Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prywatyzacja COSu


Macko

Rekomendowane odpowiedzi

Tak będzie praktyczniej:

Prywatyzacja COS położy zimowy sport wyczynowy?

:D

________________________________________________________________

W każdym razie 2 strony i każda z nich ciągnie w swoją stronę.

Faktem jest to co zostało napisane że wpływy z wyciągów idą na utrzymanie innych czynników, czy tak powinno być??

moim zdanie NIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego powinni to sprywatyzować częsciowo - pośrednio, przez wniesienie cosu do jakiejś większej społki z udziałem kapitału prywatnego.

btw polecam panom z cosu i panu posłowi ustawe o prywatyzacji i komercjalizacji przedsiębiorstw SP

Edytowane przez bugajson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie 2 strony i każda z nich ciągnie w swoją stronę.

Fakt, do lodów zawsze wielu chętnych.:cool:

COS powinni sprywatyzować ( przez otwartą licytację), bo do tej pory to niezła polityczna synekura. A ministerialny nakaz polskim związkom sportowym, że obozy w Polsce to tylko w COSie nie sprzyja rozwojowi tych ośrodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Falfus, jak i szefowie PZN uważają, że prywatyzacja oznaczałaby koniec zniżek za korzystanie z wyciągów dla zawodników i zamykania dla narciarzy amatorów trasy FIS na czas zawodów czy treningów..

...ok, a na co idą klubowe pieniądze (ze składek np) oraz pieniądze podatników.. szkoda gadać. Ja jestem za prywatyzacją jak potencjalny inwestor zaoferuje rozbudowe i modernizację (!), bo co nam po trasie FIS jak i tak większość amatorskich klubów itp woli cisnąć na słowację czy w alpy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta!

Jaki położą sport wyczynowy... jaki??

przecież takowy w narciarstwie alpejskim u nas nie istnieje!!

Więc o co chodzi??

O kasę chodzi, bo wówczas za wszystko PZN będzie musiał zapłacić, czyli automatycznie tyle mniej pieniędzy w budżecie związku będzie do podziału na uposażenia działaczy.

Edytowane przez SB
pojebały się mi organizacje, wszystkie mafijne ale... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej chodzilo o PZN aczkolwiek i jedno i drugie to jeden wielki ku....wi dołek.

:D

Tak, oczywiście że o PZN chodzi, już poprawiam:)

A kilka miesięcy temu śmiałem się, bo na RMF podali że w Krakowie przed siedzibą związku stał gościu z tablicą "Listkiewicz musi odejść!!" tyle że on stał prze siedzibą właśnie związku PZN a nie PZPN:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ich... nigdy tam nie jezdziłęm i jakoś mi nie po drodze w tamte okolice ale o co im chodzi... od kad pamietam wszyscy na podkarpaciu trenowali na prywatnych stokach i ci Zawodnicy i "zawodnicy" i dało rady dlaczego tam miał by być problem ?

Bo z relacji znajomych, uczących się w SMS-ie w Szczyrku, to tylko na Skrzycznym idzie porządnie(hehehehe, zależy co dla kogo znacyz słowo porządnie) trenować konkurencje alpejskie. Poza tym tak naprawdę nie płacą za wyciągi, wstają o chorych godzinach nocnych, pędząc z internatu na trening na 5:30 rano(!), kończąc go o 9.00. Jeszcze bardziej im uniemożliwiać treningi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem Ramone dwóch kolegów rok temu skonczyło tamtejszy SMS i potwierdzam to co piszesz ale chodzi mi o coś zupełnie innego dlaczego z góry zakładają że bedzie źle ? i że nie dojdą do porozumienia, a poza tym jeden z tych kolegów sam mowił że jak by to sprywatyzowali było by lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem Ramone dwóch kolegów rok temu skonczyło tamtejszy SMS i potwierdzam to co piszesz ale chodzi mi o coś zupełnie innego dlaczego z góry zakładają że bedzie źle ? i że nie dojdą do porozumienia, a poza tym jeden z tych kolegów sam mowił że jak by to sprywatyzowali było by lepiej...

No to się nie zrozumieliśmy ; )

W sumie takie typowe myślenie, najlepiej brać przykład z braci Kłusaków którzy za symboliczne 100 Ks na stare tamtejsze trenują we Vratnej o podobnych godzinach na zamkniętej trasie. A nie zabawa w jakieś SMSy, po ktorych i tak nie wiadomo co można robić.

Swoją drogą, to Skrzyczne to na wiosnę dla mnie namiastka Alp ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem ostatnio w Zawoi-wygodne,nowoczesne krzesło... od razu pomyślałem o Skrzycznem.Mają fajną traskę FIS,mają możliwości stworzenia razem z GAT wielkiego ośrodka z wieloma trasami o różnym stopniu trudności,właściwie wystarczy trochę zmodernizować traski,połączyć Skrzyczne z Małym Skrzycznem,wybudować parę nowoczesnych kanapek,nowoczesne naśnieżanie i oświetlenie no i byłoby pięknie! :rolleyes:

Bez prywatyzacji nie widzę szans na zmiany,a co za tym idzie,niedługo w ogóle niczego tam nie będzie.Dopóki państwowe,czyli niczyje,prezesi będą dbali tylko o własne cztery litery oraz swoje rodziny i znajomych,nie o nas narciarzy!Będą tylko pozory dbania o sport narodowy.Nawet jeśli to ryzyko dla naszych młodzików,to przynajmniej może coś zmienić na pozytywne,bo gorzej już być nie może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...