Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer Amc 73


Suburban

Rekomendowane odpowiedzi

Już zapadła ostateczna decyzja na amc 76, przekonało mnie też to, że są lekkie co czyni je jeszcze bardziej uniwersalne. W każdym razie mysiauek mówiąc "

I jesli zdecydujesz się na AMC76 to też bym takie brał. " miałeś namyśli wyżej wymienioną wysokość 164cm?

Jawohl :)

Ta długość powoduje, że narta jest bardzo przyjazna w jeździe na trasie :)

A, że trochę mniej powierzchni do offpista? Trudno, popracuje się nad techniką i nie poczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi długosciami to chyba najlepiej na przykladzie wytłumaczyć :

ja uzywam dwóch par nart :

slalomka - Rossignol 9s 165 cm R12

skicross - salomon V12 178cm R 16,2

jak chcę pojeździć krótkim slalomowym skrętem , troche pobawić się na nartach to jeżdżę na Rossi - czyli krótsza jest trochę poręczniejsza ale trzeba pilnować zrównoważonej pozycji na narcie bo np.jak trochę szybciej pojedziesz , a srodek ciężkości za bardzo przeniesiesz na tył , to po prostu one wyjadą z pod ciebie i gleba

jak chcę pośmigać gigantowym skretem z dużą prędkością i skoczyć se czasem na jakiejś hopce to biorę Salo - dłuższa pewniejsza przy większych prędkościach , bardziej stabilna przy szybkiej jeździe , masz po prostu więcej narty przed i za sobą , no i krawędź też dłuższa więc ma co się wgryzać w snieg/lód

w zalezności od tego jaki preferujesz styl jazdy możesz coś dla siebie wybrać z tym że pamiętaj - nie ma nart które idealnie sprawdzają się w każdych warunkach i w kazdym skrecie , po prostu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nart które idealnie sprawdzają się w każdych warunkach i w kazdym skrecie , po prostu nie ma

I to jest najwazniejsze zdanie w tej dyskusji :)

czyli krótsza jest trochę poręczniejsza ale trzeba pilnować zrównoważonej pozycji na narcie bo np.jak trochę szybciej pojedziesz , a srodek ciężkości za bardzo przeniesiesz na tył , to po prostu one wyjadą z pod ciebie i gleba

I to też jest prawda, ale na AMC trezba naprawdę usiąść na tyłach, żeby wyjechały spod Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pod względem jazdy już rozumiem o co chodzi i jestem bliski wyboru. A ewentualne zabawy na hopkach? Wiem, że to nie jest narta do tego, ale jeśli chodzi o uniwersalność w tej kewstii to byłaby lepsza krótsza czy dłuższa??

Obiecuje, że to było ostatnie z moich beznadziejnych pytań;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci inaczej:

narty kupuję zwykle raz w sezonie, czasem dwa :)

Gdy mam tylko możliwość, testuję różne wynalazki.

Zawsze wybieram narty 160cm-165cm.

Taka długość jest DLA MNIE idealna.

Dobrałem sobie własnie taką długość, po jakichś 3 latach jeżdżenia na różnistych deskach. Zawsze ta długość była najbardziej uniwersalna.

Nawet na GS 11 jeździłem na stosześćdziesiąt parę centymetrów.

Podsumowując: nie da się powiedzieć, że to i to będzie idealne. Musisz sam spróbować, bo jak widzisz jedni mowią o 170cm a ja mówię o 164cm. Każdy mówi to ze swojego doświadczenia. Ale tez każdy jest inny i inaczej jeździ.

Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...