Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

wybór sprzętu


diarius

Rekomendowane odpowiedzi

Już prawie kończę moje poszukiwania, ale jeszcze przeglądając ofertę Blizzarda znalazłem model G-FORCE Pro , czy na ten model też mogę brać pod uwagę?

Cena podobna do Rossignola Z3 i Blizzarda Iqon 7400.

I jeszcze długość 160 czy 167?

Proszę o odp i dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
No właśnie. Bodajże dopiero w z6 znalazłem coś na temat "carbonu", a biały i szary to jedyne różnice pomiędzy tymi z3. Ciekawe co to takiego ten "fibro-plastic dualtec IPS H BASALT"? Chyba nie chodzi o produkt pracy wulkanów? :)

Z3 z sezonu 07/08 ma w środku drewno http://www.allegro.pl/item557933520_rossignol_z3_wiazania_rossignol_axium_nowki.html

a Z3 z sezonu 08/09(biało-żółta) w środku nie ma drewna:confused:...tak mi powiedział gostek ze sklepu gdzie handluje Rossi i nartami i deskami i te ostatnie Rossiego kupiłem synowi(środek drewno)...oczywiście snowboard:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie kończę moje poszukiwania, ale jeszcze przeglądając ofertę Blizzarda znalazłem model G-FORCE Pro , czy na ten model też mogę brać pod uwagę?

Cena podobna do Rossignola Z3 i Blizzarda Iqon 7400.

I jeszcze długość 160 czy 167?

Proszę o odp i dzięki.

Bardzo fajna narta,nie wiem czy nie będzie za wymagająca na poziom 3-4,ale jeśli chcesz się dynamicznie rozwijać;) narciarsko-to byłby dobry wybór.Ja proponuję dł.167cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ objeździłem sporo allmountainów w podobnych wymiarach, powiem jedno: wyszstkie jeżdżąbardzo podobnie, ale każda inaczej. Po prostu trzeba popróbować i samemu wybrać najlepszą.

Tak naprawdę w tych kategoriach nie ma złych nart.

A osobiście preferuję jak najszersze narty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda,każda zachowuje się inaczej,ja bym patrzył ile masz pod butem,czyli niewielka różnica,następnie taliowanie na dziobach-większe,tzn można się spodziewać o łatwiejszym wchodzeniu w skręt i lepszym prowadzeniu w puchu i nieco trudniejsztch warunkach.Ale spokojnie można inwestować w Blizzarda G-Force,przy chęci rozwoju-to jest naprawdę sympatyczna narta,a i kasa nie duża:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dareklewandowski.

Czy taliowanie 118/70/102 (G-force) bardzo różni się w praktyce od 121/72/100 w Z3? Pewnie wazna jest również twardość tych nart?[/quote

Różnicy w taliowaniu nie odczujesz ,ale różnica w twardości nart jest odczuwalna . Na każdych nartach jeżdzi się inaczej i ciężko jest się nieraz przestawić z kipskich nart na dobre . Trzeba pojeżdzić i się przyzwyczaić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dareklewandowski.

Czy taliowanie 118/70/102 (G-force) bardzo różni się w praktyce od 121/72/100 w Z3? Pewnie wazna jest również twardość tych nart?[/quote

Różnicy w taliowaniu nie odczujesz ,ale różnica w twardości nart jest odczuwalna . Na każdych nartach jeżdzi się inaczej i ciężko jest się nieraz przestawić z kipskich nart na dobre . Trzeba pojeżdzić i się przyzwyczaić

Tu nie ma za wielkiej różnicy w twardości,o twardości to można mówić w nartach,które chcesz ujeżdzać w typowych betonowych warunkach,albo waga sumo!!.Tutaj decyduje długość;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spokojnie można inwestować w Blizzarda G-Force,przy chęci rozwoju-to jest naprawdę sympatyczna narta,a i kasa nie duża:)

Zainteresował mnie ten model m. in. przez zastosowane materiały i rocznik świeży :) więc w razie niepowodzeń w dogadywaniu się ze sprzętem łatwiej znajdzie nowego użytkownika.

I wazne, że narta nie należy do twardych, już się widzialem jak narty wiozą mnie bez mojej zgody w jakieś okropne krzaczory :D

Czy ten model (pro) różni się do pozostałych w grupie G-force tylko zastosowaniem karbonu w budowie, czy jeszcze jakiś haczyk firma przygotowała, ktorego nie rozszyfrowałem?

I ostatnie:w opisie tego modelu napisano: "W czasie jazdy – przejście z jednej krawędzi na drugą jest niesamowicie szybkie (porównywalne jedynie z nartami slalomowymi) a przy tym bardzo bardzo stabilna", czy to jest cecha ułatwiająca jazdę? Bliżej jej do SL?

Uff, wciąż dużo niewiadomych :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, przeglądałem jeszcze różne oferty, kierując się Waszymi propozycjami i ostatecznie padło na Blizzard G-force pro. Już kurier je przytargał :)

Wykonanie porządne i tylko wkładać buty i zasuwać, tylko w międzyczasie śnieg się skończył :mad:

Testy będą już na nowym śniegu z sezonu 2009/2010, już nie mogę się doczekać.

Dzięki sznownym forumowiczom za wskazówki. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...