Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kryzys


Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, a jak się mają koszty wyprawy w przypadku gdy ktoś nie ma nart i musi wypożyczać? Tutaj na dwa dni wydam ok 100zł, jak to wygląda dajmy na to w Austrii?

a dlaczego nie miałbyś wypożyczyć w Polsce ? Tam rzeczywiście jest drożej, szczególnie blisko ośrodków... Ale:) jak trafisz na testy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak my z SB w Madonnie na testy Elana:mad: to powiedzieli nam ,że polakom nie wypożyczają.

:D:D:D ostatnio na Molltalu powiedzieli że wypożyczają tylko Czechom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten artykuł zaraz po publikacji i ... moim zdaniem osoba, która to napisała niewiele wie o wyjazdach na narty!!!

Autor pisze, że Polacy wybierają polskie i czeskie kurorty. O ile się orientuję to ilość narciarzy wyjeżdżających na narty do Czech ma się nijak do tych wyjeżdżających na Słowację. Wnioskuję, że autor nie wie o tym!

- informacja jest z gazety Dziennik,nie wiem czy piszący artykuł jest aktywnym narciarzem,czy nie.Trochę prawdy jednak w tym jest,jeśli chodzi o Słowację to myślę,że to obawa przed euro/skacząca złotówka/,a jak wiemy Czechy nie są w strefie euro,a kurs złotówki do korony cz.jest przyzwoity.Wszystkie obliczenia są dobre,ale problem zaczyna się jak trzeba to pomnożyć przez 3 lub 4/rodzina/-a mając jeszcze kredyty na głowie,to faktycznie człowiek musi się dobrze zastanowić.Ja osobiście wybrałem Alpy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszłam na stronke MOLTALKA i 1 dniowy karnet od godz.8 kosztuje 37E, to prawie 150zł. Nie wiem, moze źle doczytałam (nie znam niemieckiego) ale to za tanio nie jest...:(

4-dniowy karnet kosztuje 120 Euro, czyli 432 zł. Za tą cenę masz do dyspozycji ponad 1000 km tras.

W Polsce o ile mniue pamięc nie myli karnet dzienny na GAT kosztuje ponad 70 zł, i za to masz 30 km tras z podziałem na Szczyrk i Korbielów

Ja długo byłem orędownikiem Szczyrku i Korbielowa i wołami nie mogli mnie w Alpy zaciągnąć, ale jak już zaciągnęli, to tak mi zostało, ze względu na wszystko.

Jeśli porównamy ceny, że tu 70, tu 150, a np. w Zakopanem 120 za dzień (mogę zmyślać, bo z pamięci), to rzeczywiście wyjdzie różnica. Ale za co innego płacimy tam, a za co innego tu.

Tłok w Szyrku czy białce oznacza 40 minutowe stanie w kolejce... ile razy tak zjedziemy ? 10 ? 15 ?

Na stoku ? Głównie trzeba uważać na innych... Jak na to patrzę, to mam wrażenie, że wPolsce z 1 metra2 stoku właściciel wyciągu ma dużo większy dochód, niż w Alpach...

Tłok w Alpach w większości oznacza 5 minut stania, a i to rzadko...

Na stoku w sezonie bywa, że jest się samemu... itd. itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co jeszcze ważne... kiedyś chciałem w GAT kupić karnet sezonowy... Nie udało się... wtedy (nie wiem jak teraz) nie było tego w ofercie.

Karnet sezonowy w Austrii to ok. 400 Euro za osobę (mnóstwo zniżek rodzinnych itp.) Sezon trwa 6, 7, 8 miesięcy... Kolejny plus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Ok Berry...wierze, że gdyby nie było tam tak różowo to byś tak entuzjastycznie nie mówił.

Póki co ja nie mam możliwości wyjazdu dłuższego jak sobota/niedziela i dla mnie taka impreza jest cenowo droga. W Polsce karnet kosztuje 70zł a tam dwa razy tyle...I rozumiem, że warunki inne, kolejek też mniej...Ale mimo wszystko jeśli policzę to mam taniej tutaj. Jesli bede miala mozliwosc wyjazdu dluzszego-wtedy inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek
...

Ja długo byłem orędownikiem Szczyrku i Korbielowa i wołami nie mogli mnie w Alpy zaciągnąć, ale jak już zaciągnęli, to tak mi zostało, ze względu na wszystko.

To tak jak u mnie. Długie lata w rozmowie ze znajomym tłumaczyłem że aby mieć przyjemność z nart wcale nie są potrzebne Alpy. Gdy już pojechałem, to przyznaję, pokajałem się przed kolegą.

Tłok w Szczyrku czy Białce oznacza 40 minutowe stanie w kolejce... ile razy tak zjedziemy ? 10 ? 15 ?

No i po czym !!!

Na stoku ? Głównie trzeba uważać na innych... Jak na to patrzę, to mam wrażenie, że wPolsce z 1 metra2 stoku właściciel wyciągu ma dużo większy dochód, niż w Alpach...

Swego czasu policzyłem że przy wydolności wyciągów w Białce i tras jakie do tych wyciągów istnieją, to na jednego narciarza będącego na stoku przypada około 60 m2 stoku. Czyli narciarz ma jakieś 5 metrów do przodu, 5 metrów do tyłu i po 3 metry na boki z każdej strony. Przyznaję rację Sławkowi gdy swego czasu nazwał to, " Białczańską wścieklizną".

P.S. Niestety:rolleyes: będę i tak w tejże okolicy, jak pisałem wcześniej na początku marca (czego się nie robi dla córusi, choć wszystko może ulec zmianie) ale bardziej ze względu na wspaniałych gospodarzy i rewelacyjnego jedzenia.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten artykuł zaraz po publikacji i ... moim zdaniem osoba, która to napisała niewiele wie o wyjazdach na narty!!!

Autor pisze, że Polacy wybierają polskie i czeskie kurorty. O ile się orientuję to ilość narciarzy wyjeżdżających na narty do Czech ma się nijak do tych wyjeżdżających na Słowację. Wnioskuję, że autor nie wie o tym!

Następna sprawa. Autor podaje za miejsce docelowe Zakopane. A czy tam jeszcze ktoś się zmieści w sezonie? A po czym będą jeździć?

Proponuję zrobić małe wyliczenie:

Polska Zakopane - Kasprowy:

cena karnetów na 6 dni - 588 PLN

cena noclegu *** z wyżywieniem za dobę - 300 PLN

koszt pobytu na 7 dni - 2688

dojazd z W-wy - 200 PLN

ilość wyciągów - 5

długość tras narciarskich - 12 km

Austria Bad Kleinkirchheim

cena karnetów na 6 dni - 648 PLN

cena noclegu *** z wyżywieniem za dobę - 250 PLN

koszt pobytu na 7 dni - 2398

dojazd z W-wy - 700 PLN

ilość wyciągów - 36

długość tras narciarskich - 104 km

I teraz niech każdy wybiera!

no generalnie masz rację ale:

Polska Zakopane - Białka

cena karnetów na 6 dni - 320 PLN

cena noclegu bez wyżywienia za dobę - 50 PLN

wyżywienie + browar na dobę: 100

koszt pobytu na 7 dni - 1420

dojazd z W-wy - 200 PLN

ilość wyciągów - ponad 20

długość tras narciarskich - 15 km

a do tego swojski język a nie jakieś tam europejskie "niewiadomoco"

I chyba tak to ludziska kalkulują najczęściej. Poza tym w normalnych warunkach ( czyt. alpejskich ) w pełni korzystasz jeżeli dobrze jeździsz a większość jeździ tak jak na Kotelnicy to po kiego będą tak daleko się wypuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no generalnie masz rację ale:

Polska Zakopane - Białka

cena karnetów na 6 dni - 320 PLN

cena noclegu bez wyżywienia za dobę - 50 PLN

wyżywienie + browar na dobę: 100

koszt pobytu na 7 dni - 1420

dojazd z W-wy - 200 PLN

ilość wyciągów - ponad 20

długość tras narciarskich - 15 km

a do tego swojski język a nie jakieś tam europejskie "niewiadomoco"

I chyba tak to ludziska kalkulują najczęściej. Poza tym w normalnych warunkach ( czyt. alpejskich ) w pełni korzystasz jeżeli dobrze jeździsz a większość jeździ tak jak na Kotelnicy to po kiego będą tak daleko się wypuszczać.

i tej wersji się trzymaj:D

A ja dzięki temu zajadę w Alpy nie zakorkowaną autostradą, noclegi załatwię z marszu a nie 6 miesięcy wcześniej, na nartach zrobię dziennie 15 km więcej bo kolejek żadnych nie będzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
no generalnie masz rację ale:

Polska Zakopane - Białka

cena karnetów na 6 dni - 320 PLN

cena noclegu bez wyżywienia za dobę - 50 PLN

wyżywienie + browar na dobę: 100

koszt pobytu na 7 dni - 1420

dojazd z W-wy - 200 PLN

ilość wyciągów - ponad 20

długość tras narciarskich - 15 km

hej,

jakoś te noclegi i koszty dojazdu skalkulowane drogo.

Przy 3-4 osobach w samochodzie z Wawy koszt dojazdu do Zakopanego i powrotu to około 100 PLN od osoby! Pociągiem 160 PLN ekspresem w 6h na miejscu.

Kwaterka - bezproblemowo za 25-30 PLN niedaleko Kuźnic w dobrych warunkach, a poza feriami/sylwestrem/świętami i do 20 PLN można zejść. Wyżywienie we własnym zakresie w tym coś ciepłego w knajpie kosztuje mnie nie więcej niż ok. 30 PLN dziennie - razem 50-60 PLN spanie+jedzenie.

Fakt że na Kasprowym jest bardzo drogo. Ale nie drożej niż w Alpach. Osobiście dla mnie - jeżdżącego głównie poza trasami i robiącego też czasem wypady skiturowe od wyciągu - jest to świetne miejsce. Nie potrzebuję xxx km wyratrakowanych tras :)

I ostatni ważny dla mnie element - w Taterki wyskoczę z Wawy na 2 dni, w Alpy już nie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wychyliłeś się tutaj chwaląc Kasprowy i Zakopane:) Ja w każdym razie dziękuje za rzeczowy post.

Każdy jeździ, gdzie lubi...

dokładnie. nie jest też tak, że nigdy nie byłem w Alpach. Udało mi się zwiedzić sporo miejscówek we Francji, fakt że w Austrii byłem tylko dwukrotnie. Choć akurat nie w tej mekce narciarstwa Karyntii ;-) Zdaję sobie sprawę, jakie są różnice Alpy vs PL. Taterki darzę ogromnym sentymentem, a liczby przytaczam gwoli obiektywizmu :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzięki temu zajadę w Alpy nie zakorkowaną autostradą, noclegi załatwię z marszu a nie 6 miesięcy wcześniej, na nartach zrobię dziennie 15 km więcej bo kolejek żadnych nie będzie:)

Zgadzam się całkowicie z Sb i dlatego 23 jadziemy w kilka osób do Austrii troszkę poćwiczyć na Hintertux`a. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...