Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Spindl


witek52

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się w sobotę do SM . Co sądzicie będzie pogoda ?????

Byłem w tym sezonie już 2 razy i zawsze trafiłem na mgłę.

Tak po mojemu to chyba na sobotę nic ciekawszego się nie zapowiada i do tego jeszcze może być na plusie.

Bylem 4 razy i 4 razy mgla - z roznym natezeniem i ubarwieniem :D.

Ale ani razu nie zaluje i zawsze fajnie pojezdzilem. Lacznie z dzis.

Na so i nd zapowiadaja jakies przeblyski, zobaczymy co wyjdzie.

Na gorze plusa nie bedzie prawie na pewno, na dole kolo zera :rolleyes:

Na 99% bede w niedziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze stanales w miejscu nie przeznaczonym do parkowania....... no to zdupiles majac na uwadze ze parkingi bezplatne, a z Hromowki wyjezdzasz wygodna i szybka kanapa na gorke i masz na nartach wszystkie polaczenia.

Wlasnie widze, ze otworzyli glowna czerwona nr 3, a do tego czerwona i czarna FIS WC :D

Tak wiec tam bede :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.12 Spid Sv Petr

Byłe w sobotę w spindlu, Waruny super i duzo ludzi, jazda przednia bo pierwszy raz na karwingach i po prawie 7 letniej przerwie!!! Pod koniec trasy już były rozjechane i było trochę ciężko. No i raz wjechałem na czarny wiec widzialem śmierć w oczach:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Spindlu na Niedzwiedziu . Niestety z powodu silnego wiatru nieczynna była kanapa tak więc jazda była praktycznie tylko na jednej trasie wzdłuż orczyka . Do tego jeszcze gęsta mgła :mad: Trasa za to przygotowana świetnie ale pozostał duzy niedosyt . Pechowo trochę ale wrócę tam jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Byliśmy dzisiaj w Sp Mlynie.Pogoda oczywiście :) super, słonecznie , bezchmurnie , ale zimno , jak przyjechalismy przed 8.00 to było -14 na dole.Na górze -6.Spokojnie sie dało wytrzymać w tej temp.Pojezdziliśmy na Sv.Piotrze i Medvieninie.Najlepsza trasa okazała sie czerwona Hromovka ( ta oświetlana ).Twardo bez lodu.Reszta tras oblodzona.Wyslizgana.Trzeba uważać.Warunki okreslam na średnie.Bez rewelacji.

PICT0852.jpg

PICT0853.jpg

PICT0855.jpg

PICT0856.jpg

PICT0857.jpg

PICT0852.jpg.69769a2adeadba2f564e45613f6b4e5f.jpg

PICT0853.jpg.0c53ede4539a6a5a8a72e066900f01e4.jpg

PICT0855.jpg.7228a6e55a437f6b874b3adf8eca3822.jpg

PICT0856.jpg.d09c78feed806db92911615f2bb3f7ad.jpg

PICT0857.jpg.cb2ae9003ce32880c01f31117a8ce0e9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marczello gdybys mogl dzis odpowiedziec.......... ze wzgledu ma rodzinke ma jutro.

Czy Niedzwiedz tez mocno oblodzony - nawet gora ??

Jakie tlumy ?

Od rana ludzi nie wiele.Przy Hromovce cały czas mało ludzi.

Na dole na Miedviedin po godz.11 do 15 minn stania.I wtedy na stoku sporo ludzi.

Góra na Niedzwiedziu miejscami oblodzona.

Proponuje z samego rana 8.30 pojezdzic na Niedzwiedziu , a pozniej przenieść się na Hromovke.Jezdzi skibus wiec no problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzieki za info :)

Skibus - cholera z ktorego miejsca :eek:

A ja "zawsze" taksiarzom placilem :mad:

Rozkład jazdy skibusa :

http://www.skiareal.cz/pdf/skibus3.pdf

Skibus podjeżdza na przystanek przy parkingu na Hromovke.Zaraz za wjazdem na parking.

Na Miedviedinie parking jest zaraz poniżej wjazdu na parking głowny pod Niedzwiedziem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dojazd na parking pod Niedźwiedziem

oświećcie mnie Panowie mili - mam proste pytanie na które zapewne odp też jest prosta , a pozwoli mi to zaoszczędzić ok 1h najcenniejszego porannego czasu :

- czy mogę dostać się samochodem na parking pod Niedzwiedziem skrecając w Vchrlabi na Sp.Młyn ? Czy też być może na parkingu przy Hromovce jest już HALT i dalej tylko ski busem ?

Z mapy wynika,że jest tam normalna droga ale słyszałem z niepewnego źródła,że nie wolno tamtędy jeździć .

Poprzednim razem ( pierwszy moj pobyt w SM ) pojechałem na Horni Misecki i tam zaparkowałem auto - niestety akurat w tym dniu zamknęli kanapę na Niedźwiedziu :mad:więc nie pojeździłem sobie za dużo . A nie chciało mi się wracać hektar drogi do SM bo już było dość późno . Nie chcę już powtorzyć tego manewru z wjazdem na Horni Misecki - dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojaz samochodem na parking pod Niedzwiedziem byl, jest i miejmy nadzieje ze nadal bedzie ;)

Sprawa aby sie na nim znalesc o odpowiedniej porze no bo jest chyba ze 2 razy mniejszy jak na Hromovce.

Tylko w sytuacjach super ekstremalnych zdazyc sie potrafi ze zrobia halt na krzyzowce centrum i dalej puszczaja tylko swojakow albo uprawnionych.

Mi sie to przydazylo raptem jeden raz.

Takze bez obaw.

Acha - w uzupelnieniu.

W ta niedziele na Niedzwiedziu bylo tak:

* kolejki do kanapy od 8.30 do 10 - 0 min. stania;

* kolejki do kanapy od 10 do 11 - 1 min. stania;

* kolejki do orczyka od 8.30 do 12 - 0 min stania

* kolejka do kanapy o 11.47 - 6,5 min. stania;

* pogoda chmurno - mglista, ale bez mgly na trasie, na gorno - srodkowej czesci nawet jasniejsze swiatlo na stoku bo slonce cos probowalo sie przebijac przez wysokie ciemne chmury;

* sniegu duzo, do jazdy na krawedziach az momentami za duzo, ale wtedy mozna sie pobawic na stoku; zlodowacenia i wyslizgania a i owszem byly, ale nie za duzo i bez tragedi i akurat tak aby krawedz sprawdzic;

bardzo fajnie przygotowana czarna trasa do samego dolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybieram sie jutro do Spindla jakie warunki panuja dzisiaj ???

z góry dzieki za info.

mam jeszcze pytanko do ludzi mieszkajacych niedaleko granicy z LEGNICY jak najszybciej dojechac do Spindla bo do tej pory jeżdziłem przez Jakuszyce , czy jest lepsza droga ?(szybsza bo mam prawie 300 km i czas jest cenny)

Edytowane przez jaca72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na Św. Piotrze i warunki określam jako bardzo dobre. Z tymże warto mieć ostre krawędzie, bo jeździ się po twardym, zmrożonym śniegu. Za to stok się tak nie rozkopuje. Ludzi, jak to w wekkend, sporo (do głównego wyciągu ok. 15min). Akurat ja jeździłem tylko po czarnej trasie i do krzesełka - dwójki praktycznie bez kolejek. Pogoda piękna, wyjazd bardzo udany.

Polecam taką trasę:

Legnica->Bolków->Kamienna Góra->Lubawka-> za granicą w prawo na Zacler -> Babi-> dojeżdżasz do głównej drogi Trutnov-Pec i skręcasz w prawo->po ok 2km skręcasz w lewo (jest drogowskaz na Vrchlabi i Liberec)-> następnie cały czas główną drogą-> w miejscowości Rudnik w prawo (jest drogowskaz na Vrchlabi i Liberec)->przejeżdżasz Vrchlabi, za którym, na rondzie, w prawo i po kilkunastu km masz Spindel. Wg Google Maps ok 138 km.

Edytowane przez Nasir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona ok, najgorszy jest odcinek pomiędzy górną stacją krzesełka a początkiem orczyka. Po 11 był trochę "wyślizgany", ale ze świeżo naostrzonymi krawędziami nie miałem żadnych problemów. Jedyny lód jaki dzisiaj widziałem to niewielki fragment na Hromovce, od samego rana ogrodzony. Do orczyka kolejka max. na 3-4 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy przywitałem się w sobotę ze Św.Piotrem :) potwierdzam : 15min czekania do wyciągu głównego , Hromovka praktycznie bez czekania na okrągło . Śnieg pod koniec dnia już mocno zbity i wyślizgany , ale w ciągu dnia dobrze trzymał . Dużo Polaków na stoku . W sumie bardzo udany dzień z pięknymi widokami i słoneczną pogodą .

Jechałem również do Spindla drogą podaną przez Nasira + oczywiście odcinek P-ń - Legnica:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...