Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, wszystko racja ale sytuacja sama się nakręciła :) Zaczęło się od drobnej w sumie uwagi a propos avatara a potem samo poszło :)

To ja czuje sie winowajca, ale nie zaluje, bo wielu a nawet gajowy01 "odkryl" co jest nie tak. Ja przekonujac kogos tez sie ucze.

I jak widac , "nie ma zlego co by na dobre nie wyszlo":p

Wielu napewno zagladnie do swoich archiwalnych zdjec, filmow, inni wzmocnia samokontrole.

Na zakonczenie przypomne jazde B.M. ze wskazaniem na sposob w jaki ten zawodnik utrzymuje rownowage i kiedy ja traci (jak niewiele trzeba).

http://www.youtube.com/watch?v=__Faa87IQhk&feature=related

Pamietajcie , jego krawedz lewa lub prawa to nasza za kazdym razem dolna.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek z zaciekawieniem i przyznam,że zaczynamy schodzić do absurdu:cool:Panowie szukacie "Młodych talentów" czy zawodników do Demo Team Ski;)Wiadomo,że w większości jesteśmy amatorami i popełniamy błędy.Można mieć uwagi,że ręka za wysoko lub nisko itd...Chodzi o to,żeby być bezpiecznym użytkownikiem stoku.Bartosz stał się kolejny raz kozłem ofiarnym,a ja przyznam,że chciałbym,żeby tylko takie błędy popełniali doświadczeni narciarzejazda ma być skuteczna,czasmi wygląda z strony obserwatora dramatycznie,ale jeździeć czuje zadowolenie.Nawet jazda pługiem/technika narciarska/ jest jazdą na nartach.Każdy doświadczony narciarz wie,że nie zawsze i wszędzie da się pojechać wzorcowo,a błędy pojawiają się zawsze podczas jazdy.Wiadomo,że tylko poprzez częste odwiedziny stoku jesteśmy w stanie coś osiągnąć/nawet jak niko pisze,że może być to ponad 40 lat/.Dlatego najlepiej poćwiczyć poza trasą,tam można poznać swoje błędy i nauczyć się jeździć skutecznie.Podczas ostatniego pobytu w Austrii widziałem zjeżdzającego instruktora po trasie zniszczonej,gdzie ja miotałem się z kolejnymi ześlizgami pomiędzy muldami,a on fruwał w powietrzu i lądował zawsze na krawędzi-to dopiero wprowadza w kompleksy,a nie opisywanie,czy ktoś ma taki czy inny układ w prezentowanym zdjęciuNa stoki Panowie,bo wszędzie krzyczą ,że to końcówka zimy

Bugi nie stał się żadnym kozłem, tylko Wybrańcem, który ma możliwość usłyszeć to i owo o swojej jeździe. O jeździe co do której nikt nie zaprzecza, że jeździec jest dobry lub bardzo dobry, tylko w konkretnym układzie - zdjęciu - momencie wskazuje na pewne mniej lub bardziej istotne niuanse jazdy, też przecież nie mówiąc, że tak robi "zawsze i wszędzie".

A Bugi Wybraniec i Szczęściarz dobrze / bdb jeżdżący może się do tego odnieść lub nie, wyciągnąć wnioski lub nie i szczęśliwie nadal dobrze śmigać na nartach.

Również inni - podyskutować merytorycznie.

Bo wszak po to został założony ten wątek aby o takich rzeczach traktować. Błędy robi każdy; mniejsze - większe, rzadziej - częściej etc.

Co kto u kogo widzi to pisze i dyskutuje.

Oczywiście, że lepiej zrobić to na śniegu z kamerką i analizą, ale nie zawsze się da, a wszak na forum jesteśmy to piszemy :)

Bugi świetny pomysł z tym spotkaniem i kolejnym nagrywaniem (my jako protoplaści wątku :D i inni chętni). Tylko trzeba zgrać termin i nie przepitolić sprawy :P ja oczywiście jestem za Czechami, ale dla dobra ogółu jestem nawet w stanie poświecić się na Zieleniec.

A wracając do tematu wątku, było już tutaj Darku na początku kółko wzajemnej adoracji, po którym w zasadzie wątek umarł, bo szkoda było sie odzywac, taki był odbiór. Wszak dla dobrego samopoczucia możemy się zawsze chwalić nawzajem. Ale tam myślę, że Ci którzy nie są wstanie "nadstawić policzka" to niech do tego wątku "nie angażują" :rolleyes:

Który teraz - chwała na wysokości - zmartwychwstał, a raczej został zmartwychwstały.

I właśnie tym wszystkim Wskrzeszającym serdecznie dziękuję :).

A inni niech pójdą precz :D;)

p.s. musiałem Darek kilka Twoich minek wykasować - tyle ich napierdzieliłeś, że moich nie puszczało :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego poprawiam Boogiego?

http://skifoto.pl/zdjecia-sekwencyjne/sequences-karolina-klimek-vs-kasia-leszczynska-akademickie-mistrzostwa-polski-2010/

Dlatego ze Kasia popelniła podobny bład i na jednej bramce staciła do Karoliny.

Co o tym tak naprawdę zaważyło. Zabawmy się.

Witam

Patrzę na te zdjęcia sekwencyjne - podałeś wskazówkę, a ja dalej nie widzę dlaczego pomimo dłuższej drogi Karolina była szybsza. Inni też nie palą się do analiz - też pewnie nie wiedzą:)

Proszę, skomentuj.

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj uwaznie od 1.53 do konca. Popelniasz bledy. Jesli chcesz pogadac to odpowiedz. Jesli chciales tylko pokazac jak jezdzisz:odpowiadam bardzo dobrze.

Pozdrawiam!

Jestem jak najbardziej otwarty na krytykę więc odarzu trzeba było podać błędy. Wiec czekam. Przecież na nartach człowiek uczy się całe życie

Ps. Niepotrzebnie rozmowa w pewnym momencie poszła zupełnie w innym kierunku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego czasu co ten film tam jest duzo oj dużo się zmieniło :)

potwierdzam:) i domyślam się że po jeżdzie z Frankiem jest jeszcze lepiej bo ostatnio Bugiego widziałem w kwietniu 2010, może kwiecień 2011 powtórka?:P popieram też pomysł wspólnego spotkania i nagrania kilki ujęć, i oczywiście z analizą live hehe.. każdemu się przyda!

Edytowane przez smiths23
2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...http://skifoto.pl/zdjecia-sekwencyjne/sequences-karolina-klimek-vs-kasia-leszczynska-akademickie-mistrzostwa-polski-2010/

Dlatego ze Kasia popelniła podobny bład i na jednej bramce staciła do Karoliny.

Co o tym tak naprawdę zaważyło. Zabawmy się.

... no to zabawiam sie ;) moim zdaniem u obu zawodniczek widac ze zapoczatkowanie skretu nie jest na zewnetrznej narcie (nie jestem calkiem pewny ale tak to widze).

Widząc jednak, że za bardzo oddala się od optymalnej linii, „wrzuca” narty w ześlizg i powraca na właściwy tor jazdy.

... ja bym to nazwal troche inaczej, zeby wrocic na tor jazdy Karolina musi wykonac J turn (zaciesnic skret) i wtedy pojawia sie zeslizg (jako efekt uboczny raczej niz zamierzony).

"Wrzucenie" nart w zeslizg raczej kojarzy mi sie z zamierzonym zeslizgiem wykonywanym przed bramka.

Spodziewać by się można, że Kasia jadąc czysto na krawędziach, w dodatku wysoką linią, powinna zyskać przewagę kilku setnych sekundy w tym miejscu.

Analizujac jeszcze zdjecia od 1 do 6 widzimy ze Karolina ma wieksza predkosc (poniewaz dogania Kasie na fotce 6). Czyli w bramke przy fotce 6 wchodzi z wieksza predkoscia niz Kasia, Karolina jednak troche traci w wyniku spoznienia i w efekcie zeslizgu. Czyli Kasia w pewnym stopniu odrabia strate - to jest jej zysk. Tak bym wytlumaczyl ta ciekawostke przedstawiona przez Michala Szyplinskiego.

Na fotce ostatniej (16) mimo iz Karolina jest minimalnie szybsza to jednak Kasia ma lepsza pozycje i zakonczy skret wyzej ... ciekawe co bylo dalej.

Edytowane przez jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ski Pecu na Weekend

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

10sec. wejscie na górną. Obejrzyj od 9-10sec.

W momencie kiedy masz trawers (stoisz na obu nogach)

popelniasz błąd (już przygotowany jestes doobciązenia gornej narty).

Zle wchodzisz do skretu.Wykonujesz tak jak to robimy na łyzwach.

WYSUWASZ nogę lewa i STAJESZ na niej.

A ma być wejscie do skretu na zewnetrznej.

To ze Tobie się dobrze jedzie wynika z wyjeżdżenia (dobrego - pojedziesz wszystko), chcesz wejsc aktywnie ciałem do skretu za WCZESNIE . Ciezar ciała w momencie inicjowania MUSI znajdować się na nodze prawej, ruch ciała powinien isc w kierunku dziobow nart (pierwszy moment), aby za chwile kierowac się w kierunku do środka wirazu.

Jesli masz dobrą równowagę (jednej narty) z łatwoscią wykonasz skret z lekko uniesioną nartą wew.

Cały czas musisz być w równowadze na narcie PRAWEJ To jest pierwsza faza skretu.

O dalszych pogadamy pózniej. Czy z tym co pisze zgadzasz sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ma unosić tą nartę ? Bo nie bardzo wiem o co chodzi .

Chyba nie czytałes całego postu. Unoszenie narty to cwiczenie majace pokazac narciarzowi co ma zrobic z połozeniem ciała aby nie deptac tej wewnetrznej narty. Jest mnostwo ćwiczen umozliwiających poprawienie równowagi jazdy na krawedzi (JEDNEJ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym napisać że rozumiem , ale nie rozumiem .

Po co ma unosić tą nartę ?

Lubię czytać kolegi posty i gwarantuję że jak napisałem że nie wiem to nie wiem .

... cwiczenie na rownowage i to zarowno w plaszczyznie poprzecznej jak i podluznej (strzalkowej) ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYSUWASZ nogę lewa i STAJESZ na niej.

A ma być wejscie do skretu na zewnetrznej.

Ja próbuje równocześnie wchodzić w skręt obiema nogam. Ciężko jest znaleźć jakieś dobre źródło o zaawansowanej technice carvingowej bo głównie są pokazane tylko podstawy a nigdzie nie ma już konkretnej techniki. Dlatego czekam na wszystkie opinie. Jak oglądam czasami puchar świata to widzę, że często zawodnicy opierają się na wewnętrznej nodze a nie zewnętrznej. No ale to już są zawody i nie wszyscy jeżdżą czysto technicznie, tylko szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam po co kolega Pennas który jedzie na filmie ma podnosić nogę ?

Na filmie w skrecie lewym obciąza nogę lewą a ma być na nodze prawej.

Jesli bedzie w równowadze na nodze prawej ( a nie jest) to może pojechac cały skręt na nodze prawej (lewa poniesiona), lub w dowolnym momencie podnieść nogę lewą.

Można to cwiczyć inaczej np. jak na filmie:

Cwiczenie na równowagę z filmu Twojego jest mi znane. Mam ten przyrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądam czasami puchar świata to widzę, że często zawodnicy opierają się na wewnętrznej nodze a nie zewnętrznej. No ale to już są zawody i nie wszyscy jeżdżą czysto technicznie, tylko szybko.

Najczesciej jest to niechciany blad. Ale na takich predkosciach to chleb powszedni.

Czasami koncza sie ladowaniem na plecach (gorna +mocne pojscie na dzioby +mocne krawedziwanie = wyjazd narty wew, pod gore i rotacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję
na równowagę.

Tylko co to ćwiczenie mi daje przy ocenie filmu kolegi Pennas-a .

Ja się pytam po co kolega Pennas który jedzie na filmie ma podnosić nogę ?

Bo chyba komentujemy jego film ?

... chwilowo nie jestem w stanie odpalic linka ktory podales wiec odniose sie tylko do drugiej czesci Twojego postu.

Cwiczenia z podnoszeniem nogi wewnetrznej wykonuja rowniez bardzo dobrze jezdzacy zawodnicy, to cwiczenie przydatne jest kazdemu. Uczy:

  • rownowagi przod tyl czyli w plaszczyznie strzalkowej (jak sie jedzie na jednej narcie to nie ma sie czym podeprzec i rownowaga musi byc "bardziej dokladna"), pracy w stawie skokowym a tym samym optymalnego stania, jadac na jednej narcie musisz zapoczatkowac skret naciskajac na dzioby i o to w tym chodzi

  • rownowagi w kierunku poprzecznym, tu znowu jedna narta sprawia ze nie ma sie czym podeprzec i rownowaga musi byc bardzo dokladna, uczysz sie dozowac pochylenie w zaleznosci od powstajacej sily odsrodkowej, popelnisz blad i okazuje sie ze trzeba podeprzec sie druga noga czyli balans nie byl dokladny

Twoje pytanie w kolko po co to robic z kolei dla mnie nie jest do konca zrozumiale, nauka na tym polega, ze wykonuje sie rozne cwiczenia. Mysle ze zdziwilbys sie jakbys zobaczyl jakie podstawowe cwiczenia wykonuja np. zawodnicy z Pucharu Swiata a przeciez wiadomo ze jezdza swietnie bo to jest "creme de la creme" narciarstwa wiec po co im takie cwiczenia.

Odnosic sie bezposrenio do pannasa jest mi troche trudno bo youtube mi nie odpala ale podejrzewam ze pannas jedzie na narcie wewnetrznej i cwiczenie z jedna narta ma spowodowac u niego poprawe tego bledu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy wziąść pod uwagę to, że w pucharze świata niektórzy zawodnicy zaczynają jeździć hmmm bardziej nowocześnie??? (pewnie jest to spowodowane tym, że zyskują setne sekundy), Ted L. jeździ giganty z obciążeniem obu nart tak samo prowadząc je idealnie (czasem na stromym jest to bardzo trudne i nieuniknione jest przeniesienie ciężaru - nie tylko ja to zauważyłem, komentatorzy też często to podkreślali...

w slalomie też kilku takich wypatrzyłem oraz kilka pań...

Co Wy na to?

jeśli się mylę to napiszcie o co kaman...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy wziąść pod uwagę to, że w pucharze świata niektórzy zawodnicy zaczynają jeździć hmmm bardziej nowocześnie??? (pewnie jest to spowodowane tym, że zyskują setne sekundy), Ted L. jeździ giganty z obciążeniem obu nart tak samo prowadząc je idealnie (czasem na stromym jest to bardzo trudne i nieuniknione jest przeniesienie ciężaru - nie tylko ja to zauważyłem, komentatorzy też często to podkreślali...

w slalomie też kilku takich wypatrzyłem oraz kilka pań...

Co Wy na to?

jeśli się mylę to napiszcie o co kaman...

... wszyscy zawodnicy obciazaja obie narty, jazda na jednej narcie to Ć W I C Z E N I E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...