Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

wybór sprzętu


diarius

Rekomendowane odpowiedzi

witam, proste i krótkie pytanie.

Jestem raczej początkującym narciarzem, 3-4. Szukam odpowiednich nart. I nie chciałbym kupować czegoś na rok, dwa... Mam 178 cm wzrostu i ok.74kg. Lubię raczej niezbyt agresywną jazdę z pewną dozą szaleństwa :) Obserwuję oferty w sklepach i necie, rozmawiałem ze sprzedawcami i tu zaczyna się problem, bo każdy coś innego doradza i niejednokrotnie te opinie się nie pokrywają :mad: Propozycje były m. in. takie Atomic SL 10, 156 cm długości (wydają mi się zbyt krótkie przy moim wzroście), Blizzard SLC np. 165 cm, Blizard CMX 10, 160 cm...

Czy te narty nie przerosną zbytnio moich możliwości? Jaka powinna być ich długość?

Ewentualnie jakieś inne propozycje z Waszej strony?

Dzięki za wszelkie merytoryczne uwagi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, proste i krótkie pytanie.

Jestem raczej początkującym narciarzem, 3-4. Szukam odpowiednich nart. I nie chciałbym kupować czegoś na rok, dwa... Mam 178 cm wzrostu i ok.74kg. Lubię raczej niezbyt agresywną jazdę z pewną dozą szaleństwa :) Obserwuję oferty w sklepach i necie, rozmawiałem ze sprzedawcami i tu zaczyna się problem, bo każdy coś innego doradza i niejednokrotnie te opinie się nie pokrywają :mad: Propozycje były m. in. takie Atomic SL 10, 156 cm długości (wydają mi się zbyt krótkie przy moim wzroście), Blizzard SLC np. 165 cm, Blizard CMX 10, 160 cm...

Czy te narty nie przerosną zbytnio moich możliwości? Jaka powinna być ich długość?

Ewentualnie jakieś inne propozycje z Waszej strony?

Dzięki za wszelkie merytoryczne uwagi i pozdrawiam.

Trochę moim zdaniem źle Tobie doradzają, 2 narty z grupy low race, ijedne crossy dla teoretycznie jeżdżących. Fakt że lepiej by było jakbyś dodał gdzie jeździsz (kraj czy alpy bardziej) no i jaki skręt preferujesz, długi, krótki, czy może średni... bo to istotne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machu, dzięki za odp. Jak na razie to krajowa scena i to na północy naszego pięknego kraju :) więc nie miałem jeszcze do czynienia z wielkimi trudnościami w terenie. Alpy są w planach na przyszły sezon. Ze skrętem bywa różnie, raczej z dolnego zakresu i średniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie szukaj czegoś z promieniem 13-15m .. bo i można przyciąc jak również pojechać trochę szybciej, dłuższym promieniem. Jak coś spokojnie możesz zwrócić uwagę na blizzardy IQON 7100 (zeszłoroczne, ale bardzo fajne i rozwojowe), Fischer Pure Heat albo Read Heat, Salomon X-Wind 6 lun 8, Rossignol Z3, Atomic Drive 7 .. moim zdaniem których z tych nart byś nie kupił - będziesz zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz, Machu, o Blizzardach CMX 10, czy w moim wypadku warto na nie patrzeć?

(np.: http://allegro.pl/item550349020_narty_blizzard_cross_cmx_10_163cm_wyprzedaz.html )

No i kwestia długości, 163cm może być?

Twoje propozycje wezmę pod uwagę. A jak one mają się do tych wymienionych przeze mnie na początku postu, czyli Atomic SL 10 i Blizzard SLC? Na czym konkretnie polegałałaby różnica w prowadzeniu na trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sl 10 to typowa miękka slalomówka, musisz cisnąć z krawędzi na krawędź, pojedziesz "na krechę" lub dłuższym promieniem to będą myszkować, no i kolejna sprawa to narty race nadają się na przygotowane trasy a o to w polsce ciężko, dlatego jak ktos nie jest 100% fanem nart race i nie spędza połowy sezonu w Austrii to nie polecam.

CMX 10 bardzo fajne narty, dla Ciebie trochę nad wyrost ale myślę że będziesz z nich zadowolony, lecz tak jak pisałem zwróć uwagę na te narty co napisałem wczoraj ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór nart

Darius nie kombinuj z slalomkami,wybeirz narty dla średniozawansowanych,a to nie jest trudne.Wpisz na stronie głownej w dziale sprzęt,a ukaże Ci się świat nart dla Ciebie.Slalomka ogranicza do pewnego sposobu jazdy,a to nie jest dobre dla rozwijania techniki..!!.U nas się tak przyjeło,że lepiej na slalomce,bo krótka,a później masakra:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie tak jak napisał darek, każda narta z grupy allmountain będzie ok, patrz na te w środkowym segmencie (cena niższa a i narty za zwyczaj dla średniozaawansowanych itp).

Co do samego blizzarda to ma mały promień skrętu, jest leciutki i za razem bardzo uniwersalny, miałem okazję jeździć kilka razy na zeszłorocznym modelu (w tym roku grupa zmieniła nazwę na magnum) fajne, ale cenowo nie ciekawe chyba że znalazłeś jakąś okazję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego blizzarda to ma mały promień skrętu, jest leciutki i za razem bardzo uniwersalny, miałem okazję jeździć kilka razy na zeszłorocznym modelu (w tym roku grupa zmieniła nazwę na magnum) fajne, ale cenowo nie ciekawe chyba że znalazłeś jakąś okazję ;)

7400

160ojro - zprzesyłką, ebay.de, sezon bodajże 06/07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie kupiłem Iqon 7400, ale ktoś mnie ubiegł :( Były poniżej 1000.

W obecnej sytuacji zastanawiam się nad wyborem pomiędzy tymi poniżej. Napiszcie proszę, którą z tych dwóch najlepiej wybrać, która byłaby lepsza dla mnie i dłużej posłuży (znalazłem oferty tych nart w tej samej cenie - 1149 PLN, więc mogę wybrać):

Iqon 7400 (2007/2008) czy Rossigniol Z3 Oversize (2009)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysiałek, przy obecnym okropnym kursie ojro to wyjdzie koszmarnie wysoka kwota :D

Czy ja wiem?

Z resztą pierwsze co to bym mu wysmarował, że koniec sezonu i obserwujesz tą aukcję od dawna i czy by mi nie spuścił z ceny :D

Lub też coś podobnego w ten deseń z konkretem ile daje: np 120ojro z przesyłką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktoś sie orientuje co firma "wkłada" do środka tych nart? Blizzard podaje takie info, że mają coś z karbonu i rdzeń drewniany, a odnośnie Z3 niczego nie znalazłem na temat zastosowanych materiałów...

Mysiauek, cena może kusić, ale tego "oryginalnego dizajnu" bym nie strawił :P

Zzocha, tą potencjalną odsprzedarzą jeszcze nie zaprzątam sobie głowy, ale być może kiedyś o tym pomyślę. Czy Blizzard nie cieszy się zbyt dobrą renomą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie daje trochę do myślenia, ale u mnie na wsi mam autoryzowany punkt Blizzarda :)

I w modelu Iqon 7400 można cieszyć się z drewna i karbonu, a inni niekoniecznie w tym przedziale cenowym oferują te dwa materiały, a co Rossignol włożył do środka? Wciąż nie wiem :(

A i tak po Waszych opiniach lepiej się zainteresować Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie daje trochę do myślenia, ale u mnie na wsi mam autoryzowany punkt Blizzarda :)

I w modelu Iqon 7400 można cieszyć się z drewna i karbonu, a inni niekoniecznie w tym przedziale cenowym oferują te dwa materiały, a co Rossignol włożył do środka? Wciąż nie wiem :(

A i tak po Waszych opiniach lepiej się zainteresować Z3

nie wiem co rossi tam dał ale atomic to daje piankę montażową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossignol Z3 ANTHRACITE/szara szata graficzna/-technologia:fibro-plastic dualtec IPS H BASALT,natomiast Z3 NACRE/biała szata graficzna/chyba CARBON,reszta bez zmian.Oczywiście narty z sezonu08/09

No właśnie. Bodajże dopiero w z6 znalazłem coś na temat "carbonu", a biały i szary to jedyne różnice pomiędzy tymi z3. Ciekawe co to takiego ten "fibro-plastic dualtec IPS H BASALT"? Chyba nie chodzi o produkt pracy wulkanów? :)

nie wiem co rossi tam dał ale atomic to daje piankę montażową :D

Atomiki jakoś nie lubią tradycyjnych materiałów, pewnie na budowach mają nadwyżki pianki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...