Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:biggrin:

To ja, żeby można się było popastwić wstawiam nowy filmik który zrobił mi skimovie na Gerlosie:rolleyes::

Nie wiedziałem tylko gdzie go dać.

Myślę sobie do działu "race", ale coś mi mówiło, że bardziej do "trochę do śmiechu":wink:

Więc w końcu dałem tu:

[video=youtube;w8z3fNhdr9o]

Tylko proszę się nie śmiać:biggrin::biggrin:

Jechałem dość na okrągło bo jedyny ochraniacz jaki miałem to plecak z dwoma aparatami (w tym lustrzanka) i kamerą.

Miłej zabawy.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:Wybralem sie w niedziele z wujkiem do wisły na narty, warunki byly ze tak powiem muldziaste :D a ze moj wujek jezdzi tylko klasykiem to postanowilem tez sprobowac :P (chociaz zawsze smigam tylko carvingiem, rezygnowalem z niego tylko na bardzo stromych, nieprzygotowanych trasach) Tak w ogole to nie wiem w ogole czy to choc troche przypomina styl klasyczny :)Jestem absolutnym samoukiem jak cos, wiec chetnie poczytam co macie do powiedzenia. Nie potrafilem idealnie utrzymac nart obok siebie, no i chyba zbyt malo amortyzuje te muldy ;) Jednakze bardzo mi sie to podobalo, w koncu cos innego niz carving :D Zreszta sam nie wiem, ocencie sami :P
Po pierwsze za bardzo sie miotasz, gora ma byc spokojna a u ciebie wykonuje jakby dynamiczna kontrrotacje. Muldy wbrew pozorom pomagaja w skrecie bo jezeli je odpowiednio wykorzystamy to pozwola nam na chwilowe calkowite odciazenie nart. Daj znac czy wiesz o co chodzi czy mam rozwinac cala teorie :biggrin:

MWSnap026.jpg

Malutki jestes :wink: skrecasz w prawo a reka zewnetrzna wyrzucona w lewo. Szczegolnie na muldach kije muszisz zawsze miec calkowicie z przodu, ruszaj nimi oszczednie bez wymachow, nie wystawiaj talerzykow do przodu, wbijaj bardziej prostopadle.

MWSnap027.jpg

Nie wychodz w gore na garbie, musisz sie zsynchronizowac z terenem, na garbie tylko kolana maja isc w gore samoistnie (srodek ciezkosci na tym samym poziomie), za garbem kolana ida w dol ale sylwetka nie moze sie odchylac do tylu tak jak u Ciebie

MWSnap028.jpg

Generalna zasada musisz byc zsynchronizowany z muldami i nie walczyc z nimi tylko je wykorzystac. Na koniec jeszcze dodam, ze wlasciwie to co pokazales to nie byly prawdziwe muldy :wink: starsi pewnie jeszcze pamietaj jak bylo za komuny na Golgocie albo szczegolnie wiosna na Kasprowym :biggrin:

MWSnap026.jpg.71a888ea04f58c80364d95e7cdfdb8b6.jpg

MWSnap027.jpg.aacfaf1ffb2dbd867faa1599a617c96d.jpg

MWSnap028.jpg.91a2a2a9ef0cb6f780235347110d6252.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no to co mamy robic? :biggrin:

Złośliwiec:wink:

Cześć

To jest sport! Najważniejsze, że wygraleś. Czas nie jest na czerwono!

Pozdro

No walka z czasem była:rolleyes::

Super jest ten wyrzut ramion na mecie, szczególnie, że fotokomórka była 5cm od ziemi:cool:::confused::

A tak na poważnie, to każdy powinien sobie machnąć taki filmik na bramkach.

Daje to wiele do myślenia:eek:

Jak człowiek jedzie to mu się wydaje, że prędkość urwie mu łeb i że śmierć zagląda mu w oczy.

A na filmie wygląda to żałośnie:biggrin:

Taki filmik może świetnie uczyć pokory i pomóc w samoocenie delikwenta:wink:.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jest trochę do poprawy.Podstawowa rzecz to brak pełnego dokręconego skręt. W kazdej bramce skracasz sobie do niej drogę wchodząc na wew. nartę (towarzyszy temu obślizg)

capture-20120313-194555-crop.jpg

Takie wejscie to zawsze nieczysty ślad. Gigant jest ustawiony na skret carvingowy.Brak wsparcia na krawędzi jest przyczyna spóżnien ( powolne odrywanie się od dolnej narty) do poszczególnych bramek i wybór dość przypadkowego toru jazdy.

capture-20120313-194754-crop.jpg

Jazdę poprawną utrudnia pozycja (zwarta , a'la jajo) . Za wcześnie , abyś jeździł w takiej pozycji.

capture-20120313-195230-crop.jpg

capture-20120313-195346-crop.jpg

Porównaj tą fotkę z avatarem :

capture-20120313-195559-crop.jpg

Jazda w bramkach jest przedwczesna , ona psuje technikę. Jak będziesz jechał skrętem ciętym, na zawołanie potrafił przyspieszyć w skręcie, czy zacieśniać skret bez obsuwania tyłów , bedziesz gotowy do jazdy w bramkach.

capture-20120313-194555-crop.jpg.043d7e09250e3cae26e34c54d2f3b543.jpg

capture-20120313-194754-crop.jpg.fb0bea3c16b96a0bea347c0b8e99e873.jpg

capture-20120313-195230-crop.jpg.507e89cf9fd83b244919185ed21f5f6b.jpg

capture-20120313-195346-crop.jpg.95a852f6be20539e283fadbb332064c4.jpg

capture-20120313-195559-crop.jpg.43c91cba590aa15f88ff2b2a1b73b979.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Jazda w bramkach jest przedwczesna , ona psuje technikę. Jak będziesz jechał skrętem ciętym, na zawołanie potrafił przyspieszyć w skręcie, czy zacieśniać skret bez obsuwania tyłów , bedziesz gotowy do jazdy w bramkach.

Obawiam się niko130, że moja jazda na bramkach nie jest przedwczesna, a wręcz odwrotnie.

Na nią jest po prostu za późno:wink:

Ten filmik to była czysta zabawa, którą zapewniał karnet.

Ostatnio na "bramkach" jechałem w roku 2007.

Tam gdzie teraz byłem była możliwość kręcenia automatycznie filmików na bramkach, więc sobie poszalałem.

Dzięki i tak za delikatne potraktowanie - "...jest trochę do poprawy".

Wg mnie to jest "gigantowa" tragedia:biggrin:

Ale nie dawałem za wygraną i trenowałem dalej.

Tu następny przejazd "giganta", niestety warunki pogodowe były już dużo gorsze:

[video=youtube;Pawc3CgQFHM]

Pozdrawiam i życzę wszystkim przy oglądaniu wiele zabawy.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się niko130, że moja jazda na bramkach nie jest przedwczesna, a wręcz odwrotnie.

Na nią jest po prostu za późno:wink:

... nie prawda, nigdy nie jest za pozno. Jazda na bramkach bardzo dobrze krztaltuje technike i pomaga w rozwoju umiejetnosci. Wszystkie braki wychodza z pelna jaskrawoscia. Jezeli tylko Ci sie to podoba to po co sie sztucznie ograniczaqc. Za kazdym przejazdem nauczysz sie czegos nowego i zrozumiesz wiecej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:tongue:Piotr 67-jak dla mnie,na dzień dzisiejszy skup się bardziej na wolnej jeździe w skręcie ciętymym.Te fillmy,które prezentujesz brak gigantowego zaciecica:eek:Objeźdzasz bramki na okrągło na ok.2-3 m,podejrzewam,że ja też tak bym pojechał:biggrin:.Ale cały czas jesteś zbyt sztywny,taki krótki odcinek powinieneś pojechać na krawędzi agresywnie:wink:

Wróc do wolnej jazdy i ćwicz głównie przejście -skręt w skręt.Ja bym się bał takie filmy prezentować:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie inna jazda. To jest na dobrym poziomie amatorskim. Jak oglądam ten film to mam wrażenie ,że posłuchałeś rad :D i poprawiłeś błędy. :D Miłe zaskoczenie . A może podpucha :D:D

Żadna podpucha.

Żartobliwie to ujmując = brak plecaka:wink:

Po prostu tak wyszło, było mniej "lodowo" i krawędzie lepiej trzymały.

Dodatkowo ten drugi przejazd był na stromszym stoku, więc trochę się lepiej jechało.

Ten pierwszy to czysty plaskacz:biggrin:

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie inna jazda. To jest na dobrym poziomie amatorskim. Jak oglądam ten film to mam wrażenie ,że posłuchałeś rad :D i poprawiłeś błędy. :D Miłe zaskoczenie . A może podpucha :D:D

Tak po 3-5 skrętach:biggrin:Niko w końcu bądź obiektywny:biggrin:Ja tu nie widzę żadnego amatorskiego zacięcia do tyczek,owszem nie neguję .że Kolega może ćwiczyć jazdę sprtową,ale trzeba mieć podstawy:rolleyes::A tak to każdy pojedzie -i co będziesz wszystkich chwalił,a lepszych punktował:biggrin:Nie neguję chęci jazdy sprtowej Kolegi,ale brak podstaw:eek:..brak mi tego drylu...:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, co cię nie zabije to cię wzmocni:biggrin:

Pozdrawiam

Piotr nie chodzi o to,ja też bym pojechał jak Ty.ale wizualnie wygląda to do d...:tongue:I czasami lepiej poćwiczyć na sucho bez tyczek,a później pojeździć skrętem wymuszonym:tongue:Ogólnie jest ok,ale gigant....:wink:

Nie gniewaj się,jesteś odważny,bo ja bym takiego filmu nie prezentował:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie gniewaj się.....

Darek, a czemu miałbym się gniewać?

Gdybym był taki obrażalski to bym nie wklejał żadnego filmu i tyle.

A co do mojego "giganta", to doskonale wiem, że jest delikatnie rzecz ujmując nie najlepszy:biggrin:, czemu dałem wyraz w paru postach:

.....Wg mnie to jest "gigantowa" tragedia:biggrin:....

......Jak człowiek jedzie to mu się wydaje, że prędkość urwie mu łeb i że śmierć zagląda mu w oczy.

A na filmie wygląda to żałośnie:biggrin:...

....

Nie wiedziałem tylko gdzie go dać.

Myślę sobie do działu "race", ale coś mi mówiło, że bardziej do "trochę do śmiechu":wink:

Więc w końcu dałem tu:...

Ja po prostu mam do swojej jazdy baaaaardzo duży dystans, a uwagi innych staram się dokładnie filtrować i po "wyczyszczeniu" wprowadzać w życie.

Od siebie dodam, że jazda na tych pseudogigantach to świetna zabawa i polecam ją wszystkim.

Jak w domu po powrocie z Zillertalu z córą i żoną oglądnęliśmy te filmiki, to padliśmy ze śmiechu.

Mowie wam, wrażenia bezcenne.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potr lepiej ćwiczyć,niż się śmiać:wink:nawet jeżeli to z samego siebie:wink:Fajnie,że szukasz czegoś nowego,ale musi to mieć sens w chwili prezentacji takiego filmu na Forum.Wiadmo,źe jesteś na początku kariery sportowej i sam widzisz,że to dobrze nie wygląda:biggrin:

Jest tyle wyjazdów na tyczki z szkołami narciarskimi,że nie trzeba szukać pomocy na forum:tongue:

Tutaj tylko kosmetyka i dyskusje:wink:Oczywiście nie zniechęcam,ale fazy skrętu musisz poćwiczyć:wink:

Tak jak tu

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Piotr za piękne filmy, zarówno w ujęciu narciarskim, kulturowym, kulturalnym jak i dystansowym :)

Oby inni umieli z nich skorzystać, nie tylko w ujęciu narciarskim.

Ode mnie - w drugim filmie nadal brakuje właściwego dociążenia dolnej narty w skręcie :)

I to można poćwiczyć w jeździe wolno - dowolnej.

Pozdrawiam,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek , sorry , ale ja się z Tobą nie zgadzam . Piotr miał ochotę , to i pokazał swój film z próbami na tyczkach . Ja się z jego jazdy absolutnie nie śmieję , bo sam wiem jak to właśnie tyczki weryfikują nasze mniemanie o swojej jeździe . Każdemu polecam , to od razu odejmie sobie klika punktów ze skali:biggrin: . Oceniać techniki nie będę , bo Piotr , skądinąd niezły narciarz , sam wie ile pracy jeszcze przed nim w temacie jazdy sportowej:smile:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ale ja się nie śmieję,tylko aktor ogladając samego siebie:biggrin:Sam napisałem,ze ja bym nie pojechal lepiej i też objazdem,ale to nie zachęca do prezentacji filmu.jakbym chcial jeździć na tyczkach pojechalbym na wyjazd tygodniowy z szkołą narciarską,a na forum wrzuciłbym najlepsze ujęcia z jazdy:tongue:Bo inaczej,jaki to ma sens:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ale ja się nie śmieję,tylko aktor ogladając samego siebie:biggrin:Sam napisałem,ze ja bym nie pojechal lepiej i też objazdem,ale to nie zachęca do prezentacji filmu.jakbym chcial jeździć na tyczkach pojechalbym na wyjazd tygodniowy z szkołą narciarską,a na forum wrzuciłbym najlepsze ujęcia z jazdy:tongue:Bo inaczej,jaki to ma sens:biggrin:

Trochę dydaktyczny w ujęciu ogólnym - nauczyć innych pokory, kultury, wyrozumiałości, dystansu i zrozumienia.

Trochę dydaktyczny w ujęciu narciarskim - zawsze obnaży się coś do poprawy; wszak nie chwalić się nadrzędnym jest, a rozwijać powinno być w tym wątku

Serdeczności :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokory mi nie brakuje,dlatego sam piszę,że nie pojechałbym lepiej-a nagrywając taki film,zbytnio nie oczekiwałbym od Was pomocy,Przecież wchodzicie w jazdę sportową,a na forum nie da się uprawić trenerki:biggrin:Jazda pługiem pomiedzy tymi tyczkami byłaby też ciekawa,ba nawet trudniejsza:applause:Zachęcajmy do jazdy na tyczkach,ale nie okłamujcie prezenterów,bo Oni też tego nie oczekują-jest dobrze albo źle :tongue:na podstawie tego filmu i tej trasy to mozna...:wink:

Szacunek dla Piotra,że się odważył:eek:

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokory nigdy nie za dużo! Nam wszystkim:wink:Piotr ma ułozone wszystko,a moja ocena tylko widza,a nie eksperta-to zrobil Niko:rolleyes::

Pozdr:smile:

A do tego trzeba w takiej jeździe dążyć/niektórzy tak potrafia/

www.youtube.com/watch?v=40cXAW8XwE8&feature=related

Edytowane przez dareklewandowski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...