Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjecie jest naprawdę ładne, psują narciarze stojący w tle. Ale to zdjęcie.

Ale najwazniejszy jest narciarz. Na uwagę zasługuje pełna swoboda sylwetki, obserwacja stoku. Dobrze prowadzone kije (luzno, korygujące równowagę), Ładne ugięcie dostokowe kolan. Dobra jazda na krawedziach.

Ale........... I tu pozostawie nie domówienie. A Boogie dowie się jak sie spotkamy.

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niko gdzie się spotkacie bo także jestem ciekaw, jak szanowny kolega śmiga. Od jakiegoś czasu czytam tu i uwdzie uwagi kolegi Niko co do jazdy, bardzo byśmy prosili o filmik szkoleniowy.

To będzie w czeskich Karkonoszach.

Jeżeli nie w lutym to na pewno w marcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niko litości... napisz co robi źle a może to że suszy zęby? ;):D Co jakiś czas na PŚ komentator mówi że ktoś (zawodnik) robi jakiś zasadniczy błąd itd. moim zdaniem ciało ludzkie jest każde inne i dla jednego gościa może być coś naturalne a dla innego to samo nie dowykonania dlatego że ma inną budowę i inną koordynację ruchów. Dlatego nie da się zrobić tak (nauczyć) by wszyscy jeździli w tip top tak samo. Do porównania może podam Tomka Sikorę , wiem że co innego ale dla zrozumienia tematu, jeździł w swój osobisty sposób i poznam Go nawet w mgle że to On, trenerzy z innych klubów się śmiali po cichu z tego młodego chłopaka a teraz? Czapki z głów...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karkonosze sounds good moze przy okazji allegrocup teraz w świeradowie:)

niko mam wiele fajniejszych fot zajrzyj na stronę skifoto.pl bądz do ntnu na stronę www:)

moj błąd to to p... kolano wiem wiem:D i czasem biodro:P ale tak jak mowisz cały czas się uczymy:)

a co do filmow i fot Niko ja mam aparat kamerę statyw mozemy sie pobawic wezmiemy pennasa juice i kto chce i gdzieś się spotkamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych narciarzy w tle to mogę wywabić . Sylwetka jest jak z katalogu .

Mnie jeszcze interesuje z jakiej firmy jest ta śliczna kurteczka ? :)

Cieszę się że już jest zgoda na forum .

jezeli chodzi o mój pomarańcz to jest to jakiś no name z allegro za 200zł nie polecam bo nie ma membrany zimno jest w nim jak zawieje ze ło hohoh:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

moj błąd to to p... kolano wiem wiem:D i czasem biodro:P ale tak jak mowisz cały czas się uczymy:)

Podejrzewam, że Niko chodzi o ręce ;)

...tylko się znów nie napinaj :)

...wewnętrzną opuszczasz/cofasz na foto i avatarze, zewnętrzna jest lepsza na foto - lepiej jakby "domyka" skręt, na avatarze gdzieś "wędruje" ;)

... tak sobie tylko teoretyzuję, bo sam z rękami potrafię robić rzeczy koszmarne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozornie wygląda na dobry balans.On jest ale nie na tej nodze .Popatrz na srodek cięzkosci jest on daleko poza nartami. Na pewno skret został dobrze zaczety. Ale ramię lewe (nadało rotację)

prawa opuszczona reka (nie zatrzymanie rotacji górą) za obszerny ruch ciała do srodka skretu (powinno pójsc za nartą) spowodowały, ze obciązył nartę górną.

Proszę popatrzyć na narte dolną , jest ona w początku odjazdu. Aby ratowac sie za chwilę jeszcze bardziej obciązy nartę górną. Narta dolna nie tylko wymyka sie ale puszcza krawedz , następuje obslizg. Zmniejsza się prędkosc , konczy sią czysty karwingowy slad.

Moze majaczę , ale ja to widzę.

Sam Boogie mówi.......

O cholercia , podglądnąłem w dół i widzę ,że mnie gajowy wyprzedził.

Ale nawet swietnie bo nadajemy na jednej fali.

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie avatar Boogie jest ok. Podoba mi się.

picture.php?albumid=198&pictureid=1543

Zdjęcie jest świetne. Według mnie sylwetka profesjonalna.

Pewnie się komuś narażę ale...

- wewnętrzna ręka jest prowadzona za nisko co ściąga sylwetkę do środka skrętu ( leaning )w takim ułożeniu nie mozna wyciąć skrętu czysto

- widać rotację od pasa w górę

- perspektywa moze mylić ale sądzę ze robisz trochę zbyt duży wykrok

Ops...Niko uprzedziłeś mnie ale chyba gramy blusa podobnie

Edytowane przez marcus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się komuś narażę ale...

- wewnętrzna ręka jest prowadzona za nisko co ściąga sylwetkę do środka skrętu ( leaning )w takim ułożeniu nie mozna wyciąć skrętu czysto

- widać rotację od pasa w górę

- perspektywa moze mylić ale sądzę ze robisz trochę zbyt duży wykrok

- co do rąk 3 osoby napisały mniej więcej to samo ;)

- z tym wykrokiem - oglądałem dziś Super G ... i sam już nie wiem jak na to patrzeć :) W zasadzie powinien być jak najmniejszy, wynikający tylko z anatomii - ale dziś wydaje mi się widziałem parę razy przerysowany, świadomy w celu lepszego zakrawędziowania zewnętrznej - tak mi się wydaje, że zawodnicy to czasem robią świadomie :)

PS. Lobo ze SF? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- co do rąk 3 osoby napisały mniej więcej to samo ;)

- z tym wykrokiem - oglądałem dziś Super G ... i sam już nie wiem jak na to patrzeć :) W zasadzie powinien być jak najmniejszy, wynikający tylko z anatomii - ale dziś wydaje mi się widziałem parę razy przerysowany, świadomy w celu lepszego zakrawędziowania zewnętrznej - tak mi się wydaje, że zawodnicy to czasem robią świadomie :)

PS. Lobo ze SF? :)

Co to, kurna, jest Lobo ( wilk ? ) ZE SF;)

Co do wykroku, nie moze być większy niz pół stopy, tak uwazam, wiekszy będzie przeszkadzał pochyleniu nogi wewnętrznej, zablokuje ją. Stań bez wykroku i przechyl obie stopy na krawędż a teraz stań z wykrokiem i zrób to samo, jakie wrażenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to, kurna, jest Lobo ( wilk ? ) ZE SF;)

Dobra, dobra - napisał byś coś o butach - bo tu trochę brakuje dobrych/kompletnych tekstów nt. ;)

Co do wykroku, nie moze być większy niz pół stopy, tak uwazam, wiekszy będzie przeszkadzał pochyleniu nogi wewnętrznej, zablokuje ją. Stań bez wykroku i przechyl obie stopy na krawędż a teraz stań z wykrokiem i zrób to samo, jakie wrażenia ?

OK, ja to w zasadzie wiem - podzieliłem się tylko refleksją z dzisiejszego oglądania - miałem wrażenie, że czasem olewają tę wewn. po to, żeby dobrze zazębić i wykroić co trzeba zewnętrzną :)

...a jakby nie było Super G to chyba jedyny "carving" w zawodowym narciarstwie, w jako tako czystej postaci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz wiele razy pokazywałem. po 2 pokazywałem jak byłem mały teraz mogę po prostu wrzucić film, przejżyj sobie temat a znajdziesz moje stare filmiki i zdjęcia.

……………………………………...

Edytowane przez Jan Kowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat wybraliscie sobie takie zdjęcie ktore za cholere nie obrazuje tego jak jeżdze bo to bylo na płaskim i takie tam ale no trudno :) sie temat rozwinoł :)

Mam nadzieję że nie jeżdzisz i nie będziesz jeżdził tak :

http://www.youtube.com/watch?v=zkydGLQPQYE&feature=player_embedded

coraz więcej takiego śmiecia na YT :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat wybraliscie sobie takie zdjęcie ktore za cholere nie obrazuje tego jak jeżdze bo to bylo na płaskim i takie tam ale no trudno :) sie temat rozwinoł :)

Czytam ten wątek z zaciekawieniem i przyznam,że zaczynamy schodzić do absurdu:cool:Panowie szukacie "Młodych talentów" czy zawodników do Demo Team Ski;)Wiadomo,że w większości jesteśmy amatorami i popełniamy błędy.Można mieć uwagi,że ręka za wysoko lub nisko itd...:pChodzi o to,żeby być bezpiecznym użytkownikiem stoku.Bartosz stał się kolejny raz kozłem ofiarnym,a ja przyznam,że chciałbym,żeby tylko takie błędy popełniali doświadczeni narciarze:rolleyes:jazda ma być skuteczna,czasmi wygląda z strony obserwatora dramatycznie,ale jeździeć czuje zadowolenie.Nawet jazda pługiem/technika narciarska/ jest jazdą na nartach.Każdy doświadczony narciarz wie,że nie zawsze i wszędzie da się pojechać wzorcowo,a błędy pojawiają się zawsze podczas jazdy.Wiadomo,że tylko poprzez częste odwiedziny stoku jesteśmy w stanie coś osiągnąć/nawet jak niko pisze,że może być to ponad 40 lat/.Dlatego najlepiej poćwiczyć poza trasą,tam można poznać swoje błędy i nauczyć się jeździć skutecznie.Podczas ostatniego pobytu w Austrii widziałem zjeżdzającego instruktora po trasie zniszczonej,gdzie ja miotałem się z kolejnymi ześlizgami pomiędzy muldami,a on fruwał w powietrzu i lądował zawsze na krawędzi-to dopiero wprowadza w kompleksy,a nie opisywanie,czy ktoś ma taki czy inny układ w prezentowanym zdjęciu;)Na stoki Panowie,bo wszędzie krzyczą ,że to końcówka zimy:mad:

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek z zaciekawieniem i przyznam,że zaczynamy schodzić do absurdu:cool:Panowie szukacie "Młodych talentów" czy zawodników do Demo Team Ski;)Wiadomo,że w większości jesteśmy amatorami i popełniamy błędy.Można mieć uwagi,że ręka za wysoko lub nisko itd...:pChodzi o to,żeby być bezpiecznym użytkownikiem stoku.Bartosz stał się kolejny raz kozłem ofiarnym,a ja przyznam,że chciałbym,żeby tylko takie błędy popełniali doświadczeni narciarze:rolleyes:jazda ma być skuteczna,czasmi wygląda z strony obserwatora dramatycznie,ale jeździeć czuje zadowolenie.Nawet jazda pługiem/technika narciarska/ jest jazdą na nartach.Każdy doświadczony narciarz wie,że nie zawsze i wszędzie da się pojechać wzorcowo,a błędy pojawiają się zawsze podczas jazdy.Wiadomo,że tylko poprzez częste odwiedziny stoku jesteśmy w stanie coś osiągnąć/nawet jak niko pisze,że może być to ponad 40 lat/.Dlatego najlepiej poćwiczyć poza trasą,tam można poznać swoje błędy i nauczyć się jeździć skutecznie.Podczas ostatniego pobytu w Austrii widziałem zjeżdzającego instruktora po trasie zniszczonej,gdzie ja miotałem się z kolejnymi ześlizgami pomiędzy muldami,a on fruwał w powietrzu i lądował zawsze na krawędzi-to dopiero wprowadza w kompleksy,a nie opisywanie,czy ktoś ma taki czy inny układ w prezentowanym zdjęciu;)Na stoki Panowie,bo wszędzie krzyczą ,że to końcówka zimy:mad:

No tak, wszystko racja ale sytuacja sama się nakręciła :) Zaczęło się od drobnej w sumie uwagi a propos avatara a potem samo poszło :)

A poza tym to oczywiście układ rąk nie tylko kwestią estetyczną :) Pisałem, że koszmarne rzeczy potrafię wyprawiać z rękami ale np. ostatnio odkryłem, że w mojej lewej ręce, która nie idzie za skrętem/nie domyka go, zostawiam ją z tyłu - jest jedna z przyczyn, że skręt w prawo jest wyraźnie gorszy - nie dokręcam go, nie jestem dobrze zakrawędziowany itd. :)

...więc skoro sobie tak gadamy, gadamy - to warto czasem i o tym - co nie zmienia faktu, że Boogie to dobry narciarz i jakieś dziewięćdziesiąt kilka % ludzi na stokach b. chciałoby mieć tylko takie problemy :))

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...