Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tak kończą bezmózgowcy.


mysiauek

Rekomendowane odpowiedzi

Polak uratowany z lawiny odpowie przed sądem

19-letni polski snowboardzista został cudem uratowany z lawiny w rejonie Monte Spico w Górnej Adydze we włoskich Alpach, ale odpowie za brak rozwagi i narażenie życia ratowników górskich - poinformowała agencja Ansa.

Młody Polak z naruszeniem wszelkich norm bezpieczeństwa jeździł na snowboardzie poza trasą i to w strefie całkowicie zamkniętej z powodu wysokiego zagrożenia lawinowego. I właśnie wtedy został zasypany lawiną. Zdążyli to zauważyć dwaj przebywający w innym miejscu instruktorzy narciarscy, którzy natychmiast podnieśli alarm.

Wkrótce przybyli ratownicy, którzy zdołali wyciągnąć go ze śniegu - już niemal całkowicie sinego i z symptomami zamarznięcia.

Teraz Polak, spisany przez karabinierów, odpowie między innymi za narażenie życia ratowników, ponieważ uprawiał sport w miejscu, gdzie było to całkowicie zabronione właśnie z powodu groźby zejścia lawiny.

za:

http://wiadomosci.onet.pl/1902588,12,item.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak uratowany z lawiny odpowie przed sądem

19-letni polski snowboardzista został cudem uratowany z lawiny w rejonie Monte Spico w Górnej Adydze we włoskich Alpach, ale odpowie za brak rozwagi i narażenie życia ratowników górskich - poinformowała agencja Ansa.

Młody Polak z naruszeniem wszelkich norm bezpieczeństwa jeździł na snowboardzie poza trasą i to w strefie całkowicie zamkniętej z powodu wysokiego zagrożenia lawinowego. I właśnie wtedy został zasypany lawiną. Zdążyli to zauważyć dwaj przebywający w innym miejscu instruktorzy narciarscy, którzy natychmiast podnieśli alarm.

Wkrótce przybyli ratownicy, którzy zdołali wyciągnąć go ze śniegu - już niemal całkowicie sinego i z symptomami zamarznięcia.

Teraz Polak, spisany przez karabinierów, odpowie między innymi za narażenie życia ratowników, ponieważ uprawiał sport w miejscu, gdzie było to całkowicie zabronione właśnie z powodu groźby zejścia lawiny.

]

Przezył a teraz za to odpowie-jestem ciekaw jaka kara-zeby chopok zawału nie dostał:Dza rachunki od sluzb ratunkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zycze mu powodzenia:) dobrze ze w szpitalu nie wylądował bo tam dzien 4 tys ojro kosztuje:) tzw podstawa:) ale wydaje mi sie ze i tak z 10 tys ojro pojdzie lekkim pierdem:)

Lekka przesada... dzien w szpitalu nie kosztuje wiecej jak 1000E, przelot smigłem dwa lata temu kosztował 850E to akurat pamietam a co do pobytu w szpitalu to nie bede ludzi dołował przypominając :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos parapeciarzy wiecie jaka jest moda na parapetach czym wieksze szelki to tym bardziej musza wisieć jedna laska wjeżdzała na dywanik z krzesełka no i co szelka sie zachaczyła o bramkę dziewczyna sie przewróciła a dywanik jak jechał tak jedzie dalej ,cała zawartość bielizny plus spodnie miała gdzie???? w du.ie:D:D:D Myślałem że poreżeram kijki ze smiechu

Po 15 minutach przed górna stacją wyciąg staje i co? patrzę następny parapeciarz na szelkach wisi i chce jechać w dół:D:D:Dsponiewierało go niemozliwie (zachaczył sie o krzeło)oczywiście też miał wszystko w dupsku podchodzę do gościa z wyciągu i pytam czemu to zatrzymał miał jechać dalej:D

i tak w ciagu 15 miałem niezłą polewkę z parapeciarzy tylko mnie bolały mnięsnie brzucha i policzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

znowu bezmyśloność

za gazetą "Na Słowacji zginęła 28-letnia polska snowboardzistka. Kobieta wpadła pod pojazd, który przygotowywał stok dla narciarzy w ośrodku narciarskim Jasna na trasie zjazdowej Biela Put w Niskich Tatrach.

Do wypadku doszło wieczorem, po zamknięciu trasy zjazdowej. Świadkowie twierdzą, że Polka, razem z grupą przyjaciół, wjechała na zamkniętą trasę nie respektując przepisów. W tym czasie trasę odświeżał gąsienicowy pług - ratrak.

Polka znalazła się nagle na stoku, dziesięć metrów za ratrakiem, który cofał się po trasie zjazdowej. Kierowca nie zauważył snowboardzistki, ponieważ widok do tyłu zasłaniała mu szeroka płyta dociskowa. Polka dostała się pod frez maszyny, która ubijała śnieg. Na miejsce wypadku wezwano sanitariuszy Horskiej Tatrańskiej Slużby. Polka zmarła w drodze do szpitala.Dyrekcja ośrodka poinformowała, że stok został wcześniej zamknięty i oznaczony. Przyczyny wypadku bada policja.

"

w tym wieku już powinno się trochę myśleć :mad:

Edytowane przez 1973marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkania pierwszego stopnia na stokach Solisko i Golgota to standard. z tydzień temu wczasie ratrakowania zjeżdżała grupka ludzi, oczywiście zamiast bokiem stoku to jedna z pań utkneła w muldzie na środku akurat 5 m od ratraku. podobno kierowca ją widział i robił sobie z niej jaja podjechał na odległośc 1m a ona z kijkami na ratrak. uśmialiśmy sie ale było to niebezpieczne. a jakieś pół ggodziny później na zamkniętej golgocie snowbordziści czekali na sztruksik i miiędzy ratrakami śmigali efekt był taki że jeden z nich znów prawię się zderzył z nim. na bezmózgowie nie ma rady. szkoda że nie da się mózgu na targu kupić:(

ale tak poważnie to dziewczyna była niepoważna i niestety najdrożej zapłaciła za to. niech spoczywa w pokoju.

Edytowane przez KDZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" .... Na Słowacji zginęła 28-letnia polska snowboardzistka .... ", szkoda dziewczyny - ale ten wypadek był chyba dla tego że " ....na bezmózgowie nie ma rady. szkoda że nie da się mózgu na targu kupić ..." a ona właśnie tam swój nabyła - należy mieć jeszcze odrobinę WYOBRAŹNI :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym wypadku na wyciągu w Jurgowie i zastanawia mnie stwierdzenie "wpadła pod ratrak na Chopoku". Trasa była już zamknięta i abstrahując od jej postępowanie, to ciekawe będą wyjaśnienia tej sprawy i mam nadzieję, że polskie służby wyjaśnią wszystko do dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...