Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kupno kasku- niestety online


zaqqaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad kupnem kasku Blizzard Beast:

http://allegro.pl/item535780202_kask_blizzard_beast_60_62_2_kolory_wys_gratis.html#gallery

Jego cena to około 120zł. Do tego chcę dobrać jakieś gogle z kominiarką. Za wszystko jednak nie chcę zapłacić więcej niż 220-235zł.

Oczywiście wiem, ze kask powinno się kupić w zwykłym sklepie, niestety pochodziłem po sklepach, niedość, drożej, to nie znalazłem nic specjalnego. BArdzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę tak cięzko trafić z kaskiem przez neta? Sporo się o tym nasłuchałem, więc mam obawy. Niestety chodziłem w moim miescie po sklepach: praktycznie pierwszy kask który zmierzyłem już pasował. Niestety kosztował 140 zł. Ten kask, ktoóy napisałem posiada regulację na potylicy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten który ja zamówiłam tez miał regulację z tyłu i niestety bardzo mi to przeszkadzało i gniotło. musisz zmierzyć taki sam ktory chcesz kupic przez neta. a jeśli ten który mierzyłeś kosztował 140 zł(nie wiem ja Twój budżet) to nie kosztował bardzo dużo. niestety gogle do tego i kominiarka i zawsze zrobi się większa kwota.

Pamiętaj to kupujesz na dłuższy czas więc musi byc porządne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad kupnem kasku Blizzard Beast:

http://allegro.pl/item535780202_kask_blizzard_beast_60_62_2_kolory_wys_gratis.html#gallery

Jego cena to około 120zł. Do tego chcę dobrać jakieś gogle z kominiarką. Za wszystko jednak nie chcę zapłacić więcej niż 220-235zł.

Oczywiście wiem, ze kask powinno się kupić w zwykłym sklepie, niestety pochodziłem po sklepach, niedość, drożej, to nie znalazłem nic specjalnego. BArdzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

najlepiej kupić razem i gogle i kask bo jeśli kupisz osobno to potem mogą trochę do siebie nie pasować:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaryzykowalem i kupulem swoj kask bez wczesniejszego mierzenia.

Porozmawialem ze sprzedwca odnosnie rozmiaru, cos tam doradzil a ja zastrzeglem sobie mozliwosc zwrotu jakby kask nie pasowal.

Kask okazal sie dobry a ja bylem bardzo zadowolony bo kupilem go duuuuzo taniej.

Wiec z tymi kupnem kasku przez net to nie jest znowu tak tragicznie.

Natomiast kupujac kask i gogle tej samej firmy masz pewnosc ze ksztaltem beda do siebie pasowaly i nic Ci nie bedzie wialo ani odstawalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie widze problemu- mierzysz obwód głowy i przecież kupując kask każda firma ma podane rozmiarowki:) wystarczy baniaka dopasować do rozmiaru i będzie ok:), ja tez swój kupiłem na aledrogo.pl i dopasowałem według tabelki i jest wszystko ok:)- jeżeli jest nowy i jest to dobry sprzedawca zawsze istnieje mozliwosc wymiany na inny rozmiar:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. tez miał regulację z tyłu i niestety bardzo mi to przeszkadzało i gniotło....

miałem to samo

...przecież kupując kask każda firma ma podane rozmiarowki:) wystarczy baniaka dopasować do rozmiaru i będzie ok:),..

nie koniecznie, wybierając pierwszy kask mierzyłem 5 różnych marek, w "tym samym" rozmiarze i każdy model leżał inaczej. na początku miałem taki kask jak Masz Ty (w rozmiarze "L 58/59"), był dopasowany idealnie, później zamówiłem w ciemno Scotta WC Comp w tym samym rozmiarze juz był inny, luźniejszy.

Teraz mam Carrerę w rozmiarze M58 i jest idealnie. Na szczeście stare gogle Scott'a pasują do niego więc nie musiałem zmieniać.

...Do tego chcę dobrać jakieś gogle z kominiarką...

kominiarkę możesz sobie darować. mroźnych zim juz u nas nie ma, w kasku jest wystarczająco ciepło a gogle i tak osłonią pół twarzy.

Jeśli juz to "maseczka" a nie kominiarka (sprawdzone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominiarkę możesz sobie darować. mroźnych zim juz u nas nie ma, w kasku jest wystarczająco ciepło a gogle i tak osłonią pół twarzy.

Jeśli juz to "maseczka" a nie kominiarka (sprawdzone)

Jak to nie ma, jak ja w tym roku juz kilka razy jezdzielm w temp. ponizej -10.

Ja tam wole kominiarke bo szyja, broda i policzki osloniete ai tak nigdy jej nie zakladam na usta bo od oddychania zamarza (bardzo nieprzyjemne uczucie). To wlasnie dzieje sie z maskami dlatego wole kominiarke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to się nawet rozpieprzyło. Te plasticzki schowałem pod wyściółkę i jest OK. Muszę jeszcze skorupę nad uszami podszliwować coby uszek nie zawijała i będzie bardzo git.

:D a ja te plasticzki planowałam oderwać tylko bałam sie że się rozwali więc go oddałam. trochę był drogi szkoda go było:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego wątku: byłam dziś w intersporcie aby rozejrzeć się za kaskiem. Mierzyłam ich trochę ale zdecydowanie najlepiej leżał kask carrery. Niestety był troszkę drogi (ponad 400zł) więc postanowiłam poszukać na necie tego modelu w lepszej cenie.

Niestety na kasku modelu nie znalazłam (ani na metce, ani nigdzie indziej). Szukam szukam i znaleźć nie mogę... Wydaje się że model podobny do carrery nerve ale nigdzie nie moge znaleźć koloru czerwonego (mierzyłam akurat taki i nie wiem czy był dostępny w innych kolorach). Czy to możliwe że carrera produkuje ten model w tym kolorze tylko dla intersportu? Głupia że nie zapytałam sprzedawcy o nazwę kasku :(

Może ktoś z was spotkał się z tym kaskiem (cięzko pewnie po kolorze dojść do tego co to za kask, ale co mi szkodzi spróbować ;) na pewno miał miękkie uszy i był czerwony z białymi wstawkami.

PS. odpuśćcie sobie komentarze w stylu: "typowa baba" :D:D:D

Edytowane przez amberka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem kasku i wreszcie znalazłem w sklepie dla snowbordzistów w Katowicach - rozmiar mam troszkę nietypowy (62-65) - z regulacją, odpinane nauszniki, fajna kolorystyka (srebrny mat) z jakim rysuneczkiem od tyłu i dało się kilka złotych utargować - zapłaciłe ~250 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego wątku: byłam dziś w intersporcie aby rozejrzeć się za kaskiem. Mierzyłam ich trochę ale zdecydowanie najlepiej leżał kask carrery. Niestety był troszkę drogi (ponad 400zł) więc postanowiłam poszukać na necie tego modelu w lepszej cenie.

Niestety na kasku modelu nie znalazłam (ani na metce, ani nigdzie indziej). Szukam szukam i znaleźć nie mogę... Wydaje się że model podobny do carrery nerve ale nigdzie nie moge znaleźć koloru czerwonego (mierzyłam akurat taki i nie wiem czy był dostępny w innych kolorach). Czy to możliwe że carrera produkuje ten model w tym kolorze tylko dla intersportu? Głupia że nie zapytałam sprzedawcy o nazwę kasku :(

Może ktoś z was spotkał się z tym kaskiem (cięzko pewnie po kolorze dojść do tego co to za kask, ale co mi szkodzi spróbować ;) na pewno miał miękkie uszy i był czerwony z białymi wstawkami.

PS. odpuśćcie sobie komentarze w stylu: "typowa baba" :D:D:D

Amberka nie wiem czy to podobne chociaż do tego co mierzyłaś ale sprawdź

http://allegro.pl/item535264078_kask_carrera_fireball_2_7_brick_red_w_wa.html#gallery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amberka nie wiem czy to podobne chociaż do tego co mierzyłaś ale sprawdź

http://allegro.pl/item535264078_kask_carrera_fireball_2_7_brick_red_w_wa.html#gallery

... na pewno miał miękkie uszy i ...

chyba jednak nie ;)

***********************************************

Podsumowując? Warto kupić ten kask z goglami, które podałem przez neta?:) Pozdrawiam

oceniając na odległość można powiedzieć: "teoretycznie tak" , a jak bedzie w rzeczywistości sam zobaczysz.

ps

pierwsze gogle jakie kupiłem to były blizzardy m600 (chyba), z podwójną szybką. kosztowały ok 50 zl i jak na tą cenę nie były wcale takie złe :)

Edytowane przez Nowy użytkownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_kaski&id_grupy=2584&id_modelu=669

Sam mam limitowaną przeźroczystą wersję z sezonu 06/07 :)

Ale ceny nie powiem bo nie uwierzysz :)

Mysiek najbardziej podobny właśnie do tego. I nakłamałam że to w IS było. Ten czerwony mierzyłam jednak w delcie bo w IS żaden mi nie przypadł do gustu. Cóż przespaceruję sie tam raz jeszcze i sprawdzę dokładny model żeby się upewnić ;)

A tak w ogóle to myślałam że głowę mam raczej małą ale ta carrera była idelna w rozmiarze 58cm. Każdy inny kask przeze mnie mierzony w rozmiarze 58 był zdecydowanie za duży (równiez jeśli chodzi o inne carrery). Jak widać kask kaskowi nierówny. Ten sprawiał wrażenie w środku bardziej "wypełnionego"... no zakochałam się normalnie:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...