Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kasprowy Wierch - tylko karty punktowe


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Pomału śniegu na Kasprowym przybywa (obecnie 30 cm), ale informacje z cennika są takie, że ceny przewozów w kotłach pozostały na poziomie 6,50zł Gąsienicowa i 8,00 zł Goryczkowa. Natomiast znikają z cennika karnety całodniowe, które były w cenie 90 zł. Tłumaczą to tym, że w warunkach załamania pogody klienci nie byli w stanie wykorzystać całodniowych karnetów i domagali się zwrotów.

No cóż, dla wielu, którzy zjeżdżali dużo (tak na przykład w skrócie licząc ponad 11 razy z Goryczkowej jednego dnia), to zła wiadomość - będzie drożej.

Ja ze swego doświadczenia dodam, że już w zeszłym sezonie jeździłem tylko na karnet punktowy, parę zjazdów na Gąsienicowej plus parę na Goryczkowej spełniało moje wymagania i było to wciąż tańsze niż karnet całodniowy. Poza tym możliwość korzystania z punktów innego dnia. Teraz też będzie możliwość korzystania z tych samych karnetów na innych wyciągach PKL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasprowy

Głupie tłumaczenie PKL,według mnie prawdziwą przyczyną jest odsprzedawanie kart dziennych , sam to często robiłem ale robiłem to daleko od kas ,ale spora grupa sprzedawała pod samymi kasami na oczach pracowników PKL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim sezonie gostek z PKL tłumaczył mi że karnety dzienne jeżeli krzesło zawiesi działalność to zwracają procentowo czyli połowa czasu wykorzystana to połowa kasy do zwrotu

ale wątpie że ktoś w połowie dnia leciał do kasy po zwrot bo o tym czasie to i tak był do przodu z ilością zjazdów np z gąsienicy czyli ok 15 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Gadać

Powiem krótko: (i mam nadzieje węzłowato) HIPOKRYZJA i tyle - ŁASKAWCY z PKL postarali się nareszcie o nasze dobre samopoczucie - już nie mamy rozterek jaki to bilecik kupić: punktowy czy dzienny jeśli już dzienny to w przypadku załamania pogody czy go wykorzystamy w pełni - bo jak nie to niechybnie odjedziemy sfrustrowani... w trosce o nasz dobry sen zapewne (nie było?) nie ma (i nie będzie?) karnetów 2,3,4,5,6 dniowych bo a nóż halny zawieje i cmokniemy klamkę w Kuźnicach.

Wielkie dzięki za pozbawienie nas MOŻLIWOŚCI WYBORU.

Czy epokowy wynalazek pod tytułem MIEJSCÓWKA funkcjonuje jeszcze w kasie ???? a`propos kas to w związku z brakiem karnetów dziennych RUCH KASOWY (dokupywanie, zwracanie karnetów) chyba się zwiększy ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie tłumaczenie PKL,według mnie prawdziwą przyczyną jest odsprzedawanie kart dziennych , sam to często robiłem ale robiłem to daleko od kas ,ale spora grupa sprzedawała pod samymi kasami na oczach pracowników PKL.

a ja myślałem że czasy "koników" już dawno minęły:D....ehhh człowiek całe życie sie uczy i głupi umiera:D....poprostu jak nie będzie chętnych do jazdy na tą muzealną górę to i te "działacze" pójdą na halę paść barany:o...no chyba że Listka na prezia wezmą:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem że czasy "koników" już dawno minęły:D....ehhh człowiek całe życie sie uczy i głupi umiera:D....poprostu jak nie będzie chętnych do jazdy na tą muzealną górę to i te "działacze" pójdą na halę paść barany:o...no chyba że Listka na prezia wezmą:rolleyes:

... chetnych bedzie ciagle sporo bo konkurencja mizerna, a do poki nie bedzie konkurencji do puty beda dyktowac warunki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć!

W przyszłym tygodniu ruszam z tatą i bratem na Kasprowy :)

Będziemy mieszkać w Murowańcu, byliśmy nastawieni na katowanie ile wlezie - w końcu w przypadku mieszkania nad morzem jeździmy raz czy dwa razy w roku.

Załamałem się jak przeczytałem IDIOTYCZNĄ informację dotyczącą karnetów.

U nas sytuacja wygląda tak, że zawsze jeździliśmy trochę na Goryczkowej i trochę na Gąsienicowej.

Mam do Was takie pytanko:

- czy można tam kupić kartę, którą doładuje np. 1000 punktami i jeździć raz na Goryczkowej i raz na Gąsienicowej?

Rozumiem, że w takim wypadku na Gąsienicowej przy bramce zabierało by nam X punktów a na Goryczkowej Y punktów :]

Po przeczytaniu informacji w necie obawiam się, że chcąc jeździć jednego dnia na obu stokach trzeba kupić osobną kartę na Gąsienicową i osobną na Goryczkową.

Dajcie znać, bo już mnie głowa rozbolała :)

Pozdrowienia z Sopotu,

Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę,w zeszłym roku można było kupić kartę dzienną za stówę,co więc nagle skłoniło do tej zmiany?Tłok?Chyba nie,bo ile ta nowa kolejka może wywieść w stosunku do przepustowości powyższych krzesełek?Czemu więc taki krok?Osobiście myślę,że chodzi o ten ciężar statystycznego narciarza... :P Podobno w planach było,że wagonik będzie zabierać 60 narciarzy jednorazowo,ale nie wiedzieć czemu,ktoś uznał za średnią wagę narciarza z ekwipunkiem 80 kg.To spowodowało,że ponoć często wagonik zabiera nie 60,a np.54 pasjonatów białego szaleństwa,a co za tym idzie,spore straty PKL.Więc trzeba było to jakoś odrobić :rolleyes: Przy karcie dziennej maksimum wydatku to była seta,teraz równie dobrze to może być i dwiesta... :D Bilans musi wyjść na zero... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to 3 lata temu kupowaliśmy dzienne czy cóś takiego i zjeżdżaliśmy na obu ( nie pamietam jakieś punkty tez były) ale jak jedziesz tylko tam jeździć to lepiej zainwestować tak żeby było najlepiej i żebyscie się wyszaleli i wymęczyli na amen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie pamiętam ile razy przy katowaniu maxymalnym dałem rade z tatą tam wyciosać w 2006 r. :)

Wydaje się nam, że było to 12 razy Gąsienicowa i 8 razy Goryczkowa, ale głowy nie dam ...

Tak czy siak w przypadku osób, które jeżdżą cały dzień bez większych przerw i katują do oporu to średnio się ta zmiana opłaca ... Niestety :(

Bo teraz 12 x 6,5zł + 8 x 8zł = 142zł :(

A wtedy całodzienny kosztował bodajże 90 czy 100zł.

No trudno, nigdy nie był to tani sport :D

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie pamiętam ile razy przy katowaniu maxymalnym dałem rade z tatą tam wyciosać w 2006 r. :)

Wydaje się nam, że było to 12 razy Gąsienicowa i 8 razy Goryczkowa, ale głowy nie dam ...

Tak czy siak w przypadku osób, które jeżdżą cały dzień bez większych przerw i katują do oporu to średnio się ta zmiana opłaca ... Niestety :(

Bo teraz 12 x 6,5zł + 8 x 8zł = 142zł :(

A wtedy całodzienny kosztował bodajże 90 czy 100zł.

No trudno, nigdy nie był to tani sport :D

Pozdr.

No cóż,szarpnie po kieszeni... :eek::D

Ale choć raz trzeba by zaliczyć. :rolleyes:

Również pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale jakos na narty to mnie tam w ogole nie ciagnie.:confused:

I nie mam z tego powodu zadnych kompleksow:p

I módl się żeby Ci się kiedyś nie odmieniło

Mnie też nie ciągnęło, ale to było 2 lata temu w styczniu jak panowało lato i nigdzie nie szło pojeździć i z głupoty podjechaliśmy do kuźnic, a tam 0 ludzi do wagonu:), więc pojechaliśmy do góry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co potem? ;d

Zanim jeszcze wyjechaliśmy na górę to oczywiście musieliśmy babę w kasie wkur....:D - jak nas 4 było to każdy z osobna przed płaceniem pytał czy kartą można płacić i czy jakieś zniżki dla emerytów inwalidów :D, a kobita NIE:mad:NIE:mad:Nie:mad:Nie:mad::mad:

No a potem to żeśmy sobie po trasie przypominającej iście krajobraz z Marsa śmignęli parę razy no i na dół jeszcze starą kolejeczką na obiadek do Bąkowej Zohyliny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim jeszcze wyjechaliśmy na górę to oczywiście musieliśmy babę w kasie wkur....:D - jak nas 4 było to każdy z osobna przed płaceniem pytał czy kartą można płacić i czy jakieś zniżki dla emerytów inwalidów :D, a kobita NIE:mad:NIE:mad:Nie:mad:Nie:mad::mad:

No a potem to żeśmy sobie po trasie przypominającej iście krajobraz z Marsa śmignęli parę razy no i na dół jeszcze starą kolejeczką na obiadek do Bąkowej Zohyliny:)

To chyba nie było tak źle?I jeszcze z humorem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...