Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prawdziwa polska stacja narciarska!


Raceman

Rekomendowane odpowiedzi

Po za Kasprowym pewnie z powodu warunków śniegowych nic poza stacjami typu Białka nie powstanie . Kasprowy = ekolodzy i dopóki normalni ludzie nie dojdą do władzy nic nie powstanie . A tak poważnie to na taką stację gdyby była kasa typuje Zieleniec . Niemcy w czasie wojny planowali zbudować kolej szynową z Dusznik do Zieleńca . Obok takiej kolejki mozna wytyczyć ryzykuję około 20 km tras . Do tego aqua park w Kudowie , Super browar w Nachodzie albo przy wyciągu nr1 jest schronisko już w Czechach czyli wjeżdzasz wyrwirączką do góry idziesz na knedle itp. No i nic nie słyszałem żeby bogowie ekolodzy coś sapali do tych terenów. W chwili obecnej na ten sezon są budowane 2 kapapy czyli będą już 3 kanapy . A atmosfera wieczorem w Zieleńcu to jest jak w Garmisch . Dla uzupełnienia wiedzy Zieleniec jest najwyżej położoną miejscowością ( wioską ) w Polsce. Ale się rozpisałem , pozdrawiam Magres:)

Edytowane przez magres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masyw Śnieżnika.

Nazwa wcale nie przypadkowa, bo na tej górze śnieg leży grubą pokrywą śniegu od połowy listopada do końca maja.

Sam kiedyś będąc na weekendzie majowym z zapartym tchem obserwowałem, jak pewnemu małżeństwu - jak się okazało z Wrocławia - chciało się wejść z nartami i butami na plecach ze Schroniska pod Śnieżnikiem, i ... by po zjechaniu ze szczytu 150-200 m - podchodzić ponownie w buciorach pod górę.

I tak w kółko :-)

I gdyby jeszcze się nie wpieprzali ci "ekolodzy" - to kto wie ... ?

Bo góra i cały masyw na to zasługują !

Zdravim :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza ze osrodki ktore istnieja nie sa prawdziwe:confused:

Jakie gory takie stacje narciarskie.

No.... w Białce nie ma ani gór... ba, nawet nie ma góry, bo to co jest ciężko nazwać górą, a stacja narciarska jest i nie boję się tego nazwać że jest z prawdziwego zdarzenia: 5 wyciągów krzesełkowych, 3 orczykowe, system naśnieżania na 100% tras,wszystkie trasy oświetlone, wszystkie trasy co rano wyratrakowane, system karnetów terminowych, potężny darmowy parking myślę że na grubo ponad 1000 samochodów, 4 bezpłatne czyściutkie przestronne toalety(oprócz tych w knajpach), 3 potężna regionalne karczmy i parę mniejszych, atrakcje dla dzieci....

na pewno jeszcze o czymś zapomniałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góry są fajne tylko nie są zagospodarowane . Wystarczy Strebskie Pleso parę wyciągów i przepustowość o ile się nie mylę 12 tyś osób . Wjazd na Kasprowy 360 osób na godzinę . Może kiedyś ktoś z forumowiczów będzie premierem lub prezydentem i rozwali tych ekologów . Marzenia są po to żeby się spełniały:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja stawiam na jaworzyne (krynica) gdyby tam zbudowano krzesla i z jedna gora dwie trasy wiecej bylo by bosko pozatym jaworzyna moglaby sie polaczyc z slotwinami tylko jednym wyciagiem gdyby tak sie stalo powstalby dosc spory kompleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to sie marzy tak jak mowicie ten Korbielów z pelną infrastrukturą kanapą 6 os podgrzewaną na góre z systemem nasnierzania- moze być taki jak w bialce, z fajnymi barami by mozna było sie napic piwka na tarasie i podziwiac widoki:) pal licho droge moze byc taka jaka jest ale zeby jeszcze za parking nie brali:) no i zeby woogle orczykow nie było same kanapy:)

tego sobie i wam zycze w najbliższej przyszłości........................................

by moje wnuki bądz prawnuki miały blisko na góre z prawdziwego zdarzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babia góra by była jeszcze lepsza tylko parki............szczyrk juz miał juz swoje 5minut ale ....wiecie co tam jest grane .Stawiał bym na Pilsko i Babią!!!!

Zgadzam się !

Pilsko !!!

Tylko Pilsko i Diablaczek :-)

Jedyne pasmo poza Tatrami w Polsce, gdzie klimat jest zbliżony do alpejskiego. Chyba nie trzeba nic dodać, bo i wyskość "górki" mówi sama za siebie ( coś ok. 1 725 m npm z pamięci ;-))

Zdravim :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się !

Pilsko !!!

Tylko Pilsko i Diablaczek :-)

Jedyne pasmo poza Tatrami w Polsce, gdzie klimat jest zbliżony do alpejskiego. Chyba nie trzeba nic dodać, bo i wyskość "górki" mówi sama za siebie ( coś ok. 1 725 m npm z pamięci ;-))

Zdravim :-)

Jeżeli chodzi o Pilsko to chyba 1550m.n.p.m dodałeś prawie 200m :) Faktycznie Pilsko wydaje mi się wręcz wymarzonym miejscem do zrobienia ON z prawdziwego zdarzenia. Byłem tam chyba 3 sezony temu, jak mieliśmy atak zimy i góra po prostu mnie urzekła, czego nie można powiedzieć o infrastrukturze niestety, lipa, ale góra miód marzenie, bardziej mi sie tam podobało niż na Kasprowym muszę przyznać.

Jeżeli chodzi o Kasprowy, to aż się prosi żeby dorobić wyciąg na tej górze obok, tak aby zjeżdzając w dół, łączyła się z Gąsienicową. Jadąc kanapą pod górę, doskonale to widać. Można by tam niezłą czarną trasę wytyczyć, a jak patrzyłem na mapkę, te wierzchołki obok Kasprowego mają po 2000 m.n.p.m - oczywiście Zieloni nie pozwolą, Tatrzańskie parki i te inne.

Obecnie wg mnie, jednym z lepszych ON jest Jaworzyna Krynicka raz że mamy gondlkę, dwa nieżle przygotowane, dośnieżane trasy, niestety to tylko 1100 m.n.p.m z innych ciekawszych górek, w tej okolicy to Radziejowa 1260m.n.p.m n najwyższy szczyt, tam można by sie pokusić o jakiś ON ale też pewnie Zieloni i inni położyliby łapę na tym.

Ogólnie mówiąc, to temat bardzo ciekawy, sam często zastanawiałem się gdzie jeszcze by można w Polsce jakiś prawdziwy ON wybudować powyzęj 1200m.n.p.m, zakładając że Polacy potrafią, a Zielonych nie ma.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o Pilsku i Diablaku - miałem na myśli wysokość tego drugiego, czyli szczytu na Babiej Górze - Diablaku http://pl.wikipedia.org/wiki/Babia_G%C3%B3ra

Co do reszty to zgoda w całej rozciągłości ... ;-)

Zdravim :-)

Faktycznie aż się prosi żeby wybudować tam ON, fajna górka ten Diablak :)

Tak naprawdę i w Polsce byłoby gdzie pojeździć, gdyby tylko poprawić infrastrukturę i dobudować nowe ON, a tak pozostaje nam Słowacja. Właśnie oglądałem demko-video nowych inwestycji w Tatrzańskiej Łomnicy na Słowacji do 2010r mają zrobić, eeh, aż się serducho kraje, że u nas tak nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...