Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ograniczenia FIS w gigantkach


jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra ***** koniec dyskusji nie mam zamiaru sie denerwować tylko i wyłacznie jak dla mnie to wszystko jest powiazane i dotyczy nowych nart zadałeś pare pytan probowałem na nie odpowiedzieć ładnie i grzecznie ale nie da rady, chodzi Ci chyba teraz tylko o to żeby przyznać Ci racje.

wiec tu z tego miejsca pragne Ci przyznać racje w 100% sie z toba zgadzam nowe narty to nic dziwnego i nic nie zmiieniły a chłopaki latają co jeden lepiej przez ch*($j wie co.

mam nadzieje że jesteś zadowolony jak nie to wal smiało na priva co mam jeszcze zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki skończmy tą dyskusję każdy przedstawił swoje argumenty i po temacie!

Ja się na tym nie znam chociaż na nartach komórkowych jeżdżę ( slalomka i gigantka 21m) w zawodach amatorskich startuję regularnie. A wiedzy teoretycznej mi brak ( Insturuktor PZN z 5 letnim doświadczeniem w Szkółce Narciarskiej) a fizyki nie rozumiem ( mgr inż. jednej z krakowskich uczelni technicznych).

I NA TYM KOŃCZĘ WYPOWIADANIE SIĘ W TYM WĄTKU!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek Jarek Jarek!!!!!!!!

2. Wszystkie twoje przemyślenia świetnie obala artykuł w najnowszym NTN polecam!

Jarku niestety (choć i tak zaraz napiszesz że każdy tutaj jest taki czy inny...)twoje zdanie jest zupełnie inne od tego jakie przedstawił pan Tomek Kurdziel który wg mnie na nartach sie zna dość dobrze wiec...

Jarek podaj mi na PW maila to Ci zeskanuje i wyśle artykuł z NTNa (nie wiem czy moge go wstawić na forum), tam opisał to pan Kurdziel:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponwał poznanie przez własne doświadczenie. Samemu spróbować na nartach o promieniu 27m. Jeździłem i nie czułem żadnej różnicy, a jeśli już to tylko na lepsze. Zawodnicy i tak brali sobie narty powyzej 190 cm z promieniem 27-28m, wiec to nic nie zmienia.

W tym sezonie w PŚ zmiana w promieniu nart gigantowych wiąże się także z innym rozstawieniem giganta, jest napewno mniej podkręcony i bardziej na wprost. Zresztą chodziło o to, aby w gigancie zaczęli dominować rasowi zjazdowcy, mozna juz to zauwazyc po wynikach Didiera Cuche w gigancie w tym sezonie. A jesli chodzi o zawodnikow o nizszej wadze to napewno nie odpadli ze stawki, prosze popatrzec na Marcela Hirschera, napewno nie dorownuje waga czolowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponwał poznanie przez własne doświadczenie. Samemu spróbować na nartach o promieniu 27m. Jeździłem i nie czułem żadnej różnicy, a jeśli już to tylko na lepsze. Zawodnicy i tak brali sobie narty powyzej 190 cm z promieniem 27-28m, wiec to nic nie zmienia.

W tym sezonie w PŚ zmiana w promieniu nart gigantowych wiąże się także z innym rozstawieniem giganta, jest napewno mniej podkręcony i bardziej na wprost. Zresztą chodziło o to, aby w gigancie zaczęli dominować rasowi zjazdowcy, mozna juz to zauwazyc po wynikach Didiera Cuche w gigancie w tym sezonie. A jesli chodzi o zawodnikow o nizszej wadze to napewno nie odpadli ze stawki, prosze popatrzec na Marcela Hirschera, napewno nie dorownuje waga czolowce.

... widze ze jeszcze zdarza sie glos rozsadku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co nie ulega dyskusji, narta bardziej taliowana ( o mniejszym promieniu) daje możliwość " łatwiejszego inicjowania skrętu" dla amatorow, profesjonaliści mogą i potrafią jeździć nawet na prostych sztachetach ciętym skrętem. Jednym słowem im mniejszy radius narty tym mniej siły wkładasz w wykonanie skrętu o danym promieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

poniewaz stalem sie posiadaczem NTNu z demobilu :P (na razie tylko czesci testowej) to pozwalam sobie wrococ do tematu.

Koledzy mnie tu obrzucili spora dawka blota :P i cytatami z NTNu. Ja znalazlem w testach taki cytat dotyczacy gigantki duel 191cm (sic!) promien >27m - łatwe i skrętne przy małych predkosciach, stabilne, precyzyjne i harmonijne przy szybszej jezdzie .... w jezdzie miedzy bramkami sa latwe i dobrze wywazone itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...