Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fisher RC4 Worldcup SC


bowska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeżdzę od 8 lat, bardzo dobrze i w tym roku chciałabym wypożyczyć inne narty. Niestety na mój wzrost (165cm) bardzo ciężko cokolwiek znaleźć. Pozostały mi dwa rozwiązania - albo najnowszy Atomic SL10, albo Worldcup. Zdaję sobie sprawę, że mogę nawet za mało ważyć, by odpowiednio poprowadzić Fischera, ale z drugiej strony jeśli już wypożyczam narty, to chciałabym być z nich w 100% zadowolona. I tutaj moja prośba o poradę. Jako dziewczyna dam radę na worldcupach, czy będę się niepotrzebnie męczyć i lepiej wziąć bardziej miękkie SL10?

Wcześniej jeździłam na sl9.

pozdrawiam i z góry dzięki za poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałaś najważniejszego...

To, że jeździsz od ośmiu lat, nie przekłada się chyba na poziom umiejętności - co rok jeden punkt ?

Deski Fischer WC SC są dla dobrego "gracza"

Powiedziałbym nawet w skali forumowej - poziom 8 do 10.

Wymagają niezłej kondycji fizycznej, porządnego dociśnięcia - moim zdaniem to nie są narty dla Ciebie...

Szukaj czegoś dedykowanego specjalnie dla płci pięknej np. Rossignol Attraxion III, Vision Aura etc, etc. Tu masz temat, którego zapewne nie przeczytałaś - zobacz jaka szczęśliwa nasza koleżanka.:)

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=8136

Na zakończenie - nie wiem, czy dobrze zrozumiałem - Ty nie pytasz o to jakie narty kupić, tylko jakie wypożyczyć ? Z wypożyczalniami jest różnie, jeżeli to będzie jakaś alpejska - znajdziesz coś ciekawego, w polskich raczej nie masz zbyt dużego wyboru. A na 100 % nie dostaniesz jakiegoś topowego, wybranego modelu.

I ostatnia sprawa - nie ma całkowicie żadnego problemu z Twoim wzrostem.

Więc nie bardzo rozumiem: Niestety na mój wzrost (165cm) bardzo ciężko cokolwiek znaleźć

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa SL10 jest trochę bardziej lajtowa od starej Sl9ki więc będzie dośc podobnie. A RC4 WC to twarde dechy i nie każdemu leżą. Masz jeszcze SL11 co będą nieco twardsze od Sl9tek starych i Sl12 co będą odpowiadać RC4 WC. Jak nie masz do tego masy czyli leciutka jesteś to się dobrze zastanow bo te deski mogą być fajne dla ciebie ale i bardzo męczące i wymagające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę myślę, że bardzo dobrze, raczej co roku jakieś obozy narciarskie i mocno amatorskie zawody. Nie interesują mnie nartki w wątku, który podałeś carverfan ;-)

W tym roku jestem po prostu skazana na wypożyczalnie, a pisałam o wzroście, bo nart race na 150cm w wypożyczalniach jest bardzo, bardzo mało.

Ważę 60kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę myślę, że bardzo dobrze, raczej co roku jakieś obozy narciarskie i mocno amatorskie zawody. Nie interesują mnie nartki w wątku, który podałeś carverfan ;-)

W tym roku jestem po prostu skazana na wypożyczalnie, a pisałam o wzroście, bo nart race na 150cm w wypożyczalniach jest bardzo, bardzo mało.

Ważę 60kg

Jeśli SL9 ka cię nie męczyła i dawałaś sobie spoko na niej radę to i temu Fisherowi podołasz - jak nie masz wyboru to sama sobie musisz na to pytanie odpowiedzieć, albo bierzesz podobnie jak miałąś albo wskakujesz o szczebel wyzej z wszystkimi plusami i mniusami, które znasz. Moim zdaniem dasz radę a najwyżej trochę cię nogi bardziej pobolą. SL 11 była by chyba najlepsza myśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę myślę, że bardzo dobrze, raczej co roku jakieś obozy narciarskie i mocno amatorskie zawody. Nie interesują mnie nartki w wątku, który podałeś carverfan ;-)

W tym roku jestem po prostu skazana na wypożyczalnie, a pisałam o wzroście, bo nart race na 150cm w wypożyczalniach jest bardzo, bardzo mało.

Ważę 60kg

Fiuuu, fiuuu...

Nie wątpię w Twoje umiejętności.

Myślałem po prostu " że kobiety - puch marny" wolą jeździć na czymś wygodniejszym. :)

Pomyliłem się.

A więc skoro lubisz wyzwania - bierz te fischerki.

Przekalkuluj tylko dobrze wszystkie za i przeciw.

Mnie od zawsze uczyli, że jazda ma sprawiać przyjemność.

Jeżeli przeceniłaś swoje umiejętności - będziesz po prostu moim zdaniem walczyć z deskami, a nie ze stokiem.

RACE RC4 WC SC przy długości 150 cm, będą miały radius tylko 8 mb, czyli lepiej od niektórych juniorskich :) Takie deski naprawdę potrzebują porządnej ostrogi, siły i wagi. Są niezwykle mało stabilne i nie wybaczają błędów.

Polecam Ci zatem te deski, lub tak jak pisał 1973marcin długość 155 cm z radiusem 9 mb, równie dobre będą Atomic Sl12.

Całkiem odrębną sprawą jest dostępność tych desek w polskich wypożyczalniach. Ich po prostu nie ma i tutaj leży sedno Twojego problemu.

Bo przecież jeżeli wypożyczysz i nie będą Ci leżały, albo po prostu nie dasz rady, przyznasz nam rację - zawsze możesz wymienić na inne.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w wypożyczalniach InterSportu, mają niezły wybór i może cos trafisz co Cie interesuje w odpowiedniej długosci. Ja nie miałem tam szczęścia bo tych, ktore chciałem przetestować akurat nie mieli ale może będzie lepiej. Tu masz linka, mozna zadzwonić do danego punktu (przez infolinie i dalej automat prowadzi) i sprawdzić dostępność:

http://www.intersport.pl/intersport_rent/11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę myślę, że bardzo dobrze, raczej co roku jakieś obozy narciarskie i mocno amatorskie zawody. Nie interesują mnie nartki w wątku, który podałeś carverfan ;-)

W tym roku jestem po prostu skazana na wypożyczalnie, a pisałam o wzroście, bo nart race na 150cm w wypożyczalniach jest bardzo, bardzo mało.

Ważę 60kg

Ale czekajcie bo kobieta pisze o grupie RACE. A mówimy na razie w koło o slalomce ?

Pytanie: do czego potrzebujesz narty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Twoja waga nie jest żadna przeszkodą.Jeżeli fizycznie (mocne nogi) czujesz sie na siłach to spokojnie worlcupa dociśniesz.Nie jest to narta dla gladiatorów,byle jak każdy na niej zjedzie.Zjechac a wziąć co ma do zaoferowania to dwie różne rzeczy.Skoro ukierunkoałaś sie zdecydowanie na slalomke to wiesz czego chcesz. Fakt,że w Polsce może być ciężko znależc wc 150cm w wypożyczalni(oczywiście po za wspomnianym wcześniej Szczyrkiem),ale w Alpach nie bedzie z tym problemu. Nie wahał bym sie na Twoim miejscu i próbował worldcupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Planuje zakupic z mysla o przyszlym sezonie (jak jeszcze w tym sie uda pojezdzic to tez super) narty fischera wc sc. znalazłem taką ofertę:http://allegro.pl/item571270178_fischer_worldcup_sc_rc4_z13_2008_09.html

Zauwazylem, ze w porownaniu do tych nart, ktore widzialem na żywo, oraz do zdjęć z katalogu, narta z tej aukcji ma drobną różnicę: żółty pasek na tylniej częśc narty, przy (wzdłuż) krawędzi jest po obu stronach narty, a w oryginale jest tylko po jednej. Moja ostrożność wynika stąd, że przy zakupie poprzedniej narty (izor 9:7) sprzedawca zapewniał mnie, ze drobne zmiany w szacie graficznej w stosunku do 'oryginalu' nie są niczym ważnym. Dopiero po fakcie zorientowalem sie, ze kupilem narte i wiazania w wersji rental (2 razy ciezsza od oryginalu).

Czy myslicie, ze ten fischerek z aukcji jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...