Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic Beta Race 10.22 proszę o poradę


p_rabbit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Jeżdzę od zawsze od dłuższego czasu jestem użytkownikiem klasycznych Fisherów... W tym momencie postanowiłem zmienić na coś lepszego i chybba to nieuniknione carvingowego myślę o używanych ATOMIC BETA RACE 10,22 178cm. lub 189cm . Moje umiejętności oceniam na poziom bardzo dobry. Lubią ostrą, siłową jazdę, krótkie, szybkie skręty. Mam 190 cm i 90 kg.

co o tym wszystkim sądzicie??

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Jeżdzę od zawsze od dłuższego czasu jestem użytkownikiem klasycznych Fisherów... W tym momencie postanowiłem zmienić na coś lepszego i chybba to nieuniknione carvingowego myślę o używanych ATOMIC BETA RACE 10,22 178cm. lub 189cm . Moje umiejętności oceniam na poziom bardzo dobry. Lubią ostrą, siłową jazdę, krótkie, szybkie skręty. Mam 190 cm i 90 kg.

co o tym wszystkim sądzicie??

proszę o pomoc

To czemu gigantkę?:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli jesteś tak wytrawnym narciarzem i lubisz długie dynamiczne cięte skrety to OK,ale piszesz o krótkich,siłowych skrętach?.A jeśli gigantka to przy twojej wadze i umiejętnościach,to długość minimum twój wzrost czyli wypada ta 189 cm,albo +10 dłuższa.

Aha-napisz coś w profilu,to wtedy będzie łatwiej

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że mój poziom jest wysoki ale przecież o to chodzi by podać wszystkie informacje i jeżeli nie ma się wiedzy to pytać:) Ja nie mam wiedzy o sprzęcie poniewąz nigdy jej nie potrzebowałem :) Jeżeli nie te narty to proszę o poradę jakie w stosunku to mojego stylu i umiejętności.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro uważasz,że ta narta odpowiada Twojemu stylowi to chyba raczej nie lubisz krótkich skrętów.Ta narta potrzebuje troche przestrzeni żeby sie rozpedzić.Jazda na nartach taliowanych to zupełnie inna bajka niż narty klasyczne.Wrzucanie narty o dł. niemalże 190 cm i promieniu skrętu ponad 20m w krótki skręt slalomowy bedzie wyjatkowo nieprzyjemne:confused:. Jeżeli jednak lubisz i masz możliwości płyniecia po stoku z dużą prędkoscia bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mowisz ze lubisz krotko i silowo to poszukaj fischera wc rc4 sc- slalomka o dlugosci 165, bo te 10.12 o tej dlugosci co powiedziales to raczej do dlugich skretow :) a nie tak jak mowisz szybkich krótkich skrętow, jesteś wysoki i swoje wazysz wiec

fischer rc4 wc sc

rossignol 9s

od takie dwie ktore przychodzą mi na myśl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie lubię krótkie,szybkie skręty i tak właśnie jeżdzę. W takim razie proszę o poradę jaka narta będzie dla mnie odpowiednia (chodzi mi o rynek wtórny).

z góry dziękuje:)

Dzięki za poradę bugajson ale czy nie będzie zbyt wielkiej różnicy między moim klascznym fisherem który ma ok 185/190?? Na takiej długiej narcie, gdzie mślę, że promień skrętu wynosi pewnie 40 jeżdziłem swoim stylem i mi to wychodziło. Czy do mojego stylu jazdy lepiej zakupić krótszą narte carvingową??

Edytowane przez p_rabbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Homar.Wydaje mi się ,że jestes przyzwyczajony do starej techniki gdzie narta do slalomu miała 180 cm długości i więcej.Konstrukcja nart taliowanych wymusza zupełnie inna technike jazdy. Oczywiście możesz dalej zarzucac pietki na krótkiej narcie slalomowej.Gigantka z dużym promieniem skrętu nie nadaje sie do tego.Narta slalomowa to 165cm ewentualnie przy Twoich wymiarach tak jak pisze Marcin 170cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slalomka czyli z serii race ??

hucu masz chyba rację co do techniki do której jestem przyzwyczajony. Czyli co mi doradzacie?? próba zmiany techniki ?? wtedy jaka narta??czy pozostać przy tej która jezdze?? a wtedy jaka narta??

pozdrawiam

Edytowane przez p_rabbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja może innaczej wiec wg mnie nie masz wogole umiejętnosci jazdy carvingowej i tu jest problem... Chcesz kupić długie narty do krótkiego skętu z tym że chyba chodzi Ci o krótki klasyczny skręt a nie wycinanie ciasnych łuków :) a każdy tu raczej chce ci pomoc w kierunku carvingu.

Też mi się tak wydaje,że kolega wybrał najdłuższą taliowaną nartę,aby móc się dalej ślizgać.

Jeśli chodzi o naukę skręu ciętego -to fakt albo slalomka/ale raczej 170 cm/albo może coś z allurond.Na nartach taliowanych można jeździć tradycyjnie,nie potrzeba do tego 190 cm i 20m promieniu skrętu,styl jazdy zależy od narciarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugi podał Ci dwa modele,ale tak jak zauważyłes kazda narta raceowa bedzie odpowiednia.Firma to juz kwestia gustu.Jeżeli masz ochote i samozaparcie ,żeby zmienic technike to dobrze.Ale musisz wiedzieć,że nie bedzie to takie łatwe ale naprawde warto. Ja tez zaczynałem na nartach klasycznych i jakies 10 lat temu przez to przechodziłem.ale było warto,bo przyjemnosc z jazdy na krawędziach jest nieporównywalna z jazda na nartach klasycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym się różni krótki, siłowy, szybki tradycyjny skręt połączony z szybką jazdą od tego carvingowego o którym mówicie?? bo zastanawiam się czy w takim razie narta do czegoś takiego by mi nie pasowała:) bo nie wiem czy jest sens kupować znowu klasyczną i czy wogóle gdzieś bym taką dostał(na rynku wtórnym pewnie tak ale czy jest sens??- nie wiem)

Hucu - czyli ten atomic byłby w miarę ok?? tylko 178 czy 189??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przechodzisz z klasyka na nartę taliowaną to moim zdaniem najlepsza dla ciebie będzie dosyć długa i twarda narta allroundowa - coś w stylu Rossiego Zenith 9 lub podobna innej firmy. Jeśli lubisz krótki skręt to niby slalomka ale tu krótki skręt to jest trochę inaczej niż na klasykach i wydaje mi sie, że mówisz o czymś innym. Gigantka to mi do twojego opisu wcale nie pasuje. Najlepiej weś sobie z wypożyczalni slalomke jakąś albo jakąś SC i spróbuj, jak Ci nie przypaszą to twarde allroundy tak 175/180 cm (jeśli dobrze jeżdziłeś oczywiście) - na takiejłatwiej będzie ci się przestawić na carving i ona więcej wybacza niż nerwowa i radykalna slalomka. Spróbuj - będziesz miał jasnośc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm:) teraz mam już mętlik w głowie :) to może rzućcie proszę jakieś modele nart slalomowych czy allroundy (rynek wtórny - z powodu ceny zdecydowanie bardziej mnie interesuje) .

jeszcze raz dzięki

Slalomki masz Atomic SL12 i Sl11, Rossiniol 9 i 8 S, Elan SLX (albo SL), Nordica Doberman, Dynastar Omeglass, Fisher RC 4 WC (i bez WC) - niższe numery i krótsze narty to narta mniej twarda

Allroundy i podobne: Atomic Metron B5, 11, 10 a ze starszych to seria z literką C lub narty crosowe SX - też pewnie mogą być numery lekko ponad 10)

Rossiniol Zenith 9 i mniejsze numery

Heady Xenony

Przeglądnij sobbie na skionline kolekcje sprzętu z kilku poprzednich sezonów to będzież miał jasność - firmy raczej znane bo wynalazki trudno dostępne są.

I kupę innych z różnych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...