Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty Nordica


Czoczok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam w tym sezonie kupić sobie nowe buty Nordica http://sporthit.pl/olympia-sport-p-83324.html, jeżdzę juz na nartach 8 lat. Czy ktoś może mi powiedzieć jak te buty się sprawdzają na stoku? Wiem ze to nowy model ale podejrzewam iż tylko kosmetycznie różni się od poprzedniego.

pozdrawiam,

Mionika

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... na temat butów jest tu milion tematow i wlasciwie jedna i ta sama odpowiedź: buty to część niemalże intymna dla każdego narciarza i nie można nikomu nic polecić.

Musisz przymierzyć czy są wygodne i czy odpowiednio twarde (popatrzyłam sobie na parametry bucikow na stronce i są one troszkę miekkie ale nie wiem jakie masz gabaryty i jakie masz umiejętności - jezdzisz 8 lat ale własciwie to nic nie mówi o twoich umiejętnościach i preferencjach co do stylu jazdy).

Przymierz bucik, "po-pompuj" sobie troszkę w nim i oceń czy są odpowiednie dla Ciebie. Nie ma innej rady i podejrzewam że ciężko będzie komukolwiek się wypowiedzieć na ich temat bo... buty to sprawa indywidualna - jednemu pasują a innemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buciki Nordica

Zawsze miałem problem z butami ,nie polegał na tym ,że mi nie pasowały do skarpetek,problem był w dość grubej łydce.Latami wierciłem dziury i mocowałem klamry w sposób pozwalający zapiąć bucik,często jeżdziłem z odpiętą górną klamrą.Pewnego razu pojawiły się w sklepie piękne kamaszki Nordica Beast 10 ,przymierzyłem i oniemiałem,pantofelki!Dzielnie w nich walczyłem aż wreszcie poległy ,oddaję im honor trzymając na strychu ,na specjalnej półeczce w alei zasłużone dla rozwoju narciarza.Następne buciki też tam spoczną ,zasługują na to ,doceniam po latach jazdy w różnych bucikach.Polecam i szanuję przeciwne opinie ,nie każdy ma taką alejkę na strychu a moja powstała z szacunku dla różnicy i docenienia tych lat ,kiedy boso schodziłem ze stoku ,dzierząc w ręku coś co sprawiało,że marzyłem o lecie o adidasach ,klapkach .Polecam niektórym tę markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, że Nordica to jeden z najbardziej uznanych i fachowych producentów butów narciarskich. Jeżeli tylko dobrze dopasujesz sobie buty, to na pewno będzie Ci się świetnie w nich jeździć i będą Ci długo służyć.

nic dodać nic ująć:)...esencja tematu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nordica jest b. dobra firmą, sęk tkwi w dopasowaniu buta do stopy, a nie buta do designu, koloru, modelu itp ;) Idź do salonu, mierz i kupuj ;)

Ja co prawa mam Atomy, ale stare Nordice trend 08 z 10 lat temu kupowane też leża w domu, są świetne jak jadę z rodziną na oślą łączkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przymierz bucik, "po-pompuj" sobie troszkę w nim i oceń czy są odpowiednie dla Ciebie. Nie ma innej rady i podejrzewam że ciężko będzie komukolwiek się wypowiedzieć na ich temat bo... buty to sprawa indywidualna - jednemu pasują a innemu nie.

I nie daj się nabić sprzedawcy w butelkę gadkami typu "dociągniesz na klamrach" itp. bo na stoku stopy Ci zamarzną z powodu braku krążenia. Masz ubrać buta i powiedzieć sobie, że to ten i tylko ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

buty dosyć stare modelowo :) twardośc pewnie też nie powalająca ok 50, but damski, plastikowe klamry przełącznik ski walk, raczej dla całkowicie początkujących, lepiej zobacz te buty które chce sprzedać mysiauek http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=10229 jeśli to mają być buty dla dziewczyny, a jak chcesz twardsze to może crl70 po mojej córce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) waze jakies 57 kg:) te BUTY NORDICA TREND 52W maja flex wlasnie 40 - te od mysiauka ktore proponujecie beda chyba dla mnie za duze 24 /24,5 ?? ja nosze rozmiar 38 a to jest chyba ok. 39??

będą dobre, moja córka też tak ma wkładka 24cm :), w zeszłym sezonie kupiłem buty od myśka i córa w nich jeździła, córce noga rośnie ażonie od michała już nie więc to ten sam rozmiar

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...