Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic Beta Race 10.22 proszę o poradę


p_rabbit

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na FISCHER RC4 WORLDCUP RC. Mam parę ofert na allegro i teraz pozostaje mi tylko wybrać najlepszą:) dzięki wszystkim.

Dlaczego gigantki i to jeszcze WORLDCUP RC:confused:

Nie wiem czy miales te narty w rece. Sa ciezkie (doslownie), wymagaja sporej predkosci i sporo wolnego miejsca na stoku. Krotkie klasyczne skrety to na nich raczej srednio przyjemna jazda. A nauka carvingu na tych nartach to raczej slaby pomysl.:eek:

Zastanow sie jeszcze raz. Jabym Cie tez namawial albo na slalomke 170cm albo na jakiegos allrounda, typu Rossignol Zenith Z9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na FISCHER RC4 WORLDCUP RC. Mam parę ofert na allegro i teraz pozostaje mi tylko wybrać najlepszą:) dzięki wszystkim.

jak już brać gigantke to może tego atoma z wyprzedaży nowe są za 499 i dł 190 jest ok :D, ale kup sobie jeszcze coś innego bo tylko na narcie gigantowej to będziesz miał mały problem na naszych górkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłaczam sie do chóru - daruj sobie tą nartę, ona nie pasuje ani do twoich preferencji ani do polskich stoków.

ale kup sobie jeszcze coś innego bo tylko na narcie gigantowej to będziesz miał mały problem na naszych górkach :D

Na gigantke naprawde fajnym stokiem jest Laskowa(oczywiscie w tygodniu).Ostatnio z hotrokiem troche pojezdziliśmy.I tam gigantka naprawde sie sprawdza i jest przydatna.Troche off top ,ale musiałem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic Beta Ride 11.20 170 cm - starsza ale może ok ??

Kosmiczna narta.

Prawie najwyższy model z serri RIDE atomica.

Wszystkie możliwe technologie bedące wtedy w portfelu atomica są w tej narcie.

Ja osobiście nie mialem do niej siły i kupiłem swego czasu R10.20 160cm.

R11 testowałem i zdanie mam następujące: narta jest super, nie do zniszczenia, nie do zajechania, ale...

Lubi BARDZO duże prędkości i jest do nich stworzona, wymaga siły, niewybacza błędów, na krawędzi trzyma jak szalona. Przy mojej ówczesnej wadze około -65-70kg- mocno musiałem się napracować przy zmniejszeniu wbudowanego w nartę radiusa 16m...

Podsumowując: prawie jak gigantka z najwyższej półki, prawie bo szersza pod butem. ŚWIETNA NARTA dla wiedzącego jak ją ujarzmić.

Co ciekawe, ta narta była produkowana jako frreride.

A z tym taliowaniem, to teraz... allroundy są szersze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie niezłe zamieszanie z tymi nartami. A sam p_rabbit chyba nie za bardzo wie czego che. Odpowiedź jest prosta - jak nie wiesz czego chcesz, to kup sobie coś z grupy allround. Dla siebie po prostu poszukaj czegoś o długości około 170-175, i promieniu około 14-16 metrów. Marka mniej ważna. Generalnie jak kupisz slalomki, to będą one bardzo łatwo skręcać, ale za to przy większej przedkości narty te będą niestabilne z racji krótkiej długości (155-165 cm). Natomiast rasowe gigantki wymagają większej siły i przede wszystkim stromych i szerokich stoków, żeby można było w pełni wykorzystać ich właściwości.

Generalnie widzę, że posukujesz jakiejś w miarę niegrogiej nart sprzed 2-3 sezonów, więc ja polecam Ci poszukać czegoś takiego:

Volkl Supersport Allstar - dł. 175 cm

Head XRC 800

HEAD XRC 1200

Atomic Metron EX 175cm - nawet jest na allegro nowa za 399 zł

itp.

Albo najlepiej poczytaj i wybierz sobie coś z tej listy http://www.skionline.pl/austria-skitest/index.php?co=test2005&sezon=05/06&kategoria_testu=Allround%20mężczyźni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...