Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic Metron 5 czy Metron 10 ?


THORIN

Rekomendowane odpowiedzi

bo to jest tak: mój poziom oceniam na 6, mimo 10 lat jeżdżenia na deskach (a wielu wyjazdów zmarnotrawionych wskutek źle dobranego sprzetu lub tras :)) obecnie atomic beta carv 170 przy wzroście 180.

Wydaje mi się, że przy średnim poziomie kwestia twardości deski jest na drugim planie jednak......- i tu jestem ciekaw Waszego zdania:)

zaś co do wysokości (nawet licząc metron indeksem :)) niby sprawa jasna - przy 180 wzrostu długośc 164 byłaby idealna. jednak niektórzy twierdzą (z praktyki!), że na krótszych jeszcze np 156 też ok (cały czas mówimy o umiejętnościach maks średnich:) w tym sensie że nie gorzej (chyba że łatwiej:) - wiem że dla niektórych Szan Kolegów to obrazoburcze może być ale jednak ciekawe co o tym sądzicie .... z góry dzięki za odp na tak laickie kwestie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-ka bedzie dla ciebie za miękka moim zdaniem, 156 też za krótkie raczej. Ja to przerabiałem, oceniam sie na 6-7 , parametry wielkości mamy podobne i wziąłem Metrony 9ki 164cm - krótszych bym już nie brał - nie jeździłem na nich jeszcze wiec nic więcej powiedzieć nie mogę - tak mi wyszło z "przemyśleń" teraz czas bedzie przejśc od teorii do praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metron 5

przyznam się,że szukałem namiętnie tych metron 5,ale nie znalazłem w katalogach-to musi byc niespodzianka dla junirów/dzieci/albo kobiet-juz patrząc na to 5.Ja brykam od 4 sezonów na 9/końcówka/a mam 178 cm/w starym dowodzie wysoki/,a waga niespełna 65kg/czyli chudy/-długość 164 cm,ale summit coś mówił o krótszych,ale dla mine ok-wcześniej najkrótsza;) to 170 cm.Takiej narty szukaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam się,że szukałem namiętnie tych metron 5,ale nie znalazłem w katalogach-to musi byc niespodzianka dla junirów/dzieci/albo kobiet-juz patrząc na to 5.Ja brykam od 4 sezonów na 9/końcówka/a mam 178 cm/w starym dowodzie wysoki/,a waga niespełna 65kg/czyli chudy/-długość 164 cm,ale summit coś mówił o krótszych,ale dla mine ok-wcześniej najkrótsza;) to 170 cm.Takiej narty szukaj .

No proszę: tu jest gama metronów sezonu 07/08: http://www.zima.sportzakupy.pl/kategoria,297,292,76,1.htm

Zastanawiam się jeszcze jak to jest z tą twardością: wszyscy nieby wiedzą ale nikt jeszcze nie wyłożył kawy na ławę: czy jak miękka zbyt to na muldach zbyt amortyzuje ? albo w szerokim rogalu krawędź gorzej trzyma ? :) niestety nie mogę przejechac się na jednej i drugiej .....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podciągam :)

no po przemyśleniach chyba jednak metrona 9 bym wybrał ale za to 156 może jednak - jak widziałem ostatnio jak kumpel o wzroscie 190 śmigał na atomicach sl-ach 164 (26 cm róznicy) po przygotowanym stoku - to jakoś nie chce mi się wierzyć zę deska za krótka, to się nie rozpędzisz itp :) za to na muldach i na off-piste miał o wiele łatwiej :cool: I co Wy na to ???? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje, ze powinno być ok. Jeśli ten Metron 9 ma twardość zbliżoną do SL9ki Atoma to mi w zupełności wystarczy (ale czy tak jest to nie jestem pewny). Z twardą nartą też bym sobie poradzil (ważę 88 kg) bo jeździlem i na twardszych slalomkach ale jak dla mnie na wielogodzinną jazdę w różnych warunkach i to codziennie przez 2 tygodnie taka narta jest już zbyt męcząca. Myślałem o Metronie 10 ale z opini, do których sie dogrzebałem wychodzilo, że 9ka jest lepiej postrzegana. 11 z kolei już za twarda - tyle, ze ja szukałem narty "wiosenne", na rozjeżdrzony stok i poza trasę - SL-ka na takie warunki nadaje sie słabo i szybko staje sie męcząca, moj stary pracarvingowy Rosołek o twardości mi nieznanej ale raczej sporo miększy bije ją w tym na głowę.Co do dlugości to te 156 nie dyskwalifikuje niemniej nie jest to slalomka i moim zdaniem nie powinna być aż tak krótka.

Nie zawsze i nie kazdy potrzebuję nartę super twardą - czy będzie miał tyle techniki, kondycji i siły by ją wykorzystać, czy wyciągnie tą dynamikę itd itp. Czy warto i sie da radę - na to trzeba sobie samemu odpowiedzieć. Najlepiej potestować różne narty z wypożyczalni tylko na to trzeba mieć czas, trafić na dobrze przygotowane deski (przynajmniej naostrzone a z tym bywa czasem u nas tragicznie) i warunki- najlepiej różne - za dużo wariantów chyba. Stąd fajnie, że można czegoś dowiedzieć sie od użytkowników choć i tu trzeba brać poprawke - się rozfilozofowałem:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może 5-tki to linia makro ? bo w sumie również się nie spotkałem a mieliśmy całą linie metrona w sprzedaży.

jest normalnie na stronie oficjalnego dystrybutora atomica: http://katalog.summit.pl/catalog/08c9c41e-0640-450f-8305-4ae48850680e.aspx

tyle że dziś no 10tkę da się kupic 5tki w ogóle.

ciekawe skąd oni biorą te róznice w cenie... rozumiem, że tam zupełnie inna budowa powinna być w rdzeniu tej narty. Nie znalazłem stronki, która by to jakoś sesnownie wyjaśniała......:)

pozdrówko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...