach jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po głębszych przemyśleniach narty już kupiłem, w grudniu będę miał okazję sprawdzić GS 9 (06/07) na własnej skórze. Najwyżej nasza przyjaźń będzie krótka, chociaż licze że zostaniemy ze sobą na dłużej. Zakupione poniżej 600zł.

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za udzielone rady.

Pozostały buty..

PS. Swoją drogą jakie miejsca polecacie o podobnym standardzie i cenie co Val di Sole na darmowe 'tygodnie' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...